Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: Paweł Marek » czw lis 22, 2012 19:18

mati.bobek, albo elektryk ci coś źle wytłumaczył albo sam jakoś błędnie rozumujesz.
Powrót samodzielny nie działa w sytuacji jeśli przekaźnik wycieraczek został wyjęty lub się zepsuł. I wówczas wycieraczki będą działać tylko na II biegu który zasilany jest bezpośrednio z manetek z pominięciem przekaźnika. Opisz dokładnie co się dzieje czy na wszystkich biegach wycieraczek jest problem bo w grę wchodzi też uszkodzenie styków ślizgowych przy silniczku wycieraczek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mati.bobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 14, 2008 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Malbork

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: mati.bobek » czw lis 22, 2012 19:48

Paweł Marek tak jak mówisz jest tylko jeden bieg i nie ma samoczynnego powrotu i z tego co pamiętam jest odcięty chyba szary przewód bo robiło elektrykowi zwarcie. Nie było mnie przy tym jak naprawiał to elektryk, a teraz postanowiłem to naprawić. Jutro podam więcej informacji z tego co pamiętam to mówił, że należy wymienić silnik, aby działało bez zwarcia. Może da się go naprawić jeśli on jest przyczyną ?



mati.bobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 14, 2008 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Malbork

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: mati.bobek » pt lis 23, 2012 18:31

Dzisiaj sprawdziłem i trochę się myliłem pisząc posty. Biegi są 2, brak powrotu i czasówek. Przy manetce wycieraczek wszystkie kable wyglądają oryginalnie, przy manetce kierunkowskazów są kombinowane kable i jakaś niepodłączona wiązka ( ale to chyba nie ma nic wspólnego z wycieraczkami). Czy takie objawy mogą być spowodowane uszkodzeniem przekaźnika. Do wycieraczek mam wpięty bezpiecznik 30A ( powinien być 15A), wstawiłem 20A, ale nie było żadnych niepokojących objawów.
Oto linki do zdjęć
http://imageshack.us/g/208/2imgp2860.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img23.imageshack.us/img23/3391/2imgp2865.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: Paweł Marek » sob lis 24, 2012 00:17

trochę zagmatwana sprawa, na Twoim miejscy pożyczyłbym od kogoś przekaźnik 99 (ew. 19 z MK2) i podmienił na próbę, i potem napisz o efektach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mati.bobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 14, 2008 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Malbork

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: mati.bobek » sob lis 24, 2012 18:06

Podmieniłem na 19 z mk2 i nie ma żadnej różnicy poza tym, że na niej przechodząc z pozycji czasowej na zerową można było wyłączyć ( bez samoczynnego powrotu), a na obecnym 99 przy takim przejściu cały czas działają.



anna1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lis 24, 2012 17:13
Lokalizacja: Łabapa,NWE

Re: Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: anna1987 » sob lis 24, 2012 18:39

witam
chyba mogę sie podpiąć
mam podobny problem ale nie o wycieraczki chodzi
tylko o światła
dołączam obrazek potrzebna mi nazwa tego czegoś w żółtym kole
jechałam sobie moim golfem,najpierw nie miałam świateł mijania,a potem poszedł mi dym spod kierownicy
znajomy zaglądał o co tam chodzi i stwierdził że musze to wymienić-nie wiem jak sie to nazywa
problem polega na tym że te urządzenie stykało sie z kierownicą i znajomy wcisną tam gdzie ta czerwona strzałka jakiś przedmiot i nie jest luźne i światła dobrze działają no ale trzeba wymienić na nowe bo już do tego nie mam zaufania
czy ktos może mi napisac jak to sie nazywaObrazek



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: Zico63b » sob lis 24, 2012 19:22

No cóż, szkoda że "elektryk" nie był bardziej elokwentny, wylewny. Nie wiem bowiem czy chodziło mu o wtyczkę czy przełącznik - to jednak zupełnie inne części. O ile włącznik (manetki) można łatwo kupić, to z wtyczką w razie uszkodzenia "języczka" zbezpieczającego - nie jest tak proste.



anna1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lis 24, 2012 17:13
Lokalizacja: Łabapa,NWE

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: anna1987 » ndz lis 25, 2012 09:41

Aha-to więc mam problem-boję się jeździć bo jak mi sie sfajczy to wtedy bedzie lipa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości