Immobiliser nie wyłącza sie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: artist1987 » wt lis 27, 2012 17:33

Witam zgromadzonych
Potrzebuję pomocy przy rozszyfrowaniu palącej się i nie gasnącej kontrolki od immobilisera w aucie Golf 4 V6
Miałem problem z licznikiem,licznik padł i przekładałem po zakupie nowego licznika pamięć EPROM 24C02 do tego licznika
i zaznaczam że to był problem tylko z licznikiem,nic więcej nie robiłem przy kostkach czy stacyjce...

a więc przełożyłem pamięć licznika ze starego do nowego,zamontowałem licznik na swoim miejscu i co,kontrolka nie gaśnie od immo i po odpaleniu auto gaśnie w ciągu 3 sekund...
wydaje mi się że to nie powinno się dziać skoro pamięć przełożona i według opisów pamięć immo jest zawarta w tej kości i przełożenie tej całej kości smd wystarczy i auto będzie działało jak wcześniej,ale jednak coś nie tak.
Czego to może być wina? czy błąd w lutowaniu jakiś czy według innych opisów z forum immobiliser się rozkodował?
Proszę o pomoc



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: agrala » wt lis 27, 2012 19:39

VAG i sprawdzic czy zmienil sie nr licznika w liczniku i VIN jezeli jest to immo3.
Jestes pewien ze przelozyles 24c02 a nie o innego?
Czy po tej operacji zostal przebieg ze starego licznika?



Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: artist1987 » wt lis 27, 2012 20:27

Jest tak że przewidziałem to co się stanie,bo stało się to drugi raz i licznika całkiem nie złożyłem...więc przebiegu nie widzę
wyświetlacze leżą na półce nadal a licznik (samą płytę drukowaną) podłączyłem do wtyczek i obserwowałem diody...
zapaliła się ta co się już dawno świeci czyli poduszki powietrzne(jakiś błąd jest) i immobiliser który nie zgasł,po próbie odpalenia auto gasło...
Odłączyłem akumulator na pół godziny jeszcze,też coś na forum wyczytałem o błędach jakichś,że skasują się poprzez odłączenie akumulatora i jeszcze jedna rzecz,zostawić włączony zapłon w aucie na 30min i też z tym zero efektu

Licznik od anglika jest teraz,kolega z forum powiedział jak je "rozszyfrować" i który ma immo2 a który immo3,a więc kupiłem licznik od anglika z immo2 taki jak miałem no i przełożyłem tą pamięć do drugiego licznika i niestety to nie działa (wiem że to ta pamięć a nie inna ponieważ forum tak mówi i google,najprościej tą pamięć opisać czarny prostokąt na ośmiu nogach z numerem,w moim przypadku 24C02)
tak miałem przedstawione rozszyfrowanie licznika "nr licznika masz 1j0 potem920 to oznacza licznik z canem bo bez cana były919 nastepnaliczba8 oznacza europa bo9 były angliki ,2 oznacza1/2 fis bo cały wyswietlacz jest 4i ostatnia 2 oznacza imo czyli do liczby5 są liczniki z imo2 ,6 i wyżej to jestimo3 "
ja mam numer licznika oryginalnie 1J0920822f
a kupiłem 1J0920925A czyli anglik z immo2 jedyna różnica której nie rozumiem to litery na końcu
VAGa nie mam,znaczy mam,ale z ELM 327 nie działa

w zasadzie powinienem założyć wyświetlacz i sprawdzić czy przebieg się zmienił,jeżeli nie to znaczy że źle przełożyłem pamięć i na żywca licznik nie pasuję tak jak nie pasował...
pytanie na zaś: a co jeśli pomimo przełożenia kości przebieg będzie w milach ze starego licznika(mało prawdopodobne bo brak pamięci starej) ale jednak?
pierwszym razem tak miałem,przełożyłem kość i przebieg w milach i immo świeci



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: agrala » wt lis 27, 2012 21:06

W obu licznikach te same pamieci byly?
'Nie ma takich wsadow by je porownac ale moze byc tak ze sa inne rodzaje zapisu i wsady nie pasuja.
Podlacz wyswietlacze i zobacz co pokaza.
Najlepiej miec do tego tacho lub programator.
Jakiej firmy jest licznik 822F?



Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: artist1987 » wt lis 27, 2012 21:44

Wiem że wsad elektronik zgrywał,kość pamięci w takim razie sprawna...
tak w obu takie same pamięci,znaczy się oba liczniki miały numer pamięci smd 24CXX gdzie mój miał 24C02 a ten od anglika nie pamiętam,ale też 24CXX
kupiłem też trzeci licznik żeby to przełożyć i się okazało że ten ma pamięć w kości 93CXX i elektronik powiedział że tego nie podmieni,znaczy się kość za kość...
powiedział również że ta 93CXX jest większa,czyli że ma większą pamięć więc podmiana odpada

Licznik który od początku był w aucie czyli 822F to MOTOMETER
drugi od anglika również MOTOMETER 1J0920925A i to na płytę z tego licznika przerzuciłem pamięć 24C02
a trzeci brak opisu tylko VDO znalazłem na nim 1J0920925A i on jakiś iny typ pomimo tego samego numeru no i ta kość 93CXX

założyłem wyświetlacze teraz...jest tak że wszystko co pokazuje środkowy wyświetlacz jest w kilometrach a nie w milach
lewy wskazuje godzinę
a prawy zamiast przebiegu to pokazuje w pierwszym linijce tylko "dEF" i brak przebiegu
a w drugim wersie nakręcone ostatnio nakręcone kilometry,ale niema żadnych nakręconych teraz,więc wskazuje zera
no i dziwna sprawa bo termometr wskazał na środkowym wyświetlaczu (-39) stopni -chyba że to przez aku słaby

Już na forum audi przeczytałem o tym "dEF"
potrzebny jakiś program o nazwie "micronas" bynajmniej w audi
według forumowiczów ze strony audi dzieje się to jak zaadoptuje się pamięć z licznika do licznika o innych numerach
tylko jak potraktować to że w moim przypadku numery są 1J0920 822F a ten drugi 1J0920 925A
różnica 8-9 czyli anglik i europejczyk
obydwa liczniki 1/2 FIS
i obydwa immo2 - do liczby 5 immo2 a 6 i wyżej immo3

a jednak coś się gryzie

Nie piszemy posta pod postem, jest opcja "Edytuj" // Moderator



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: grg474 » wt lis 27, 2012 23:03

artist1987 pisze:Już na forum audi przeczytałem o tym "dEF"
potrzebny jakiś program o nazwie "micronas" bynajmniej w audi
a nie prościej sprawdzić czy zmiana kodowania licznika nie poprawi błąd sum kontrolnych?
Z tym że bardziej to wygląda na to ze jednak inna struktura epromu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: artist1987 » wt lis 27, 2012 23:16

zmiana kodowania licznika= kupno VAGa któregoś wraz z kablem?
co do EPROMu to nie mam pojęcia jaki siedzi w mojej kości smd a jaki siedział w drugim liczniku

chyba zostaje mi opcja z zakupem programu do licznika,żeby przebieg był i żeby immobiliser był,ale działał tak jak powinien

jakim dokładnie programem "naprawię" usterkę tego licznika?
uda się to zrobić programikiem?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: agrala » śr lis 28, 2012 09:47

Masz dostep do zgranych wsadow z obu licznikow?
Jezeli tak to sam VAG wystarczy.
Teraz ciezko bedzie zgrac wsad za pomoca TACHO bo moze sie z tym licznikiem nie polaczyc.
To ze pamiec w jednym byla 24c02 a w drugim jakas 24cXX nie oznacza ze beda pasowaly, Musza byc identyczne to raz a dwa to nawet przy identycznych zapis immo moze byc w innym miejscu i wtedy :ass:
Jak mozesz to daj te wsady to zobaczy sie czy struktura wsadu jest identyczna.



Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: artist1987 » śr lis 28, 2012 10:40

Właśnie wsadów nie brałem od człowieka który to sprawdzał i robił (on chce za to "50zł najmniej") więc jeśli ja zniszczę tą pamięć to on jest kołem ratunkowym

Czyli na obecną chwilę nie zaadoptuje tego licznik? on niby działa,tylko że nie wskazuje przebiegu i immo nie wyłącza się
Wyczytałem że Vag-Can Commanderem mogę wyłączyć immobiliser i również mogę ustawić/zmienić przebieg...
A sama adaptacja licznika tym lub innym programem w takim stanie licznika jaki jest teraz nie przejdzie?



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: edzio » śr lis 28, 2012 11:17

takie rzeczy robi się w pięć minut,bez rozbierania,czy lutowania w liczniku.
Tylko nie pytaj jak,bo jest tego pełno co i jak.



Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: artist1987 » śr lis 28, 2012 11:35

Czyli wniosek taki że powinienem nic już nie robić z licznikiem,tylko kupić VAG CAN Commander i licznik "zaadaptować" do auta



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: edzio » śr lis 28, 2012 11:41

Albo podjechać do kogoś co ci zrobi,bo może się okazać ,że kolejna kasa nie potrzebnie wydana.



Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: artist1987 » śr lis 28, 2012 11:46

Serwis Volkswagena odpada...tam ceny biją w twarz
A więcej nie znam ludzi w okolicy którzy tak dogłębnie drążą w aucie

znów zadam pytanie:
Jeśli pamięć EPROM(24C02) przełożę do licznika w którym siedziała od nowości to powinno już to działać,czy jednak nie do końca?



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Immobiliser nie wyłącza sie

Post autor: edzio » śr lis 28, 2012 11:51

powinno działać.
Skąd jesteś ,może będę mógł kogoś polecić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości