Kierunki , swiatła , dmuchawa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kondziiuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: Kondziiuu » śr lis 21, 2012 19:19

Witam Panowie mam taki problem z moim golfikiem mk2 nie dzialaja mi kierunki swiatla i nawiew . myslalem ze jest to wina przelacznika zespolonego dzis zalozylem drugi i jest to samo pali sie zielona lampka na liczniku od kirunkow a jak wlacze kierunek lewy czy prawy to nie dziala kiedy wlacze swiatła dlugie ktore jedynie dzialaja to wlacza sie tagze nawiew. Kolega podpowiedzial mi ze to moze byc wina przekaznika nr 21 wymienilem go i dalej jest to samo . Panowie pomocy nie mam juz sily na to . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: Zico63b » śr lis 21, 2012 19:22

Sprawdziłbym, czy ze stacyjki jest prąd na czarno-żółtym przewodzie, lub czy "klika" przekaźnik numer 18.



Awatar użytkownika
Kondziiuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: Kondziiuu » śr lis 21, 2012 19:30

O własnie kolego nie dodalem ze nie posiadam stacyjki od kiedy kupilem autko mam przycisk od zaplonu a drugi od rozruchu czy to moze byc przez to? ale jak kupilem samochodzik to bylo wszystko dobrze tylko tak nagle z dnia na dzien sie cos popsuło:/



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: Qto » śr lis 21, 2012 19:31

to sprawdź czy jest prąd za przyciskiem...no i ten przekaźnik o którym pisze Kolega Zico63b



Awatar użytkownika
Kondziiuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: Kondziiuu » śr lis 21, 2012 19:39

dobrze Koledzy sprawdze jutro co i jak tak jak mowicie i bede pisac o wszystkim . I dzieki :)



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: Zico63b » śr lis 21, 2012 22:53

Zico63b pisze: lub czy "klika" przekaźnik numer 18.
Celowo tak napisałem, "czy klika" - gdyż chodzi mi o sprawdzenie czy jest STEROWANY. W tej awarii pewnie nie ma nawet jego sterowania, więc sprawdzanie jego samego nic nie da.
W Golfie bowiem linia "X" (czarno-żółty, przerywany przy starcie) zasila bezpośrednio włącznik świateł oraz CEWKĘ przekaźnika. I skoro nie ma tych urządzeń włączanych przekaźnikiem ORAZ reflektorów - to jak napisałem powyżej.



Awatar użytkownika
Kondziiuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: Kondziiuu » sob lis 24, 2012 10:12

witam bylem sprawdzic tak jak mowicie to nie ma u mnie (czarno-zoltego ) kabla przy stacyjce i przekaznik nr 18 klika. sa jakies 2 czerwone i 2 czarne tylko kable.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: Zico63b » sob lis 24, 2012 18:24

No to chyba ktoś tam coś zmieniał.
Pozostaje żmudnie sprawdzać, bo tak opisana usterka nie może się zdarzyć: jeśli przekaźnik klika to i prąd na reflektory płynie, chyba że jest coś zmieniane lub to dwie niezależna usterki.
Starsza czy nowsza wersja?



Awatar użytkownika
Kondziiuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: Kondziiuu » sob lis 24, 2012 23:47

starsza wersja rok 90 . nie wiem czy ktos cos zmienial czy nie ale tak postojowki sie swieca kierunki nie dzialaja dlugie jak klikne dzialaj i sie nawiew wlacza jak jest wlaczony na ktorys bieg no a normalne swiatla nie dzialaja no i wycieraczki do tego:/:( no a dzis stalo sie najgorsze jechalem do kobiety i jakis pijany ch** jechal traktorem i mi drzwi i lewy blotnik zgarnal i czeka mnie duzo pracy:/ to poradz cos z usterkami tej elektryki masz jeszcze jakies pomysly?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: Zico63b » sob lis 24, 2012 23:55

Coś jest nie tak, bo w 90 roku były już tylko nowe instalacje.
Przyjmując, że bardziej pewien jest Kolega rocznika – zakładamy iż to nowa wersja.

No to tak. Te moje „wypociny” mają sens tylko gdy nikt znacząco nie poprzerabiał instalacji. Jeśli jednak – pozostaje Koledze elektryk-pasjonat, gdyż tzw. „fachura” ściągnie tylko kasę…

W żadnej, ani starszej ani nowszej wersji instalacji Golfów, nie ma możliwości istnienia dwóch jednakowych czerwonych i dwóch jednakowych czarnych przewodów we wtyku (kostki) stacyjki. Może wystarczy bardziej się przyjrzeć, może wystarczy przetrzeć je z kurzu – a paski się ukażą. Najbardziej ważny jest czarny z paskiem żółtym.
Bierzemy żaróweczkę z dwoma przewodami i jeden z nich dajemy do masy a drugim sprawdzamy:
*1) Czy na pinie „X” na włączniku klawiszowym reflektorów jest napięcie z zapłonem i czy gaśnie przy kręceniu rozrusznikiem?
*2) Czy w polu 4 czyli po wyjęciu przekaźnika 18, w pinie („dziurce”) numer 1 (opisanym na fotce jako X/86) w skrzynce bezpieczników jest napięcie w tym czasie co w punkcie *1)?
*3) Czy w pinie 3 (30/30) jest stale napięcie?
I bez żaróweczki:
*4) Czy po połączeniu kawałkiem drutu pinów 3 z 1 można włączyć reflektory klawiszem, nawet bez kluczyka?
*5) Czy po połączeniu kawałkiem drutu pinów 3 z 2 (X/87) rusza nawiew i wycieraczki, nawet bez kluczyka?
Po starannym, wg opisu, wykonaniu tych kilku prób będzie coś wiadomo.

Sprawa kierunkowskazów to albo oddzielna awaria (może bezpiecznik 17) albo jest totalnie pozmieniana instalacja.
Obrazek



Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: antekswirol » pn lis 26, 2012 20:11

u mnie bylo podobnie po ściagnięciu gierownicy kazalo się ze mam niepodpięte kostki od swiatel drogowych i sladbo wpięty wlącznik od awaryjnych


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

Awatar użytkownika
Kondziiuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie

Kierunki , swiatła , dmuchawa

Post autor: Kondziiuu » ndz gru 02, 2012 14:08

kolego zrobilem tak jak opisales mi tu ladnie za co dziekuje:) no to tak prad dochodzi do wlacznika swiatel zaroweczka swieci i gasnie przy kreceniu rozrusznikiem. kiedy polaczylem piny w przekazniku nr 18 ktory u mnie jest podpisany 81:D polaczylem pin 3z1 i nie moglem wlaczyc swiatel dalej tylko swiecily sie postojowki;/ a kiedy polaczylem 3z2 to mi papke bylo slychac ze pociaga paliwo jak to mozliwe?:D a nawiew i wycieraczki nie dzialaja dalej;/ W pinie 3 jest napiecie. nie rozkminiam juz tego autka:/

Pogrzebalem przed chwila i dzialaja kierunki i nawiew ale gdy wlaczam zaplon tyka cly cas przekaznik nr67 i swiatel nie ma nadal i wycieraczek;/


Wymieniłem ostatni wszystkie spalone bezpieczniki wszystkie przekazniki zarowki i przelacznik swiatel i nic nadal nie dzialaja swiatla dzienne sa postojowe i dlugie a takich nie ma:(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości