Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Metiu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 26, 2012 15:00
Lokalizacja: Legnica

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: Metiu93 » czw paź 18, 2012 12:21

Witajcie. Otoz mam problem z pompka centralnego zamka w moim golfie 3. Problem polega na tym ze przy otwieraniu auta z kluczyka jak i zamkiem to centralka wyje przez kilka minut. Czytalem juz na innych forach itp ze sa dwie mozliwosci, pierwsza to ze centralka juz sie konczy a druga ze uklad jest nieszczelny. Sek w tym ze sprawdzilem caly uklad, nic nie syczy, powietrze nie ucieka, a jak wyjme wezyk cisnieniowy z centralki i zatkam go palcem to po wlaczeniu centralnego od razu lapie, wiec centralka powinna byc dobra. Uklad przeszukalem bardzo dokladnie, wychodzi na to ze gdzies przepuszcza powietrze ale ja juz nie wiem gdzie. Moze znacie jakas inna przyczyne co to moze byc. :kac:



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: waski1 » czw paź 18, 2012 12:47

Metiu93 pisze: wychodzi na to ze gdzies przepuszcza powietrze ale ja juz nie wiem gdzie.
Wszystko na to wskazuje.Pompka podciśnienia by ci ułatwiła życie.Możesz mieć też usterkę w drzwiach przy samym cięgnie gdzie jest ten siłownik , może membrana w którymś z nich jest uszkodzona.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: Paweł Marek » pt paź 19, 2012 20:01

Metiu93 pisze:jak wyjme wezyk cisnieniowy z centralki i zatkam go palcem to po wlaczeniu centralnego od razu lapie
ale chodzi o to żebyś potrzymał ten palec dłużej i obserwował czy pomka przestaje działać czy włąca się dalej co chwilę. Jeśli się wyłącza i już siedzi cicho to jest dobra i musisz dalej szukać nieszczelności. Zwykle albo w przelotce do dzrwi albo przy siłownikach - pojedynczo zatykaj wezyki w słupkach dzrwi przy klapce wlewu i zamka klapy i tak znajdziesz dziurę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lipekx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 16, 2012 21:45

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: lipekx » pn paź 29, 2012 00:05

Kolego ja miałem taki przypadek. Otwórz klapę bagażnika i zdejmij gumowe łącze koło zawiasów klapy (w rogu).
Jeżeli jest nieszczelność to właśnie tam.



bazarel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 05, 2012 10:01

Re: Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: bazarel » pn lis 05, 2012 10:50

Przyłączam się do problemu z jednym pytaniem, ponieważ diagnoza nie jest prosta.
Podobnie jak u Kolegi Metiu93 u mnie kompresorek pracuje ok 1 minuty po zamknięciu czy otwarciu drzwi, i podobnie jak Kolega nie wyłapałem żadnych nieszczelności. Odłączełem kolejno drzwi, bagażnik i wlew paliwa. Pracowała podobnie za każdym razem więc odłączyłem wężyk główny (ten przy pompce) i zatkałem go palcem. Po sygnale zamknięcia/otwarcia pompka też pompuje długo, a na logikę przecież nie powinna.
Dodatkowo, z ciekawości, jako nie-elektryk otworzyłem ten kompresorek, wysunąłem płytke el. z rurką, pooglądałęm i włożyłem z powrotem. Po złożeniu pomki i podłączeniu wiązki układ kilka razy pracował wg mnie prawidłowo tzn. przez ok. 1s, a po kilku razach ponownie ok. 1 minuty. Zanim kupię być może też walniętą używaną pompkę mam pytanie.
Jak powinna pracować pompka po odłączeniu wężyka i zatkaniu palcem?
Czy nieszczelność samej pompki ( w miejscu wejścia dwóch rurek w gumę) może powodować takie działanie?
Jak narazie nie miałem problemów z akumulatorem ale przecież działająca pompka go rozładowuje, a idzie zima...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: Paweł Marek » wt lis 06, 2012 00:12

po zatkaniu palcem po krótkiej chwili ma się wyłączyć, jeśli tak się nie dzieje jest zepsuta - w tej kwestii bliżej nie pomogę, próbowałeś już naprawić, szukaj styczników przy kompresorku sprawdź je albo kup inną, ale można przecież pożyczyć dla pewności nie od razu kupować sprawdzenie potrwa kilka minut.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
damiann1210
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 02, 2012 16:21
Lokalizacja: Radom

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: damiann1210 » wt lis 06, 2012 17:38

kurcze, mam ten sam problem, wystapił on dzisiaj. Podłączyłem drugą pompke bo miałem możliwośc taką pożyczyć i wiem, ze nie jest to wina samej pompy, w czym tkwi problem, moze to jakieś zwarcie w ukł. elektrycznym?



Awatar użytkownika
damiann1210
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 02, 2012 16:21
Lokalizacja: Radom

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: damiann1210 » wt lis 06, 2012 19:05

ja już znalazłem:) rozszczelnił się wężyk w tylnych drzwiach, szukajcie dobrze na łączeniach, taka pierdoła, a samochodu nie zamkniesz... ;)



bazarel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 05, 2012 10:01

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: bazarel » śr lis 07, 2012 14:10

Mówisz o łączeniach w miejscu drzwi / kabina (u mnie takie gumowe-kątowe) ?



A_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 25, 2009 22:32
Lokalizacja: Opole

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: A_S » sob lis 10, 2012 19:02

Mi ten wężyk wypada w przednich drzwiach od kierowcy. Czy można to wymienić ?? czy lepiej go czymś tam przykleić w tej przelotce ??



Awatar użytkownika
damiann1210
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 02, 2012 16:21
Lokalizacja: Radom

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: damiann1210 » pt lis 16, 2012 00:44

spróbuj go założyć i podgrzać delikatnie zapalniczką, powinien sie dobrze skurczyć, bo na takiej zasadzie działa ten plastik. Powinno pomóc. Podkreślam - delikatnie:)



jony b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 31, 2012 13:20
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: jony b » pn gru 31, 2012 14:11

WITAM

podepne sie pod temat, u mnie pompka pompuje jak szalona(po zamknieciu i otwarciu)...ale nie zamyka ani nie otwiera...sprawdziłem szczelność przewodów i okazało sie ze wszystko jest jak najbardziej prawidłowo, podpiąłem inna pompke i działa zamyka i otwiera... w mojej słychać jakby cały powietrze z niej uciekało, po otwarciu jej wymieniłem w niej wężyki ale to nie pomogło na długo, zamyja tylko klapke paliwa... pytanie do was takie czy da sie pompke naprawić?? tzn uszczelnic jakoś czy lepiej ja wymienić i nie bawic sie w szukanie przyczyny... a jesli wymienić to na jaka bo na mojej nie ma numrów i widac ze ktoś wcześniej juz w niej grzebał... mam el.szyby z domykaniem z klucza, szyberdach, wersja 3d



Prezes#MkIII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 14, 2014 18:36

Re: Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: Prezes#MkIII » pt maja 23, 2014 12:24

Witam,
Przyłączam sie do tematu.
Otóż mam problem z zamkiem centralnym. Kluczykiem moge otrwierac i zamykac ale tylko od strony pasażera a zamek od kierowcy nie reaguje. Zadnego odgłosu pracy pomkpki. Mam oryginalny pnuematyczny zamek w moim MK3 z '93 roku. Silnik 1.6. Sprawdziłem elektryke i połaczenia- szczelne.
Czy to moze byc wiosełko zepsute?
Drugi problem jest taki ze wg nie reaguje na pilota. Tzn. zaróweczka w pilocie i dioda w samochodzie sie swieci jak zamykam i otwieram. Tak samo kierunkowskazy. W czym problem?



golftdi90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 21, 2014 20:07

Pompka Centralnego Zamka Problem Golf III

Post autor: golftdi90 » pt maja 23, 2014 15:02

mam problem z centralnym zamkiem w golf3 , a mianowicie ostatnio otworzyl ladnie , zamknąłem samochód wyskoczylem na chwile do sklepu przychodze chce otworzyc a tu nie moge , ja otwieram dzwi a tu wciaga mi koleczki z powrotem i pompka pracuje jak wściekla , teraz nic nie ma , wcześniej jak mi sie urwal kabelek w dzwiach chyba czerwono czarny to i mi nie podświetlało przycisków od el. lusterek , ale gdy zamkne ręcznie wszystkie dzwi i poruszam kostką w pompce centralnego zamka to otworzy wszystkie 4 dzwi ale już nie zamknie , co to może być za usterka przekaźnik , bezpiecznik , ale sprawdzalem bezpieczniki i sa ok .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości