Zbyt duży pobór prądu podczas postoju.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

virus127
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 27, 2012 20:08

Zbyt duży pobór prądu podczas postoju.

Post autor: virus127 » pt gru 14, 2012 18:04

Witam. Ostatnio mój mk4 stał tydzień praktycznie bez odpalania i rozładował się akumulator. Zdziwiłem się, bo jednak temperatury jeszcze nie były za niskie, a prądu w samochodzie zero. Zaprowadziłem samochód do mechanika, wyszło, że za dużo prądu jest pobierane przy postoju (0,05). Metoda prób i błędów odpinając bezpieczniki wyszło, że to coś od centralnego zamka. Po kolei były odłączane wszystkie drzwi, lampki, a prąd nadal taki sam. Spotkał się może ktoś z czymś takim? Co może powodować zwiększony pobór prądu? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zbyt duży pobór prądu podczas postoju.

Post autor: wesol » pt gru 14, 2012 19:12

50 mA to jeszcze nie tragedia. Odlacz modul komfortu, wyciagnij go i przelutuj wszystkie luty. Powinno pomóc bo mialem to w swoim pierwszym mk4


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zbyt duży pobór prądu podczas postoju.

Post autor: skaktus » pt gru 14, 2012 19:28

1-sprawdzić radio i odłączyć
2-moduł komfortu

Mierzyć pobór prądu na mierniku o większej dokładności, bo niektóre pokazują 0,05 a przy pomiarze dokładnym okazuje się że jest 0,6 lub 0,39.

Średni pobór przy aktywnym alarmie + centralny + radio + samo auto to około 20 mA.



virus127
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 27, 2012 20:08

Zbyt duży pobór prądu podczas postoju.

Post autor: virus127 » pt gru 14, 2012 20:02

pierwsze co zrobiłem, to odłączenie radia, pobór prądu sie nie zmienił. Będę więc kombinował z modułem komfortu. Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości