Przednie wycieraczki szaleją

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Przednie wycieraczki szaleją

Post autor: Yuri » sob paź 06, 2012 13:28

Witam,

Dzisiaj oszalały mi przednie wycieraczki. Tzn. działają cały czas po włączeniu zapłonu, niezależnie od pozycji manetki. A teraz najlepsze. Jak wyciągnąłem bezpiecznik od tylnej wycieraczki, to przednie działają prawidłowo :kac:. Jakieś sugestie? Od czego zacząć i gdzie szukać?

Dwie sprawy, które mogą być związane z tematem, ale nie muszą.

Pierwsza to taka, że jakiś miesiąc temu wymieniałem mechanizm przednich wycieraczek, bo już był zasyfiony i zużyty, aczkolwiek po wymianie wycieraczki działają bez zarzutu, dlatego nie sądzę, aby miało to związek ze sprawą.

Druga, to to, że od jakiegoś czasu zaczęła mi się dziać, standardowa w VAGach, rzecz z tylną wycieraczką, czyli spryskiwacz obraca się razem z nią (a tak być nie powinno). Kiedyś mi to kumpel naprawiał domowymi sposobami i na jakiś czas pomogło, ale znów usterka powróciła. Z tego co mi ów kolega tłumaczył, to jest objaw, który może świadczyć o tym, że rurka doprowadzająca płyn do spryskiwacza się luzuje i przy czyszczeniu szyby może cieknąć płyn na mechanizm. To z kolei może spowodować wiadomo co.

Będę wdzięczny za wszelkie info.

Pozdrawiam.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Przednie wycieraczki szaleją

Post autor: wojtas46 » sob paź 06, 2012 14:47

Yuri, prawdopodobnie włącznik wycieraczek do wymiany , możesz rozebrać , przeczyścić i nasmarować może to pomóc . Sprawdż również kable w przelotce buda klapa i czy zadnia wycieraczka ma dobrą masę



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Przednie wycieraczki szaleją

Post autor: Yuri » sob paź 06, 2012 16:40

No ale jeśli, to byłby włącznik, to czemu wszystko "normalnieje" po wyjęciu bezpiecznika tylnej wycieraczki?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości