Xenon do zwykłego klosza - Legalny ??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Xenon do zwykłego klosza - Legalny ??

Post autor: skaktus » wt gru 04, 2012 13:03

Spryskiwacze to niewielki problem, poziomowanie też da się zrobić. Homo można wygrawerować na upartego. Gorzej z przeróbką lampy itd.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Xenon do zwykłego klosza - Legalny ??

Post autor: jhosef » wt gru 04, 2012 14:46

wesol pisze:nie ma nigdzie w przepisach mowy otym ze ksenon musi posiadac poziomowanie czy spryski.
Jest to w przepisach jak widać powyżej.
wesol pisze: volvo nie ma spryskow i ksenon jest legalny na calej kuli ziemskiej
Bo jest co do tego odstępstwo w zależności od mocy świetlnej. Można to znaleźć w odpowiednich przepisach EWG.

W ogóle temat był wałkowany 2 miliony razy.

Lampy muszą mieć homologację pod zenona. Inaczej dowodzik leci.
A już instalowanie zenona w lampach z ryflowanym kloszem to zbrodnia. Ostatnio jechałem za takim tumanem. Walił światłem jak z latarni morskiej.
Ogólnie dobra sprawa jak chcesz pozbyć sie dowodu lub jak lubisz gdy ktoś młoteczkiem traktuje Twoje lampy.

Tak więc aby móc zamontować legalnie zenona potrzeba:
a) lamp z homologacją na zenona
b) układ czyszczenia reflektora
c) układ samopoziomowania

W ogóle samopoziomowanie i lampy z homologacją dla mk3 to cieżki temat.

Do tego dochodzą głosy:
Montaż większości tego typu urządzeń jest niedozwolony, bo nie spełniają one wymogów homologacji, według której pojazd został zarejestrowany - twierdzi Jerzy Kownacki z Zakładu Homologacji i Badań Pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie
Moja odpowiedź:
załóż przekaźniki (koszt 50 zł), kup porządne żarówki (ale nie tam HID premium 1000000 % tylko jakieś normalne, markowe)
Zobacz jaki masz stan klosza, możesz rozkleić lampy. Jak odbłyśnik jest zmatowiony to oddaj do regeneracji - koszt za lampę 30-50 zł i napylą nowy odblask.
Będziesz miał światła jak ta lala.

Temat zamykam.



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości