ABD problem z cz. temp.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

ABD problem z cz. temp.

Post autor: KOSA1987 » wt lis 27, 2012 11:33

Witam! Mam problem z czujnikiem temperatury mianowicie wskazówka nie przekracza mi 70 stopni. Często wskazówka stoi na tej czwartej kresce co są blisko siebie. Zmieniłem termostat nic nie pomogło, zmieniłem czujnik i dalej lipa. Z tego co wiem do tego silnika jest z żółtą otoczką i taki właśnie zakupiłem. Dodam że auto nagrzewa się normalnie (wnioskuje po ogrzewaniu wewnątrz), dmucha gorącym powietrzem.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

ABD problem z cz. temp.

Post autor: miś fazi » wt lis 27, 2012 11:40

to prawdopodobnie masz uszkodzenie w samych zegarach , podłącz kabel od czujnika na moment do masy , wskazówka powinna się wychylić na maksa



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

ABD problem z cz. temp.

Post autor: jameess » wt lis 27, 2012 16:25

Miałem kiedyś MK3 z takim silnikiem, złote auto. bezawaryjne i silnik prosty jak budowa cepa.

Jaki termostat wsadziłes? Verneta czy Wahlera? U mnie swego czasu było podobnie a wymieniłem jeden po drugim 2 Vernety i dopiero za 3-cim razem Wahler załatwił sprawę, więc nowy termostat może być już uszkodzony.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

ABD problem z cz. temp.

Post autor: prezesik25 » wt lis 27, 2012 17:32

miś fazi pisze:podłącz kabel od czujnika na moment do masy , wskazówka powinna się wychylić na maksa
można też zmostkować styki we wtyczce - też wychyli się na max.


odbiegając lekko od tematu...
jameess pisze:Miałem kiedyś MK3 z takim silnikiem, złote auto. bezawaryjne i silnik prosty jak budowa cepa.
u mnie 370 tys. km stuknęło i nadal lata :bigok:


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ABD problem z cz. temp.

Post autor: Paweł Marek » wt lis 27, 2012 22:55

KOSA1987 pisze:nie przekracza mi 70 stopni
żebyś czuł wyraźne ciepło w kabinie starczy nawet 50 stopni - z tej obserwacji niewiele wynika. Pewnie winien jest termostat - wszyscy z tym walczymy bo brak jest dobrych na rynku. Chcesz poznać rzeczywistą temperaturę? Kup termometr za 2-3 dych i mierz ją w zbiorniczku, ok 2-3 stopnie więcej będziesz miał w silniku. I wszystko wiesz. Jeśli będzie zgodna ze wskazaniem licznika winny nadal jest termostat. Jeśli będzie inna winny jest czujnik albo licznik. A może być i taka sytuacja - i to nic szczególnego z uwagi na jakość zamienników, że i czujnik i termostat sa po trochu walnięte.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

Re: ABD problem z cz. temp.

Post autor: KOSA1987 » wt lis 27, 2012 23:50

jameess pisze:Jaki termostat wsadziłes? Verneta czy Wahlera?
termostat firmy Vernet



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ABD problem z cz. temp.

Post autor: Paweł Marek » śr lis 28, 2012 09:47

KOSA1987, Vernet jest jedym z najgorszych. Ale jest jedna rzecz. Nie patrz na to jakie marki termostatów są polecane, ponieważ absolutnie niema w tej chwili na rynku takiej firmy (łącznie z z ASO) która sprzedaj pewne termostaty. Żeby nie wymieniać w kółko rada jest jedna. Dogadać się w sklepie wziąc kilka sprawdzić w garnku z woda i zakładac jak się trafi dobry - pozostałe oddać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości