Reflektory główne jakie wybrać.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mithgar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 05, 2010 21:19
Lokalizacja: Brójce / Łódź

Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: Mithgar » pn lis 12, 2012 23:11

Witam wszystkich,
Nadszedł czas że muszę wymienić w moim golfie przednie reflektory, ze starości już prawie niemają odbłyśnika, a jeden jeszcze jest pęknięty. I teraz mam dylemat, na alledrogo znalazłem rozróżnienie na zwykłe i gładkie, czym to się w praktyce różni? światło jest inaczej rozpraszane czy co?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam, Mateusz


Trochę techniki i człowiek się gubi
Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie niż w szarej nudnej banalności...
A Świstak siedzi, bo mu neostrada nie działa

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: Lipek81 » wt lis 13, 2012 11:14

Wszystko zależy od tego, jakie pieniądze masz na to przeznaczone, oraz od tego, czego potrzebujesz. Jeżeli zależy tobie na wyglądzie, chcesz trochę upiększyć auto, to możesz wybierać reflektory gładkie (tzw. cleary), albo przydymione itp. Natomiast, jeżeli chcesz pozostawić oryginalny wygląd, to wybierz reflektory tradycyjne, ze szkłem rozpraszającym światło. Z tego co wiem, to te tuningowe reflektory nie są zbyt dobrej jakości i często nowe wcale nie świecą lepiej od oryginalnych używanych.
Jeżeli chcesz pozostać przy oryginalnym wyglądzie, to masz w zasadzie klika możliwości:
- używane w dobrym stanie;
- nowe, tanie zamienniki;
- nowe zamienniki dobrej firmy
- oryginały (o ile jeszcze są dostępne);

Używane w dobrym stanie - chyba najlepszy stosunek cena/jakość. Oryginalne reflektory to Bosch, Satrurnus. Ciężko znaleźć w dobrym stanie, ponieważ po tylu latach odbłyśnik zazwyczaj ma jakieś braki, ale może spróbować poszukać na szrotach. Cena mniej więcej taka sama jak nowych zamienników na allegro.

Nowe, tanie zamienniki - czyli to co można dostać na allegro za ok. 40zł - co do świecenia, różnie to wygląda, ale najczęściej gorzej, niż w przypadku używanych oryginałów; Można tutaj też zaliczyć polską firmę WESEM, która na pewno jest lepsza, niż to, co powszechnie dostępne jest na allegro - można chyba ją porównać do używanych oryginałów.

Nowe zamienniki dobrej firmy - czyli Hella albo Bosch. Cena w przypadku Hella to 150zł/szt, wiem, że Bosch jest jeszcze droższy, ale dostajesz jakość oryginału. Świeci dokładnie tak, jak nowy oryginał. Ja mam zamontowane w aucie od 2,5 roku reflektory Hella i uważam, że świecą rewelacyjnie. Pół roku temu założyłem jeszcze przekaźniki świateł i żarówki osram night breaker do tego - świeci lepiej lub tak samo niż w niektórych zdecydowanie młodszych autach.

Oryginały - cena 382zł/szt - lepiej kupić zamiennik dobrej firmy, bo różnicy w świeceniu nie będzie żadnej. To jest tak na prawdę ten sam producent, tylko z dostawionym znaczkiem VW.



Awatar użytkownika
Mithgar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 05, 2010 21:19
Lokalizacja: Brójce / Łódź

Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: Mithgar » śr lis 14, 2012 21:16

Lipek81 dzięki za odpowiedz. Możesz podać mi namiar na sklep w którym kupiłeś?

Mam jeszcze pytanie, chcę założyć halogeny dalekosiężne, obecnie mam tylko reflektory główne czyli to:
Obrazek

Chciałbym założyć te dodatkowe co widziałem w niejednym golfiku by wyglądało to tak:
Obrazek

i tu moje pytanie, czy wystarczy wymienić sam grill, czy także muszę wymieniać pas przedni?


Trochę techniki i człowiek się gubi
Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie niż w szarej nudnej banalności...
A Świstak siedzi, bo mu neostrada nie działa

Awatar użytkownika
kudlaty9102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 14, 2012 21:35
Lokalizacja: Lubartów

Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: kudlaty9102 » śr lis 14, 2012 21:28

Musisz wymienić tylko grill. Dodatkowe lampy są montowane do grilla i podłączasz je tak żeby włączały się razem z długimi.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: Lipek81 » czw lis 15, 2012 20:08

Jeżeli będziesz kupował używany grill razem z lampami, to zapytaj, czy sprzedający nie ma przypadkiem takich specjalnych wiązek rozgałęziających do tych dodatkowych reflektorów. Wpina je się między żarówkę reflektora a kostkę, która normalnie wpięta jest w żarówkę i wiązka ta ma odgałęzienie do podłączenia tego dodatkowego reflektora. Nie trzeba wtedy nic kombinować z kablami, wszystko jest na wtyczkach. Dodatkowo, jak chcesz, żeby było profi, to powinieneś mieć jeszcze taką osłonkę która jest przypinana od wewnętrznej strony grilla, po stronie pasażera między tym wewnętrznym reflektorem a chłodnicą. Ale osłona ta nie jest konieczna.



Awatar użytkownika
Mithgar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 05, 2010 21:19
Lokalizacja: Brójce / Łódź

Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: Mithgar » czw lis 15, 2012 23:11

Wielkie dzięki za pomoc.


Trochę techniki i człowiek się gubi
Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie niż w szarej nudnej banalności...
A Świstak siedzi, bo mu neostrada nie działa

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: VWiater » pt maja 08, 2015 13:28

Lipek81 pisze:Jeżeli będziesz kupował używany grill razem z lampami, to zapytaj, czy sprzedający nie ma przypadkiem takich specjalnych wiązek rozgałęziających do tych dodatkowych reflektorów. Wpina je się między żarówkę reflektora a kostkę, która normalnie wpięta jest w żarówkę i wiązka ta ma odgałęzienie do podłączenia tego dodatkowego reflektora. Nie trzeba wtedy nic kombinować z kablami, wszystko jest na wtyczkach. Dodatkowo, jak chcesz, żeby było profi, to powinieneś mieć jeszcze taką osłonkę która jest przypinana od wewnętrznej strony grilla, po stronie pasażera między tym wewnętrznym reflektorem a chłodnicą. Ale osłona ta nie jest konieczna.
Chodzi o osłonkę o nr 191 853 664 B?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: Radzio0018 » pt maja 08, 2015 14:33

Ja kupiłem jakiś czas temu komplet reflektorów firmy Autopal. Reflektory główne + 2 środkowe. Kosztowały 100 zł. Są one typu clear i nie dość że lepiej wyglądają to moim zdaniem lepiej rozprowadzają światło.
Obrazek



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: VWiater » śr maja 13, 2015 09:19

Radzio0018, takie cleary autopala: http://allegro.pl/vw-golf-ii-2-reflekto ... 25169.html" onclick="window.open(this.href);return false; ??


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: Radzio0018 » śr maja 13, 2015 11:05

Dokładnie , tyle że ja kupiłem cały komplet na 1 aukcji.



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: VWiater » śr maja 13, 2015 13:52

Ok, a co do kompletu to i tak nie ma znaczenia czy komplet czy dwie pojedyncze sztuki, bo lewa=prawa podobno. nawet sprawdzałem na innych aukcjach i w swoich lampach Saturnusa czy jakos tak i postojówka jest zawsze z tej samej strony.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Reflektory główne jakie wybrać.

Post autor: Radzio0018 » śr maja 13, 2015 14:46

Tak , to nie ma znaczenia , ale chodzi mi o cenę ;) Osobno może drożej wyjść , chociaż wiadomo że nie musi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości