brak prawego kierunkowskazu, dziwny dzwięk

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Vrona
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 15:24

brak prawego kierunkowskazu, dziwny dzwięk

Post autor: Vrona » śr lis 07, 2012 18:57

Witam, nie wiem czemu ale dziś przestał mi działa prawy kierunek, zarówno jak przy lampie z przodu jak i z tyłu, wyciągnąłem cały przycisk od świateł awaryjnych ten czerwony trójkąt. I słychać dziwny dźwięk, cykania takie trzeszczenie, coś w środku obudowy tego przycisku, światła awaryjne działają dobrze,wyciągałem kostkę z kablami ale to nic nie pomogło. Miał ktoś może taki przypadek ? Albo wie ktoś jak ten problem rozwiązać? Dodaje zdjęcia kostki, trochę nie wyraźne.. Tam gdzie jest taśma izolacyjna było coś lutowane, z jednego kabla już ściągłem.
http://imageshack.us/photo/my-images/62 ... 81953.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 81942.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

brak prawego kierunkowskazu, dziwny dzwięk

Post autor: agrala » śr lis 07, 2012 19:53

Jezeli na awaryjnych dziala wszystko od to raczej wina manetki pod kierownica.
Zmostkuj na wlaczonym zaplonie przewod 1 z 2 a pozniej 1 z 3 - powinny zapalic sie kierunki, raz jedna strona a pozniej druga.
Jezeli przy mostkowaniu dziala poprawnie to wina manetki.
Nie masz czasmi dolozonega alarmu badz pilota do centralnego zamka - bo prawdopodonie ktos sie podpial tutaj by dawac sygnaly na kierunki przy zamykaniu i otwieraniu.



Vrona
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 15:24

brak prawego kierunkowskazu, dziwny dzwięk

Post autor: Vrona » śr lis 07, 2012 20:24

Tzn te przewody to który z którym ? Z której strony i na którym zdjęciu ? Poprzedni właściciel musiał coś grzebać, alarm jest tzn, diody są przy tych "cyckach" przy drzwiach, które podnoszą się w górę jak kluczyk się przekręci.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

brak prawego kierunkowskazu, dziwny dzwięk

Post autor: agrala » czw lis 08, 2012 12:28

Na wtyczce od wlacznika waryjnych masz naniesiona numeracje.
Ktory z ktorym napislem wczesniej.
Daj zdjecie pilota bo to ze masz diode nie oznacza ze masz alarm - kazdy golf 4 ma diode przy ryglu w drzwiach kierowcy.



Vrona
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 15:24

brak prawego kierunkowskazu, dziwny dzwięk

Post autor: Vrona » czw lis 08, 2012 13:48

A więc tak, zrobiłem mostek 1 z 2 i 1 z 3 i oba kierunki wszystkie działają, jak wrzucę lewy kierunek w manetce to działa a ten prawy nie. Mam sam kluczyk, daje foto. Z obu stron jest taki sam.
http://imageshack.us/photo/my-images/50 ... 24304.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

brak prawego kierunkowskazu, dziwny dzwięk

Post autor: agrala » czw lis 08, 2012 15:23

Czyli nie masz centralnego z pilota.
Skoro kierunki dzialaja jak mostkujesz na wlaczniku a z manetki nie to najprawdopodbniej walnieta manetka- chya bze cos z przewodami pomiedzy wlacznikiem awaryjnych a manetka.
Mostkujac te przewody "udawales" manetke od kierunkow.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości