Brak świateł stop kontrolka abs/esp i epc się świecą

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Brak świateł stop kontrolka abs/esp i epc się świecą

Post autor: harvard » ndz wrz 30, 2012 08:39

Wczoraj na kompie pojawił mi się błąd engine workshop. Zaświeciła się najpierw kontrolka abs/esp a potem napis EPC. Podpiąłem kompa i wyskoczył błąd 1 Fault Found:
16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal
P0571 - 35-00 - -

zauważyłem, że nie mam świateł stopu pytanie cyz to czujnik jeżeli tak to gdzie on jest i jak go wymienić? oraz może to nie ten czujnik więc które bezpieczniki sprawdzić dla pewności?
Czy samodzielnie wymienię ten czujnik?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Łukasz86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 14:06
Lokalizacja: zach pom

Brak świateł stop kontrolka abs/esp i epc się świecą

Post autor: Łukasz86 » ndz wrz 30, 2012 09:46

Padł czujnik światła stopu :jezor:
znajdziesz go nad pedałem hamulca wymiana jest prosta potrzebny będzie Torx t15 lub t20 :hmm:



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Brak świateł stop kontrolka abs/esp i epc się świecą

Post autor: majster heniek » ndz wrz 30, 2012 09:52

czujnik świateł stop do wymiany , odkręcasz osłonę na pedałami 2 śrubki na torx , osłona trochę ciężkawo wychodzi i po jej zdjęciu zobaczysz czujnik na pedale hamulca i sprzęgła także , wymieniasz tylko ten na hamulcu - odpinasz wtyczkę , a czujnik obracasz o 90 stopni i wyciągasz , można pokusić się o jego naprawę ( są 2 typy ten co da się rozebrać i naprawić i ten nie rozbieralny , ja proponuję jednak wymienić na nowy polecają ori z ASO , lecz ja kupiłem zamiennik i też hula


Obrazek

Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Brak świateł stop kontrolka abs/esp i epc się świecą

Post autor: research1 » wt paź 02, 2012 09:44

ja kupiłem oryginalny za 40zł w ASO i do tej pory jest Ok :)



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Brak świateł stop kontrolka abs/esp i epc się świecą

Post autor: harvard » śr paź 03, 2012 15:35

Zgodnie z treścią mojej stopki odpowiadam. Przeczyściłem styki wd. porady na forum (miałem innych czujnik) i jak narazie działa. Zrobiłem dopiero 500km więc nie za dużo.
dzięki za poradę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Brak świateł stop kontrolka abs/esp i epc się świecą

Post autor: harvard » śr paź 10, 2012 21:55

Celowo nie edytuję....
Okazało się, że 'naprawa' czujnika po ponad 1000km niestety nie wytrzymała i poszedłem kupić czujnik. Jak się okazało wsadziłem 2 oryginały i nie działały plus 2 zamienniki i nic! Po podpięciu świeci się cały czas światło stop. Bujałem się z problemem aż wreszcie kupiłem najtańczy zamiennik Hans pries czy jakoś tak i działał. Numery były identyczne jak w tych z oryginału. Ten zamiennik z HP był o połowę tańszy. Dziwne to wszystko ale najważniejsze, że działa. Plują na necie na HP (topran) a tutaj się sprawdził. Te dwa oryginały to okrągłe a 2 zamienniki to jakieś dziwne z kwadratowym bolcem na końcu i bez blokady. Zadziałał HP z wyglądu jak oryginał.
Także propozycje sklepu aby oddać do elektryka nie były trafne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

banderasanton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 25, 2013 18:29

Brak świateł stop kontrolka abs/esp i epc się świecą

Post autor: banderasanton » pn mar 25, 2013 19:55

U mnie w plusie nie ma takiego czujnika pod pedałem hamulca ,jest puste gniazdo gdzie ten czujnik można by było włożyć. (Światła stopu są) Czy taki może być przy pompie hamulcowej ,jeżeli tak to gdzie dokładnie ?
Problem jest taki że zapalają się kontrolki od ASR i ABS ,czasem, ale po ponownym przekręceniu kluczyka już się nie zapalają,i tak co dzień lub co dwa.Komp pokazał uszkodzony czujnik ale gdzie on jest ?
Wiem że czujnik świateł stop przekazuje też impuls do prawidłowego działania tych układów.



banderasanton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 25, 2013 18:29

Brak świateł stop kontrolka abs/esp i epc się świecą

Post autor: banderasanton » śr mar 27, 2013 14:34

Czujnik jest przy pompie hamulcowej , wymieniony , kontrolki zgasły



przemkoski84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 25, 2013 19:50
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Brak świateł stop kontrolka abs/esp i epc się świecą

Post autor: przemkoski84 » pn cze 10, 2013 15:45

a u mnie wraz z brakiem świateł stop świeci się kontrolka świec żarowych... podobno do wymiany włącznik świateł hamowania - to ostateczność, czy da się go jakoś zregenerować??



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Brak świateł stop kontrolka abs/esp i epc się świecą

Post autor: harvard » wt cze 11, 2013 15:44

Są w środku blaszki które się stykają. U mnie wystarczyło przetrzeć i było ok! Uwaga na 1000km niestety. Potem ponownie problem. Za 25zł kupiłem Toprana i śmiga! Szkoda czasu za takie pieniądze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości