Problem z czujnikiem halla

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Robson320
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 17, 2012 22:42

Problem z czujnikiem halla

Post autor: Robson320 » wt lis 20, 2012 22:33

Witam padł mi czujnik halla w aparacie zapłonowym, wymieniłem cały aparat na używany z dobrym czujnikiem auto odpaliło bez problemów chodził bez problemów, po wyłaczeniu silnika po przerwie pół godzinnej jak chciałem go odpalić drugi raz pompa po zapłonie już sie nie uruchomiła prawdopodobnie znowu czujnik mi padł czy może to byc spowodowane jakimś zwarciem w instalacji? Bo nie wiem od czego zacząć bo jak wymienie znowu halla to napewno będzie to samo.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z czujnikiem halla

Post autor: agrala » wt lis 20, 2012 22:48

Pompa powinna sie wlaczyc nawet z uszkodzonym hallem.
Jezeli po wlaczeniu zaplonu nie slychac jej przez jakies 2 sek. to sprawdz bezpieczniki.



Robson320
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 17, 2012 22:42

Problem z czujnikiem halla

Post autor: Robson320 » wt lis 20, 2012 22:55

Bezpiecznik z pompy jest dobry nie uruchamia sie przekaznik bo niedochdzi masa do niego wczesniej mialem te same objawy i hall był do wymiany, teraz wcale nie odpala. Nie ma iskry, ale nie wiem dlaczego czujnik halla przestaje działać, silnik 1.3 cat na monowtrysku.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z czujnikiem halla

Post autor: agrala » śr lis 21, 2012 11:18

Po wlaczeniu zaplonu pompa powinna zadzialac przez jakies 2-3 sekundy.
Uklad zaplonowy w tym aucie jest osobna ukladem instalacji i nie ma nic wspolnego z ECU.
Jezeli pompa nie dziala Ci przez te 2-3 sek po wlaczeniu zaplonu a przekaznik nie dostaje wtedy masy z ECU to moze UCU nie jest zasilane.
Potwierdzal by to tez fakt ze nie ma zaplonu wiec wyglada na to ze ECU i uklad zaplonowy nie maja zasilania.
Mozliwe ze masz walnieta kostke stacyjki.
Zobacz czy na zewnetrzne piny na hallu dochodzi zasilanie.
Zobacz czy na pin 4 modulu zaplonowego dochodzi zasilanie po stacyjce - jezeli nie to masz przyczyne nie podawania paliwa i braku iskry.
Z tego co pamietam to nie bylo silnikow 1,3 na monowtrysku tylko na gazniku i pelnym wtrysku.



Robson320
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 17, 2012 22:42

Problem z czujnikiem halla

Post autor: Robson320 » śr lis 21, 2012 20:13

Dzisiaj pompa załączyła się bez problemu, ale nadal nie pali. Sprawdziłem zasilanie i dochodzi do halla i do modulu zapłonowego



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z czujnikiem halla

Post autor: agrala » czw lis 22, 2012 07:28

Wez diode led i podlacz do niej rezystor 1kOhm tak by dziala przy 12V.
Podlacz jeden koniec do srodkowego pinu halla a drugi do zewnetrznego - pamietaj o poprawnej biegunowosci diody.
Zakrec rozrusznikiem - dioda powinna migac podczas krecenia.



Robson320
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 17, 2012 22:42

Problem z czujnikiem halla

Post autor: Robson320 » czw lis 22, 2012 18:57

Halla sprawdzałem miernikiem wcześniej był dobry teraz pokazuje na srodkowym pinie 4,5 v ale nie przerywa a jak dłużej jest do halla podpięte zaslanie to prąd wychodzący pomału wzrasta, przed wymienieniem aparatu pokazywał ok 12 v i przerywał jak kręciłem aparatem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z czujnikiem halla

Post autor: Paweł Marek » czw lis 22, 2012 19:05

no to jeśli jesteś pewien testów to hall jest zwalony, weź na przyszłość nie sprawdzaj miernikiem kabla sygnałowego, ani żarówką, używaj diody jak kolega wyżej napisał, można go uszkodzić


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Robson320
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 17, 2012 22:42

Problem z czujnikiem halla

Post autor: Robson320 » czw lis 22, 2012 22:18

To wymienie halla, dzięki za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości