uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: Sokol9185 » śr paź 10, 2012 11:20

ale z jakim siłownikiem normalnym elektrycznym i otwieranie z przycisku bądź pilota alarmu ????


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

cover88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lip 18, 2012 20:44

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: cover88 » śr paź 10, 2012 11:52

chodzi mi oto zeby zamykał sie zamek w klapie przy zamykaniu centralnego zamka z pilota . zebym nie musiał uzywac klucza. czy dostane taki caly wklad z silownikiem. bo wiem ze w orginalnym centralnym zamku byla tez klapa zamykana.


coVer

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: marcinek84 » śr paź 10, 2012 13:22

cover88 pisze:czy dostane taki caly wklad z silownikiem
Tylko używany oryginał pod siłownik pneumatyczny i przeróbka na elektryczny siłownik. Miałem tak zrobione bez podłączenia, ale wywaliłem bo kupiłem cały zamek do samochodu kompletny. Jak dobrze pamiętam mam przycisk z wkładką i mechanizmem pod centralny, przycisk jest metalowy :) rarytas.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

cover88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lip 18, 2012 20:44

Re: uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: cover88 » śr paź 10, 2012 15:06

a ten zamek kompletny to pod centralke kupiles ?
gdzie mozna takie rzeczy znalesc bo w googlach trudno.


coVer

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: marcinek84 » śr paź 10, 2012 15:56

Takie rzeczy na szrocie lub dział Sprzedam części. Cały oryginalny pneumatyczny zamek wygląda tak jak poniżej, po lewej na dole masz przycisk klapy z prętem. I taki potrzebujesz zestaw plus siłownik elektryczny jak masz centralkę. Jak dobrze pamiętam to jak byś kupił przycisk z Jetty (jest trochę inny) możesz przełożyć 1 element i będzie działać.
Obrazek


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
pastor914
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 12:29
Lokalizacja: Białystok

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: pastor914 » czw paź 11, 2012 19:13

cover88, wepnij sie zwyczanie dodatkowym silownikiem w instalacje elektrycznego c zamka i po klopocie,jesli masz zestaw centralnego na 4 drzwi to nie widze tu najmniejszego problemu
pozdrawiam


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bf897dce72e42ebc.html[/img]

cover88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lip 18, 2012 20:44

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: cover88 » czw paź 11, 2012 21:55

ja dobrze wiem ze wystarczy sie wpiac w instalacje centralnego.
tylko klopot w tym ze nie posiadam w klapie wkladki czy tez zamka do centralnego ktory moglbym podpiac.
pytanie czy mozna do zwyklej wkladki podpiac zakupiony siłownik zeby otwieral i zamykał zamek. ?


coVer

cover88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lip 18, 2012 20:44

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: cover88 » sob paź 13, 2012 19:50

wie ktoś może jak wymienić świece żarowe w 1.6 D mk II . słyszalem ze przy jednej świecy trzeba cos wymontowac aby sie do niej dostac.
przydala by sie foto porada.
Przepraszam ze nie pisze na temat ale nie umie znalesc na forum tematu z tym watkiem
pozdrawiam


coVer

Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: Sokol9185 » sob paź 13, 2012 21:54

witam troszę nie w temat ale też zamek centralny
mam ori centralkę i działała w 100% a teraz problem coś się zawiesiło czy coś i zamek sam się cały czas zamyka i otwiera samoczynnie koledzy pomożecie????? może jakiś link czy coś byście padali z jakąś poradą


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: Tomasz Bis » ndz paź 14, 2012 00:10

cover88 pisze:Przepraszam ze nie pisze na temat ale nie umie znalesc na forum tematu z tym watkiem
pozdrawiam
Bo Ci się kolego nie chce , najłatwiej jest powiedzieć (napisać)
cover88 pisze:nie umie
Jest oddzielny dział na temat diesla , jedna minuta szukania i proszę http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=72132" onclick="window.open(this.href);return false; :popcorn: Powodzenia :grin:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: tomek860 » ndz paź 14, 2012 09:58

Witam,

Siłownik do klapy można bez problemu dostać na 'alledrogo' za ok 50 zł. Jeśli chcesz dodatkowo otwierać bagażnik z pilota, a masz już fabryczny centralny zamek to musisz kupić centralkę do pilota i kilka metrów kabli do podłączenia. Jeśli nie masz centralnego (ja nie miałem) to kupujesz zestaw do centralnego zamka - na alledrogo w cenie ok 120 zł. Zakładasz centralny na drzwi (ok-3-4h pracy) i podłączasz się z siłownikiem bagażnika pod instalację centralnego.
UWAGA! centralka w zestawię musi posiadać możliwość podpięcia dodatkowego siłownika klapy, najlepiej od razu o to zapytać sprzedawcę lub spojrzeć na pilot do otwierania - powinien mieć dodatkowy guzik do tego.

U siebie mam podłączony siłownik klapy ale tylko na guzik, ale jak tylko znajdę czas to podłącze pod pilota.
tak wygląda mój pilot - scyzoryk :)

Obrazek



Awatar użytkownika
aikon353
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn lis 19, 2012 19:19
Lokalizacja: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Kontakt:

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: aikon353 » pn cze 10, 2013 11:34

Panowie mam pytanie czy jest jakaś taka zaślepka aby zaślepić otwór na wkładkę zamka tylnej klapy do mk3 HB??
mam zamiar wywalić wkładkę całkiem...
Bo chcę na guzik w środku zrobić:) wiecie co jest grane z tymi wkładkami :P
Nawet nożem można :rotfl:



Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: tomek860 » pn cze 10, 2013 17:56

ja kupiłem na szrocie drugą listwę, wyciąłem odpowiedni kawałek i przykleiłem od spodu klejem żywicowym. Potem trochę szpachli i całą listwę pomalowałem pod kolor nadwozia. Jest elegancko :)



Awatar użytkownika
karl44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn lis 14, 2011 19:37
Kontakt:

Re: uniwersalny centralny zamek tylnej klapy golf II

Post autor: karl44 » sob wrz 14, 2013 22:20

Ja zamontowałem w klapie siłownik drzwiowy od stig.pl i połączyłem do cięgna które idzie od razu do zamka klapy bagażnika i klapa odskakuje. Zamek jest cały czas zamknięty i można go otworzyć z pilota i wtedy odskakuje albo kluczyk przekręcić i otworzyć normalnie. Siłownik podpięty pod II kanał w centralce przez co dostaje 1 sekundowy sygnał otwarcia i wraca do pierwotnej pozycji. Siłownik 4kg uciągu daje rade. Jak coś to mogę zdjęcia wstawić- pisać na PW to wrzucę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości