zapłon (kontrolki świecą,auto nie odpala)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

zapłon (kontrolki świecą,auto nie odpala)

Post autor: azureus » czw lis 15, 2012 11:29

Witam wszystkich
Kilka dni temu pojawił się problem z fabrycznym alarmem (Golf highline 1,6 benzyna ,99),który po prostu zaczął sobie wyć kiedy mu się zachciało.Niestety nie mogłem od razu pojechać do fachowca,stąd aby uniknąć linczu ze strony sąsiadów przed nocą odpiąłem aku. Pierwsza wizyta nie przyniosła rezultatu,więc kolejna noc i kolejne odłączenie akumulatora. Na szczęście sprawa została załatwiona za drugim podejściem (pod wpływem mechanizmu spryskiwacza czujnik od tylnej klapy był moczony i wariował,więc został odłączony i spokój). No i nagle po kilku dniach jadę sobie spokojnie,bez szaleństw,a tu zaświeciła się kontrolka ABS-u,pisk alarmujący jak to np. przy konieczności tankowania,ale kontrolka zaraz znika i jadę dalej. Potem przy kolejnej próbie jazdy załączam kluczyk,kontrolki pięknie się zaświeciły,potem jak należy zgasły,ja włączam zapłon,a tu ani widu ani słychu,bo znikły całkowicie liczby zegara i przebiegu,tak jakby aku był rozładowany. Tyle,że jeśli tak to kontrolki po pierwszym przekręceniu kluczyka też nie powinny się świecić,no chyba,że na tyle ładunku jest ,żeby się zapaliły a do zapłonu już nie starcza ? Nie wiem ??? Zastanawiam się czy to nie wina tego odpinania baterii,może coś się zresetowało,tyle,że jeździłem po tej akcji z alarmem z tydzień i dopiero teraz ten problem. Jakiś zonk z alternatorem,że nie ładuje ?
Proszę o sugestie o pomoc.
Dzięki
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2012 14:16 przez azureus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zapłon

Post autor: Qto » czw lis 15, 2012 13:53

azureus pisze:został odłączony i spokój
ciekawy sposób naprawy :)
azureus pisze:Tyle,że jeśli tak to kontrolki po pierwszym przekręceniu kluczyka też nie powinny się świecić
no tak...tyle że kontrolki zasilisz baterią, rozrusznika już nie

Pierwsze co to naładuj aku, później odpal auto i sprawdź ładowanie - nikt tu wróżką nie jest żeby wiedzieć co się stało, podstawy musisz sprawdzić sam (ale to co opisujesz wskazuje na padnięty aku, przyczyną oczywiście może być brak ładowania)

PS. Edytuj tytuł tematu - 3. pkt regulaminu - jedno słowo to trochę mało :bajer:



azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

zapłon (kontrolki świecą,auto nie odpala)

Post autor: azureus » czw lis 15, 2012 14:30

Dzięki
Temat zmieniłem,natomiast co do ładowania to właśnie tak robię i mam nadzieję,że odpali i ładunku wystarczy,tak żeby choć potem było jak podjechać do zakładu i ładowanie sprawdzić,bo sam z tym sobie rady nie dam.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zapłon (kontrolki świecą,auto nie odpala)

Post autor: Qto » czw lis 15, 2012 14:31

azureus pisze:ładowanie sprawdzić,bo sam z tym sobie rady nie dam.
kup miernik w dowolnym markecie - do zmierzenia napięcia wystarczy...a i w przyszłości pewnie się przyda do czegoś



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

zapłon (kontrolki świecą,auto nie odpala)

Post autor: agrala » czw lis 15, 2012 14:42

Proponuje przyokazji wyczyscic klemy od srodka i bieguny akumulatora.
Czasami z wierzchu ladnie wygladaja a od srodka szkoda gadac.



azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

Re: zapłon (kontrolki świecą,auto nie odpala)

Post autor: azureus » czw lis 15, 2012 18:19

Dzięki.Tego też spróbuję,choć bateria prawie nówka,kupiona kilka miesięcy temu właściwie zimy jeszcze nie widziała i nie eksploatowana nadmiernie.



azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

zapłon (kontrolki świecą,auto nie odpala)

Post autor: azureus » pt lis 16, 2012 21:09

Witam ponownie
Rozwiązaniem problemu okazał się alternator,a w nim i diody i szczotki były dead. Po podładowaniu baterii autko odpaliło jak złoto,tyle,że po podłączeniu aku pod miernik,można było pięknie obserwować jak napięcie leci na twarz przy włączonym silniku,czyli jednym słowem było zero ładowania ...
Cały problem kosztował mnie 300 zeta.
Dzięki za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości