Wlacznik ASR

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wujek77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 13:21

Wlacznik ASR

Post autor: wujek77 » pn lis 05, 2012 20:11

Witam,

Mam pytanie dotyczace wlacznika ASR (no 1J927133A). Czy zachowuje sie on jak pozostale wlaczniki na konsoli srodkowej tj ogrzewania tylnej szyby czy swiatel awaryjnych -Chodzi mi o to czy po wlaczeniu powinien on takze 'zaskoczyc' i byc 'wcisniety' - czyli mamy wyczuwalny skok - czy jest to rodzaj wlacznika ktory nie zmienia stanu a daje jedynie impuls do elektroniki i dalej znajduje sie w tej samej pozycji (nie ma wyczuwlanej zmian stanu)? Gdyby jeszcze mial ktos jakis opis co na ktorej nozce (a ma ich 4) bylo by super. Chcialbym wykorzystac taki wlacznik jako wlacznik innej instalacji i ten ktory posiadam nie ma wyczuwalnego 'skoku' i nie wiem czy tak ma byc czy jest poprostu uszkodzony...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wlacznik ASR

Post autor: grg474 » pn lis 05, 2012 21:12

wujek77 pisze:Czy zachowuje sie on jak pozostale wlaczniki na konsoli srodkowej tj ogrzewania tylnej szyby czy swiatel awaryjnych -Chodzi mi o to czy po wlaczeniu powinien on takze 'zaskoczyc' i byc 'wcisniety' - czyli mamy wyczuwalny skok - czy jest to rodzaj wlacznika ktory nie zmienia stanu a daje jedynie impuls do elektroniki
daje impuls czyli nie działa jak pozostałe


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

wujek77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 13:21

Re: Wlacznik ASR

Post autor: wujek77 » pn lis 05, 2012 21:40

grg474 pisze: daje impuls czyli nie działa jak pozostałe
Czyli wylacznik nie jest uszkodzony w takim razie. Tak z ciekawosci jak wyglada cala 'deaktywacja' ASRu? Wszedzie mozna tylko znalesc lakoniczny opis do czego ten przycisk jest, ale juz jak to dziala to nie bardzo. Jak rozumiem po uruchomieniu silnika ASR jest zawsze aktywny?

I jescze jedno pytanie - rozumiem ze przycisk ESP dziala na identycznej zasadzie jak ASR (tzn daje tylko impuls)?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wlacznik ASR

Post autor: grg474 » pn lis 05, 2012 21:55

wujek77 pisze:Jak rozumiem po uruchomieniu silnika ASR jest zawsze aktywny?
tak - impuls idzie na sterownik pompy abs
przycisk ESP i ASR - działa tak samo


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości