zacinająca się elektryczna szyba

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

zacinająca się elektryczna szyba

Post autor: Golfcb » czw paź 04, 2012 22:43

Witam gdy zamykam elektryczna szybę ( to głębsze przyciśniecie które powoduje ze można pościć guzik i szyba sama automatycznie podjeżdża do góry i się zamyka) szyba na 3/4 wysokości się zatrzymuje i zjeżdża na dol do około 1/4 wysokości. Później mogę ja zamknąć ale już murze trzymać guzik ciągle palcem żeby się zamknęła. Parę dni temu gdy otwierałem szybę i chciałem ja zamknąć usłyszałem dziwne dźwięki przy zamykaniu ( jakby było tam brudno od piasku czy o coś haczyło) myślałem ze to jakoś o uszczelkę czy coś robi ale nie zauważyłem żeby się nie zamykało złe po prostu w niektórych etapach zamykania szyby ( już pod koniec jak była przy samej gorze) ten dźwięk robił się na chwileczkę w pewnych wysokościach jakby piasek był tam.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: zacinająca się elektryczna szyba

Post autor: waski1 » czw paź 04, 2012 23:18

Golfcb pisze:Witam gdy zamykam elektryczna szybę ( to głębsze przyciśniecie które powoduje ze można pościć guzik i szyba sama automatycznie podjeżdża do góry i się zamyka) szyba na 3/4 wysokości się zatrzymuje i zjeżdża na dol do około 1/4 wysokości. Później mogę ja zamknąć ale już murze trzymać guzik ciągle palcem żeby się zamknęła. Parę dni temu gdy otwierałem szybę i chciałem ja zamknąć usłyszałem dziwne dźwięki przy zamykaniu ( jakby było tam brudno od piasku czy o coś haczyło) myślałem ze to jakoś o uszczelkę czy coś robi ale nie zauważyłem żeby się nie zamykało złe po prostu w niektórych etapach zamykania szyby ( już pod koniec jak była przy samej gorze) ten dźwięk robił się na chwileczkę w pewnych wysokościach jakby piasek był tam.
Miałem podobnie i po jakimś czasie szlag trafił podnośnik szyby.Koszt około 100 zeta (zamiennik).



Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

zacinająca się elektryczna szyba

Post autor: Golfcb » czw paź 04, 2012 23:29

to mnie pocieszyłeś... ciekawe czy można jakoś naprawić ten podnośnik zanim się zepsuje do końca. Jeżeli pamiętasz proszę napisz ile ten podnośnik wytrzymał od zauważenia usterki do kopnięcia w kalendarz



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

zacinająca się elektryczna szyba

Post autor: waski1 » czw paź 04, 2012 23:43

Ciężko powiedzieć ile bo szyba po stronie kierowcy jest dość często używana.U mnie było ewidentnie słychać jak linki tarły się o siebie w podnośniku i to nie zawsze raz szyba poszła na dół bez problemów a nieraz ze zgrzytem.Nadszedł dzień że otwarłem i została na dole na amen.Może być tak że będziesz jeździł i jeździł nie ma reguły na to.U ciebie też jest problem że ona w pewnym momencie wraca sama na dół bo wyczuwa opór może spróbuj ją wyregulować jest to zabawa ale może tu też jest jakaś przyczyna.



Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

zacinająca się elektryczna szyba

Post autor: Golfcb » pt paź 05, 2012 11:27

ktoś mi podpowiedział:
" jezeli szyba podczas podnoszenie AUTO poczuje opór to cofa sie albo do konca albo pewnej wysokosci. mysle ze przeczyszczenie prowadnic szyby pomoże "
szukam jakiejś fotoporady jakby te prowadnice wyczyscic



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

zacinająca się elektryczna szyba

Post autor: markus420 » pt paź 05, 2012 12:02

Golfcb pisze:mysle ze przeczyszczenie prowadnic szyby pomoże
wątpie, prowadnice się nie zatykają. Mogło Ci tam coś ewentualnie wpaść i to przeszkadza szybie, ale raczej zrób to co piszę waski1,
waski1 pisze:spróbuj ją wyregulować jest to zabawa ale może tu też jest jakaś przyczyna.
Uchwyty które trzymają szyby są plastikowe albo mają wkładki z plastiku, wyciera się to najnormalniej w świecie i powstaje luz na uchwycie. Szyba zaczyna nie równo "jeździć" i może się klinować wtedy powstają takie problemy jak u Ciebie Golfcb.
To jest póki co tańsze rozwiązanie niż wymiana całego podnośnika szyby.



Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

zacinająca się elektryczna szyba

Post autor: Golfcb » pt paź 05, 2012 13:01

narazie będę jej jak najmniej używać.. bo wiem ze czeka mnie zdjęcie boczka. O ile zdejmowałem boczek to nigdy nie zdejmowałem tej płyty metalowej.. nie mam śrubokrętów dobrych żeby zabrać się za t śrubki w boku drzwi ( chyba z 2 torx tam są ) i przez to nie mogę ruszyć bębenka zamka - i co za tym idzie nie mogę zdjąć tej płyty..

moim zdaniem ta szyba u mnie równiutko jeździ tyle tylko ze w pewnej wysokości odbija na dol. Cos rzeczywiście może ja tam przyhacza (stad ten głos trzeszczący przez chwilkę )



TomekKoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 10, 2012 00:03

zacinająca się elektryczna szyba

Post autor: TomekKoch » czw gru 13, 2012 01:01

Witam szyby nie ruszałem ( nie otwierałem jej ani nic z tym nie robiłem) nie chciałem żeby mi szyba spadła. Dzisiaj przez to ze byl mroź szyby mi się nie otwierały naciskałem guzik od szyby (właśnie tej felernej po boku kierowcy z przodu) i słyszałem ze silnik jakoś zabzycz ze chce żeby szyba zjechala ale była ona przymarznięta i się nie ruszyła) po odwilży jak już przy uszczelkach nic nie trzymalo mrozu nacisnąłem guzik i pomogłem trochę reka zjechać szybie żeby ja ruszyć i po prostu mi spadła na dol drzwi. Na szczęście wystawal jej górny rant znad uszczelki i podciągnąłem ja ręka i naciskając guzik od zamykania szyba się elegancko zamknęła. Nie ruszam jej teraz bo sie boje. Czy to oznacza ze szyba wypadła z tych plastikowych wkładek ale na szczęście wróciła dlatego się dobrze zamknęła ? i ten podnośnik za który zamiennik płaci sie 100zl jeszcze działa ?( w końcu się zamknęła powrotem)



kubik86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 25, 2013 09:08

zacinająca się elektryczna szyba

Post autor: kubik86 » wt mar 25, 2014 21:34

Witam,

Przeszukałem całe forum w poszukiwaniu odpowiedzi jak zdemontować blachę, która znajduje się pod boczkiem drzwi ale nie znalazłem odpowiedzi.

Mam taką samą sytuację. Szyba trzeszczy jakby szorowała po piachu. Odkręciłem boczek i po opuszczeniu lekko szyby zauważyłem śruby w gumowych otworkach rewizyjnych. śruby razem z ich mocowaniem są kompletnie zaśniedziałe i to jest powód trzeszczenia. Prowadnice i cały mechanizm należy dobrze wyczyścić. Jednak jak należy zdjąć blachę? Odkręciłem śruby na około. Dalej trzyma. zauważyłem ze jest ona przyklejna chyba na czarny sylikon. Dalej już nie próbowałem bo mogło się okazać, że tego nie złożę.

Proszę o pomoc jak zdjąć tą blachę.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

zacinająca się elektryczna szyba

Post autor: Eyk88 » wt mar 25, 2014 23:53

Podważyć, to uszczelka sylikonowa(mocno przyklejona ze starości pewnie). Po prostu zdjąć. Tylko przez te okrągłe otwory serwisowe najpierw odkręć szybę zsuń ją na dół i wyjmij blachę razem z prowadnicami(nie odkręcaj śrub, które je trzymają po 2 sztuki na górze i 2 na dole, bo to trudno złożyć). Które to śruby to w linii prostej koniec prowadnicy musisz wyczuć.

Sporo na Youtube filmików jest z tym. np: http://www.youtube.com/watch?v=3KFMmhCn5Lw



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

zacinająca się elektryczna szyba

Post autor: markus420 » czw mar 27, 2014 11:45

kubik86 pisze:Proszę o pomoc jak zdjąć tą blachę.
http://stores.ebay.co.uk/VW-Teesside/Wi ... Guide.html



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości