Rozładowywanie aku

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MANjaK_01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:03
Lokalizacja: okolice Kielc
Kontakt:

Rozładowywanie aku

Post autor: MANjaK_01 » pn paź 08, 2012 18:46

Witam wszystkich forumowiczów! :bigok:

Mam problem ze swoim mk2, a więc w skrócie:
VW mk2 1.3MH, aku: Kager Vertigo 45Ah, 400A (jego 3ci rok od nowości)

Problem polega na tym, że podczas normalnego używania auta coś mi zjada prąd z aku. :goof:
Wczoraj zrobione 100km bez problemu, dziś po 20km normalnej jazdy i zgaszeniu silnika nie mogłem go ponownie odpalić mimo że z garażu wyjechałem bez problemu. Ostatnio wiele razy tak mi się zdarzyło że nawet rozrusznikiem nie mogę zakręcić mimo że auto długo nie stało (oczywiście światła i radyjko zawsze off). Doszło do tego, że w bagażniku wożę drugi aku i kable. :crazy:
Co ciekawe ładowanie jest ok (14.4V). Instalacja nie jest niczym dodatkowo obciążona poza wzmacniaczem, z którym nigdy nie było problemu i który wyłącza się poprawnie po zgaszeniu radia. Zero alarmów albo komputrów zużywających energię na postoju, ja już nie wiem... -.-

Czy ktoś z Was ma pomysł co może być przyczyną?



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Rozładowywanie aku POMOCY!

Post autor: lukasz.gtd » pn paź 08, 2012 18:48

Mierzyłeś pobór prądu przy wyłączonym silniku?


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Awatar użytkownika
peja2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob lut 06, 2010 21:11
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Rozładowywanie aku POMOCY!

Post autor: peja2000 » pn paź 08, 2012 18:55

trochę mało informacji, napisz czy jak chcesz odpalić auto to kontrolki przygasają?? Mi to wygląda na złą masę między akumulatorem a silnikiem, albo rozrusznik siada, ponadto jak kolega lukasz.gtd, pisze do sprawdzenia upływ prądu do zmierzenia, zrobi ci to każdy lepszy sklep (hurtownia) z akumulatorami i to za free


Jadę powoli... Ale przed Tobą :D

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Rozładowywanie aku POMOCY!

Post autor: Adz@r » pn paź 08, 2012 19:48

ewentualnie może być tak jak u mnie, że musisz zregenerować rozrusznik, czyli wymienić tulejki, konkretnie przesmarować itp. Bo u mnie pochłaniał ogromne ilości prądu i miał bardzo ciężki pierwszy obrót :bajer: bo przesmarowaniu i wymianie tulejek, kręci szybko i "lekko"



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rozładowywanie aku

Post autor: Qto » pn paź 08, 2012 20:04

MANjaK_01 pisze:roblem polega na tym, że podczas normalnego używania auta coś mi zjada prąd z aku.
no to trzeba sprawdzić co...amperomierz w łapki i mierzymy. Jak nei wiesz jak, to poszukaj podobnych tematów - było wiele razy opisywane.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości