Kierunkowskaz w lusterku - brak napięcia

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rado_HK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 01, 2009 12:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kierunkowskaz w lusterku - brak napięcia

Post autor: Rado_HK » wt paź 09, 2012 10:29

Witam wszystkich,

Potrzebuje pomocy w rozwiązaniu problemu, mianowicie nie działa mi kierunkowskaz w lusterku od strony kierowcy
Rozebrałem całe lusterko bo myślałem, że przepaliły się diody w tym migaczu, ale niestety to nie było przyczyną.
Kierunek po podpięciu bezpośrednio do aku działa bez problemu.
Okazało się że nie ma napięcia na kablu prądowym - Masa jest ok. sprawdziłem
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki jakie są w aucie i żaden nie był przepalony ( pomijając fakt że w instrukcji nie ma rozpisanych jaki bezpiecznik jest do czego ) Wyszukałem w necie schemat bezpieczników, ale tam też nie ma żadnego który odpowiada za kierunkowskazy ( ale pewnie jak by był to i tak nic by to nie zmieniło, bo nie świeci jeden w lusterku a jak by się bezpiecznik spalił to chyba by nie świeciła cała strona ) Poza tym dużo ich nie było bo mam raczej ubogą wersję auta :)

Ponadto nie działa mi także podgrzewanie w tym lusterku, także nie ma napięcia na kablu prądowym.

Wyciągając wszystkie bezpieczniki coś się też musiało stać i teraz cały czas mi się świeci airbag fault.
Już nie mam pomysłów do tego co może być nie tak...

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę śmiało :) każda rada może się przydać


Aha i jeszcze dodam, że czytałem że czasami styki mogą zaśniedzieć , ale to tez już wykluczyłem .


Auto Golf 5 1.6 8V


Z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Kierunkowskaz w lusterku - brak napięcia

Post autor: kurczepieczone » czw paź 11, 2012 11:08

Sprawdź, kawałek po kawałku, kable na których powinien być prąd, a go nie ma. Mogły się gdzieś przyłamać. Jak wyciągałeś bezpieczniki miałeś przekręcony kluczyk w pozycję zapłonu? Przy wyciągnięciu bezpiecznika od airbaga wyskoczyłby wtedy błąd, możliwy do skasowania VAGiem (w ogóle podepnij VAGa i poszukaj błędów).



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Kierunkowskaz w lusterku - brak napięcia

Post autor: doggie » czw paź 11, 2012 12:28

Rado_HK, w 99% procentach za ten stan rzeczy odpowiedzialne są połamane kable wiązki przewodów w gumowej elastycznej otulinie na połączeniu drzwi ze słupkiem A, miałem tak samo tylko u mnie dodatkowo nic nie działało - ani elektryka drzwi, ani central ani głośnik, po odsunięciu gumy przewobów wiązki - ZONK, wszystko połamane, wielu użytkowników piątek zmagało i zmaga się z tym problemem



Awatar użytkownika
Rado_HK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 01, 2009 12:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kierunkowskaz w lusterku - brak napięcia

Post autor: Rado_HK » pt paź 12, 2012 11:48

Dzięki Panowie za odpowiedź.

Jutro sprawdzę te kable w drzwiach :)

Co do airbaga, to sprawdzę VAGiem i postaram się skasować błąd.

Dzięki .

Dam znać co i jak po sprawdzeniu



Awatar użytkownika
Rado_HK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 01, 2009 12:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kierunkowskaz w lusterku - brak napięcia

Post autor: Rado_HK » pn gru 03, 2012 10:22

Witam ponownie


Odsunąłem ten oplot gumowy wiązki i wszystko wydaje sie byc w jak najlepszym porządku. odpiąłem go od strony budy bo tam się tylko da. pociągnąłem za każdy kabelek wszystkie są całe...a może w izolacji i nie widać nic. Zeby zobaczyć całość chyba trzeba całą tapicerkę dzwi zdjąć ?

kurcze no nie mam pomysłów...



_______________________ EDIT


Dla potomnych

- Problem rozwiązany. Przyczyną było rozkodowanie się drzwi kierowcy, przez co nie działał migacz, podgrzewanie lusterka, oraz automatyczne podnoszenie/ opuszczanie szyb po impulsowym naciśnięciu przycisku.

Wystarczyło podpiąć pod kompa i zakodować od nowa.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Kierunkowskaz w lusterku - brak napięcia

Post autor: doggie » pn gru 03, 2012 13:48

ktoś musiał mieszać VCDS-em bo mało prawdopodobne jest samo z siebie rozkodowanie sterownika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości