centralny zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

centralny zamek

Post autor: mariusz514 » czw wrz 27, 2012 12:14

Witam, mam problem z centralnym zamkiem, (centralny na pilot) samochód mogę zamknąć z pilota ale nie mogę go otworzyć, wymieniłem baterie w pilocie , podmieniłem pompkę, ale z kluczyka normalnie otwiera to wychodzi że pompka jest ok, wczoraj po długim grzebaniu doszedłem do wniosku że walnięty jest przekaźnik który jest z tyłu obok pompki, chyba tak nazywa się . Gdzie mogę taki kupić lub może ktoś ma na zbyciu??? nie ma żadnych napisów ani numerów więc nie wiem czego mam szukać jest coś takiego na allegro???
Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

centralny zamek

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 27, 2012 19:22

to jest najzwyklejszy przekaźnik taki sam jak się zakłada np do świateł, powinien mieć numerki koło styków 30, 87, 87a, 85 i 86, kosztuje kilka do 10 zeta, ale takie przekaźniki rzadko się psują. Częściej sam sterownik albo okablowanie a tej kwestii nie bardzo dostaniesz dokładniejsze info póki się nie dowiesz nazwy sterownika bo potrzebny będzie schemat jego podłączenia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

centralny zamek

Post autor: mariusz514 » pt wrz 28, 2012 21:04

wydaje mi się że poszedł przekaźnik, jak dam plus bezpośrednio na przewody idące do pompki to zamyka i otwiera, ale jeszcze w wolnej chwili rozkręcę sterownik. A czy jak dam nowy sterownik to nie będę potrzebował nowego pilota??? a sam sterownik gdzie mogę kupić???Dzięki Paweł Marek wreszcie jakieś konkrety bo post widnieje kilka dni a nikt nic nie napisał konkretnego, nie ma na forum żadnego elektromechanika??? :goof:



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

centralny zamek

Post autor: Aligator30 » pt wrz 28, 2012 21:49

witam myśle że temat będzie pomocny (http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=172208" onclick="window.open(this.href);return false;) :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości