wymiana modułu komfortu, zaprogramowanie oryginalnego pilota

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

karbit201
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:11

wymiana modułu komfortu, zaprogramowanie oryginalnego pilota

Post autor: karbit201 » śr lis 30, 2011 19:34

witam bardzo pomocnych użytkowników forum. informuje iż dzięki nieocenionej pomocy kolegi grg474 :pub: kupiłem zgodnie z jego redą komfort z końcowym oznaczeniem N, wystarczyło go tylko wpiąć zamiast starego i pilot bez problemu się zaprogramował. oczywiście samochód nie sygnalizuje otwarcia i zamknięcia kierunkowskazami, za co przypuszczam odpowiada trzecia kostka, nie jest to jednak dla mnie żadna ujma :D wielkie dzięki. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

wymiana modułu komfortu, zaprogramowanie oryginalnego pilota

Post autor: Qto » śr lis 30, 2011 23:18

karbit201 pisze:oczywiście samochód nie sygnalizuje otwarcia i zamknięcia kierunkowskazami
gdybyś chciał tego typu bajery to wspomożemy schematami :bigok:



Awatar użytkownika
Szamper
OEM+
OEM+
Posty: 403
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 17:53
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: 7R Variant, 4R32
Kontakt:

wymiana modułu komfortu, zaprogramowanie oryginalnego pilota

Post autor: Szamper » czw gru 08, 2011 09:15

Przylacze sie do pytania

Golf IV Kombi 2000r

Rownież mam modul komfortu o numerze 1C0 962 258J, po przeczytaniu tematu wiem ze aby miec sterowanie z ori pilota musze zakupic modul z koncowka P lub N.

Teraz pytanie, bo na allegro jest ich duzo, a wiem ze roznia sie wersjami nadwozia(3D, 5D, Kombi) a jak wiadomo kombi ma inne sterowanie zamkiem bagaznika. Moge zakupic obojetnie jaki modul z numerem 1C0 962 258P lub N? i potem przeprogramowac pod siebie, czy musze szukać jedynie wersji kombi?

Qto pisze:gdybyś chciał tego typu bajery to wspomożemy schematami
Bardzo bym prosil :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

wymiana modułu komfortu, zaprogramowanie oryginalnego pilota

Post autor: Qto » czw gru 08, 2011 21:59

Szamper pisze: Qto napisał(a):gdybyś chciał tego typu bajery to wspomożemy schematami



Bardzo bym prosil :)
ale to najpierw musisz podać jaki masz moduł...no i mejla dać - może być na PW



Awatar użytkownika
Szamper
OEM+
OEM+
Posty: 403
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 17:53
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: 7R Variant, 4R32
Kontakt:

wymiana modułu komfortu, zaprogramowanie oryginalnego pilota

Post autor: Szamper » czw gru 08, 2011 22:05

Qto pisze:ale to najpierw musisz podać jaki masz moduł...no i mejla dać - może być na PW
Mam taki 1C0 962 258J ale wymienie go wg porady z tego watku na 1C0 962 258P lub 1C0 962 258N, wiec do tego bym prosil schemacik, mail leci na PW


Obrazek

karbit201
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:11

wymiana modułu komfortu, zaprogramowanie oryginalnego pilota

Post autor: karbit201 » śr cze 06, 2012 16:39

witam ponownie. pisałem dzisiaj w innym temacie na forum na temat montażu el. szyb i lusterek lecz przyszedł mi do głowy inny pomysł który chyba bardziej pasuje do tego tematu. grg474 napisał że do modułu który teraz posiadam, czyli 1CO962258N moge dołożyć elektryczne lusterka. proszę o potwierdzenie tej informacji. nie jestem pewien czy poradze sobie z właściwym montażem lusterek i szyb, tym bardziej z dopasowaniem modułu komfortu . gdybym podłączył lusterka do mojego modułu, szyby podpiął bym bez modułów osobną instalacją. pozdrawiam i proszę o odpowiedź



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

wymiana modułu komfortu, zaprogramowanie oryginalnego pilota

Post autor: grg474 » śr cze 06, 2012 20:44

karbit201, lusterka można dać bez modułu nawet komfort ale.. włącznik analogowy trzeba zastosować do lusterek.
jestem w trakcie rozmów z gościem i być może dałoby się załatwić komfort + scyzoryk z pilotem, + wiązkę centralną komfortu + wiązki z drzwi + silniczki szyb. Wtedy tylko rozebrać boczki szyb, zmienić wiązki + dać silniczki szyb, dać inne boczki drzwi i wsadzić wiązkę centralną + komfort


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

karbit201
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:11

wymiana modułu komfortu, zaprogramowanie oryginalnego pilota

Post autor: karbit201 » śr cze 06, 2012 21:40

pożyczyłem od kolegi komfort na dwie wtyczki AH z okablowaniem ale on ma znacznie mniej przewodów niż ten który ja mam i nie za bardzo wiem jak go zaadoptować do auta



karbit201
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:11

wymiana modułu komfortu, zaprogramowanie oryginalnego pilota

Post autor: karbit201 » wt cze 12, 2012 10:17

raczej nie ogarne tych szyb przez moduł. zastanawia mnie dlaczego ten mój obecny moduł który obsługuje tylko centralny z pilota ma więcej przewodów niż ten nowy na którym powinno działać wszystko.... to duży problem żeby do tego modułu który mam teraz podłączyć lusterka??



karbit201
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:11

wymiana modułu komfortu, zaprogramowanie oryginalnego pilota

Post autor: karbit201 » śr lis 28, 2012 14:06

witam. trochę czasu od montażu już minęło ale wynik pozytywny więc może komuś się przyda. sam odpowiem na moje poprzednie pytanie, czemu mniej przewodów wychodzi z modułu o końcowym oznaczeniu AH a ma dużo więcej funkcji?? bo to moduł po CANie i do sterowania szybami centralnym zamkiem i lusterkami potrzebne są tylko 2 kabelki can. reszta dzieje się w drzwiach. ze starego modułu wychodziło bardzo dużo kabli które teraz po prostu są zbędne. wszystko działa bardzo ładnie już ok pół roku.okazało się że nie jest to takie trudne i skomplikowane jak myślałem. pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości