Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: mariusz_k90 » ndz paź 28, 2012 13:29

Ja osobiście szukam licznika z moim indeksem prędkości właśnie po to żeby się nie babrać z tym. Może pomocna będzie wypowiedz przytoczona wcześniej:
marcinek84 pisze:Chodzi o to ze masz wyjac prędkościomierz z licznika co kupiłeś i tam zlozyc ze swojego starego licznika. Pod folia sa 3 moduły wiec nie ma problemu z wymiana. Nie uszkodz tylko ścieżek przy wyjmowaniu wtyczki z prędkościomierza.
Jednak sam nie wiem o jakie moduły może chodzić i czy trzeba je przekładać.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: marcinek84 » ndz paź 28, 2012 19:04

mariusz_k90, 3 moduły czyli prędkościomierz, kontrolki ze wskaźnikami lub zegarem z wyswietlaczem, oraz zegar analogowy lub obrotomierz. W liczniku z MFA zegarek i obrotomierz maja wspólną płytkę. W liczniku wymiana samego prędkościomierza przebiega bez problemu.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: mariusz_k90 » pn paź 29, 2012 11:42

marcinek84 pisze:mariusz_k90, 3 moduły czyli prędkościomierz, kontrolki ze wskaźnikami lub zegarem z wyswietlaczem, oraz zegar analogowy lub obrotomierz. W liczniku z MFA zegarek i obrotomierz maja wspólną płytkę. W liczniku wymiana samego prędkościomierza przebiega bez problemu.
ok, nie zrozumiałem. a przyznam że temat mnie ciekawi bo też będę wymieniał zegary z tym że oglądałem się za takim samym indeksem prędkości.
Czyli cały prędkościomierz wraz z licznikiem przebiegów należy wymienić na stary.



Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: spirit77 » pn paź 29, 2012 22:05

Podczas zdejmowania folii z licznika musisz ostrożnie wysunąć trzy wtyczki z licznika, ja to robiłem nożem z ostrym czubkiem. Na załączonym zdjęciu zaznaczyłem gdzie są.

Obrazek


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

dym3k93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 25, 2012 23:22

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: dym3k93 » wt paź 30, 2012 11:45

mariusz_k90 pisze:Nie uszkodz tylko ścieżek przy wyjmowaniu wtyczki z prędkościomierza.
to rozumiem :)

ale nasuwa się pytanie które zadał kolega mariusz_90.
mariusz_k90 pisze:Czyli cały prędkościomierz wraz z licznikiem przebiegów należy wymienić na stary.
a głównie chodzi mi o ten licznik przebiegu który w starym liczniku mam zepsuty. a chciałbym widzieć ile przejechałem kilometrów i powiekszający się przebieg samochodu :)

czy może jednak nie trzeba bedzie przekładać licznika kilometrów co by mi bardzo pomogło :)

Dzieki :)



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: marcinek84 » wt paź 30, 2012 14:13

dym3k93, co do przekłamania to czytałem że nawet 15km/h trafiają się przypadki że przekłamuje licznik.
Warto obejrzeć ten licznik co nie nabija kilometrów dziennych, mi raz trafiło się że zębatka ślizgała się na osi i nie zliczało kilometrów.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dym3k93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 25, 2012 23:22

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: dym3k93 » wt paź 30, 2012 16:05

to może go rozbiorę i sprawdzę :) było by naprawdę super jeżeli by dało się naprawić ten przebieg dzienny ::)

myślałem też nad poproszeniem kolegi żeby przejechał się ze mną ( ja moim autem on swoim ) i sprawdzeniu ile ten licznik oszukuje :D jeżeli było by to niewiele to może bym go nawet nie przekładał :D co o tym sądzisz :D ??



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: marcinek84 » wt paź 30, 2012 18:43

dym3k93 pisze:myślałem też nad poproszeniem kolegi żeby przejechał się ze mną ( ja moim autem on swoim ) i sprawdzeniu ile ten licznik oszukuje :D jeżeli było by to niewiele to może bym go nawet nie przekładał :D co o tym sądzisz :D ??
Dobra myśl jak wie że dobrze mu pokazuje, ja u siebie sprawdzałem z GPS bo mam inne koła na lato. Jak wyjdzie Ci koło 5km/h to nie warto zamieniać tylko trzeba liczyć się że dystans będzie inny i warto to policzyć jak duża różnica na 1tys. km wychodzi.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dym3k93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 25, 2012 23:22

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: dym3k93 » wt paź 30, 2012 21:04

Pisząc o GPS przypomniałeś mi jak jechałem z kolegą po samochód. i wtedy na moim starym liczniku pokazywało mi (przykładową predkość) 90km/h a GPS pokazywał mi tak srednio 7-8 km/h mniej ...

muszę teraz sprawdzić na tym liczniku :) nawet nie pomyślałem o GPS-ie :)

ale z kolegą też sprawdze . ciekaw jestem ile wyjdzie ;p

wiem, że prędkość może się zmienić przez rozmiar kół i wgl że różne czynniki na to wpływają:) ( ale nie wiem dokładnie jakie )

a wracając do starego licznika rozkręciłem go żeby wstawić zdjecia żeby ktoś mógł mi powiedzieć na co patrzeć co może być zepsute :)

tutaj : http://imageshack.us/photo/my-images/26 ... 436qq.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; wszystkie zębatki na tym zdjęciu się kręcą wszystko jest niby ok kilometry się kręcą, zerują i tak w kółko :) ( z nim było tak że potrafił się na 30 km zatrzymać i dalej nie pokazywał kilometrów .. )

ale za to zauważyłem coś co może być przyczyną tego zatrzymywania się kilometrów :) widać to na załączonym obrazku ----> http://imageshack.us/photo/my-images/52 ... 441uc.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
wewnątrz tej "dziurki" w którą wchodzi ślimak nie ma takich zatrzasków jak są w licznikach które mam w obecnej chwili w domu. Może ślimak nieraz nie łapał i dlatego nie pokazywał kilometrów

a tutaj zdjęcie od frontu tak gdyby było potrzebne :) : http://imageshack.us/photo/my-images/717/dsc06437z.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

PS

dodam że zębatki są całe i żadna się chyba nie ślizga :)



Awatar użytkownika
tomek mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 25, 2012 17:24

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: tomek mk1 » wt paź 30, 2012 22:06

witam mam maly problemik posiadam golfa mk1 1.6 gtd i mam w posiadaniu zegar vdo obrotosciomierz .mogl by ktos mi pomoc z podłaczeniem ??



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: marcinek84 » śr paź 31, 2012 00:03

dym3k93, jak tak to na razie nie mam więcej pomysłów co może być nie tak. Z tylu wygląda dobrze na moje oko. tomek mk1, jak w mkI jest jak w mkII to obrotomierz z diesla bierze sygnał z alternatora wyjście W. Jak nie ma to podlacza się pod diode jest o tym na forum.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: marcinek84 » śr paź 31, 2012 00:04

dym3k93, jak tak to na razie nie mam więcej pomysłów co może być nie tak. Z tylu wygląda dobrze na moje oko. tomek mk1, jak w mkI jest jak w mkII to obrotomierz z diesla bierze sygnał z alternatora wyjście W. Jak nie ma to podlacza się pod diode jest o tym na forum.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dym3k93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 25, 2012 23:22

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: dym3k93 » czw lis 01, 2012 00:54

sorka że dopiero teraz i o tej godzinie ale wczoeśniej nie miałem czasu :D wiec tak :0 mam na stanie licznik od disla z indeksem 975 i właśnie dzieki niemu zauważyłem że wejście na ślimak różni się od tego co posiadam w moim starym liczniku :)

w tym od diesla wygląda to tak że wewnątrz wejscia na ślimak jest takie zatrzask który łapie kręcący się ślimak a w tym moim "niby " zepsutym takiego zatrzasku nie ma . (niestety nie widać tego na zdjęciu ) i przyszło mi na myśl, że bardzo możliwe że śłimak się ślizga wewnatrze tego wejścia w liczniku i dlatego przebieg dzienny potrafił stanąć lub wgl się nie krecić . (chociaż z 2 strony prędkość pokazywało . ) ;/ już sam nie mam pojęcia :(

tutaj dae zdjecie tego wejścia na ślimak w liczniku diesla http://imageshack.us/photo/my-images/571/dsc01189x.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;


Ps

w każdym bądź razie marcinek84, spirit77, leci plus :)


Ps 2

hmm może inaczej co zrobić żeby zaznaczyć że pomogliście :D ;p



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: marcinek84 » czw lis 01, 2012 14:06

Tu z tyłu raczej dobrze jak nie drgała wskazówka. Bardziej obstawiam ślizganie się któregoś elementu na liczniku dziennych, a na tym ogólnym liczniku szło dobrze? Bo ja tak miałem jak sobie przestawiłem ogólny przebieg szło i za którymś razem nie naliczało. Ciężko to znaleźć, jak by coś kręciło i obserwować co tam może się blokować.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości