Kumulacja pojawienia błędów (ALH)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Kumulacja pojawienia błędów (ALH)

Post autor: Ryhoo » pt lis 02, 2012 23:14

Koledzy, wiem że jest szukajka itd. itp. Studiowałem na szukajkach, ale każdy przypadek jest inny...
Pojawiają/Pojawiły mi się błędy, które mogą ale nie muszą mieć nic wspólnego między sobą (przynajmniej dwa błędy pojawiły się jednocześnie):
18062 (DTC Memory Instrument Cluster)
17978 (Engine Start Blocked by Immo.)
00771 (Fuel Level Sensor - open or short to B+)
00534(Engine Oil Temperature Sensor - open or short to B+) a na desce pali sie oil sensor werkstatt

Te dwa ostatnie błędy pojawiły się prawie jednocześnie i dziwi mnie fakt bo elektryk powiedział że są czujnik ten w misce jest do wymiany i od poziomu paliwa również. Test zegarów wyszedł ok.-wszystko działało. Jakkolwiek wskaźnik paliwa raz wskazuje 0 a raz poziom maksymalny i co mnie dziwi że jakby czujnik poziomu paliwa był walnięty to by wskazywał jedno wskazanie albo 0 albo maks. Mam rację?
I obawiam się że jest ryzyko że zegary mogą być walnięte na co mógłby wskazywać pierwszy błąd... Ponadto dwa razy miałem sytuację że wskazówka temp.silnika z opóźnieniem zareagowała na wzrost temp.
Co do ostatniego błędu to gdzieś na forum wyczytałem że wymiana oleju pomoże (bo ten czujnik niby jest tak wrażliwy) Co ciekawe czujnik ten odezwał się po około 3 miesiącach jazdy na Motulu a wcześniej jeździłem na Shellu - czyżby może zasyfił się jakimiś osadami? ale szczerze mówiąc nie chce mi się w to wierzyć...
A propos drugiego błędu i Imo. to były sytuacje że silnik odpalał i orazu gasnął i wyskakiwał "Imob. active" ale przy drugiej próbie z reguły odpalał. No i wydaje się że ten błąd w połączeniu z pierwszym wskazywał by na uszkodzenie zegarów bo ta niby jest jakiś procesor czy płytka scalona co tym steruje. Racja?

Jeśli ktoś mam jakąś poradę dla mnie, podpowiedzi co zrobić, sugestie albo spotkał się z takimi objawami i rozwiązał problem pomyślnie to czekam na podpowiedzi i odpowiedzi :)



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Kumulacja pojawienia błędów (ALH)

Post autor: italiano_83 » sob lis 03, 2012 13:08

1. P1654 18062 005716
(Kody błędów)
Odczytać pamięć usterek komputera sterującego zestawem wskaźników (licznika).

1. P1570 17978 005488
(Kategoria przyczyny usterki)
Przyczyny podane są bez rozdzielania na model rok czy typ silnika dlatego niektóre przyczyny można wykluczyć. Przyczyny podane są w kolejności najczęstszej przyczyny występowania. ...
2. P1570 17978 005488
(Kody błędów)
Sterownik silnika zablokowany. Niezrozumiały sygnał. Przyczyny podane są bez rozdzielania na typy silników dlatego (w zależności od ...

1. 00771
(Kody błędów)
Czujnik wskaźnika poziomu paliwa (G)
2. P0303 16687 000771 4060
(Kody błędów)
Cylinder 3: rozpoznano brak spalania (wypadanie zapłonów). Niezrozumiały sygnał. Górna wartość skrajna przekroczona. Usterka w obwodzie elektrycznym.

1. 00534
(Kody błędów)
Czujnik G8 temperatury oleju. Zwarcie z masą. Niedopuszczalna wartość sygnału.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Kumulacja pojawienia błędów (ALH)

Post autor: Ryhoo » ndz lis 04, 2012 13:27

A podpowie mi ktoś może jaki zakres rezystancji powinien być na tym czujniku poziomu paliwa? (wersja 1J0 919 183D) A drugie pytanko jakie napięcie jest podawane na ten czujnik? Bo mierzyłem i było 0,1 [V]. Czyżby na tak małym napięciu ten czujnik "chodził"?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości