Przestał działać centralny zamek MK4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Przestał działać centralny zamek MK4

Post autor: hansik82 » ndz paź 21, 2012 17:40

Witam,

Dzisiaj przestał działać mi centralny zamek, baterię w kluczyku wymieniłem na nową i nie wiem co może być przyczyną tego problemu.
Dodatkowo w tym samym czasie przestało działać podświetlenie zegarów, nawiewów, przełączników, włączające się po przekręceniu włącznika od świateł, oświetlenie wnętrza, zamykanie elektryczne szyb.
Podświetlenie działa dopiero jak włączę długie światła, a powinno po włączeniu świateł postojowych i mijania. Włączając długie świata pojawia się przez chwilę krótkie brzęczenie czego wcześniej nie było.

Z usterek które miałem wcześniej i nie zostały do tej pory usunięte (nie wiem czy mogą być powiązane z powyższym) to: nie działa oświetlenie lewych drzwi kierowcy po otwarciu, brzęczyk świateł po otwarciu drzwi oraz zamykał się sam centralny zamek jak na chwilę otworzyłem samochód drzwiami od kierowcy i nie uruchomiłem silnika z kluczyka.

Jeśli ktoś miał podobne problemy i może mi pomóc to proszę o odpowiedź.

Może jest ktoś z okolic Olsztyna i będzie chciał pomóc bądź usunąć powyższe usterki oczywiście odpłatnie to proszę o kontakt.

Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony pn paź 22, 2012 06:53 przez hansik82, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Przestał działać centralny zamek MK4

Post autor: wojtas46 » ndz paź 21, 2012 19:45

Co do centralnego to sprawdż bezpiecznik nr 6 - 5A , co do drzwi to zimne luty lub mikrostyk
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;



hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przestał działać centralny zamek MK4

Post autor: hansik82 » pn paź 22, 2012 06:54

wojtas46 pisze:Co do centralnego to sprawdż bezpiecznik nr 6 - 5A , co do drzwi to zimne luty lub mikrostyk
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;
Bezpiecznik sprawdziłem - jest ok.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Przestał działać centralny zamek MK4

Post autor: wojtas46 » pn paź 22, 2012 22:08

hansik82, sprawdż kable w gumowych przelotkach między furtkami a budą



hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przestał działać centralny zamek MK4

Post autor: hansik82 » wt paź 23, 2012 09:02

wojtas46 pisze:hansik82, sprawdż kable w gumowych przelotkach między furtkami a budą
W którym miejscu dokładnie te kable się znajdują kolego.

Zastanawiam się tylko czy można z tym jeździć i nie będzie takiej sytuacji że nie będę mógł wejść do środka albo wyjść z samochodu.

Ponawiam pytanie czy jest może ktoś z okolic Olsztyna albo może polecić jakiegoś mechanika który chciałby się zająć tymi problemami oraz wymianą mikrostyku w zamku kierowcy bo to na pewno jest do wymiany. Dodam tylko że mikrostyk mam kupiony.



hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przestał działać centralny zamek MK4

Post autor: hansik82 » śr paź 24, 2012 12:21

Temat do zamknięcia.

Przepalony bezpiecznik nr 14 co znalazłem sam, oraz jak się okazało w warsztacie któryś z bezpieczników nie włożony w tym miejscu co trzeba, który nie wiem bo panowie nie chcieli powiedzieć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości