Rozrusznik - zdjęcie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gregor_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 12, 2012 22:33

Rozrusznik - zdjęcie

Post autor: gregor_vw » sob paź 13, 2012 08:16

Witam,
czy może ktoś zrobić zdjęcia rozrusznika, aby było widać jak podłączone są kable do elektromagnesu?

Wyciągnąłem rozrusznik, dałem mechanikowi, który wymienił szczotki i bendiks i żałuję, że nie zrobiłem tego sam, bo teraz nie działa:)
Ale mam nadzieję, że może tylko coś źle podpiąłem - oznaka jest taka, że po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje - cisza. Ale elektromagnes robi się ciepły.

Proszę o pomoc, dzięki!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rozrusznik - zdjęcie

Post autor: Qto » sob paź 13, 2012 08:26

może zrób zdjęcie Twojego to ktoś powie czy masz dobrze wsio podłączone :chytry:



gregor_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 12, 2012 22:33

Rozrusznik - zdjęcie

Post autor: gregor_vw » sob paź 13, 2012 10:03

ObrazekObrazek

Mam nadzieję, że widać.
Wątpliwość - dłuższa śruba, do której dokręcana jest nakrętka z kablem jest przykręcona do szczotek, natomiast krótsza została mi na + akumulatora i alternator - jest to fizycznie możliwe żeby wsadzić elektromagnes odwrotnie? O ile tak wsadziłem i podłączyłem to mogło się coś zepsuć?
Dzięki!



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Rozrusznik - zdjęcie

Post autor: Aligator30 » sob paź 13, 2012 13:58

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=149224" onclick="window.open(this.href);return false; tu masz porade ( jak zmostkujesz srubokrętem ) srubke z czerwonego kabelka z górna srubką gdzie przykręcony jest kabel z akumulatora to rozrusznik powinien zakręcic ( auto na luz) a elektromagnes to obojętnie jak go przekręcisz (o 180stopni chyba śrubki nie pasują) jak nie zakręci to rozrusznik na stół i pewnie jakas szczotka nie dolega lub mechanik zrobił fuszere



gregor_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 12, 2012 22:33

Rozrusznik - zdjęcie

Post autor: gregor_vw » pn paź 15, 2012 21:23

Nie kręci - zarezerwowałem sobie sobotę na czyszczenie - jak przesłałeś w linku, mam taki tydzień, że nie dam rady się do tego wcześniej zabrać, a dni teraz takie krótkie, a garażu brak:)
Póki co dziękuję bardzo za pomoc! W razie co jeszcze się odezwę:)



gregor_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 12, 2012 22:33

Rozrusznik - zdjęcie

Post autor: gregor_vw » sob paź 20, 2012 19:40

Witam Ponownie - szczotki były okej, elektromagnes sam w sobie złożony okej, ale te trzy śruby można dopasować w każdej opcji - 120 i 240 stopni - jak odwróciłem kabel na szczotki - żeby szedł z krótszej śruby - to rozrusznik ruszył. Sprawdzałem styki - tutaj jest różnica pomiędzy tym pinem i PLUSami na śrubach. Jeden jest zwarty stale z tym pinem, drugi zwiera się, jak elektromagnes zadziała:)

Dzięki i pozdrawiam!
G



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozrusznik - zdjęcie

Post autor: Paweł Marek » sob paź 20, 2012 23:40

Obyś miał ładowanie, przecież na fotkach widać urwany kabel. Gruby od plusa w aku idzie do śruby tej w plastyku w plastyku i jego dalszy ciąg od tej samej śruby do alternatora. Jeśli teraz o ile zrozumiałem masz tak że ten od aku idzie do śruby w plastyku a od altka do drugiej to ładowania nie będzie, alternator prawdopodobnie spalisz, i pojedziesz tyle na ile prądu w aku starczy, czyli z włączonymi światłami kilkanaście km i koniec.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

gregor_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 12, 2012 22:33

Rozrusznik - zdjęcie

Post autor: gregor_vw » czw mar 07, 2013 08:56

Podpięte od tamtego czasu jak napisałem powyżej i działa - nie jest urwany. Ale dzięki:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości