Parktronik niefabryczny.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Parktronik niefabryczny.

Post autor: indyczes » śr wrz 19, 2012 17:45

Witam kolegów.
Co myślicie o takim zestawie:http://moto.allegro.pl/oryginalne-czujn ... 41488.html
Zastanawiałem się nad oryginalnym systemem parktronik, ale 700zł za same komponenty to dla mnie za dużo.



szczyku

Re: Re: Parktronik niefabryczny.

Post autor: szczyku » śr wrz 19, 2012 19:07

indyczes pisze:ale 700zł za same komponenty to dla mnie za dużo.
skad wzioles te 700 zl, ja ostatnio kupilem komplet ori czujnikow ze sterownikiem + kable za 130 zl i zostalo dokupic dokladke z otworami pod czujniki:mrgreen:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Parktronik niefabryczny.

Post autor: Shmatan » śr wrz 19, 2012 19:23

A ja do ori dokładki dokupiłem prosty zestaw bez wyświetlacza z allegro za 50zł, wszystko skitrałem pod dokładką i prawą lampą i działa idealnie



szczyku

Re: Re: Parktronik niefabryczny.

Post autor: szczyku » śr wrz 19, 2012 19:59

Shmatan pisze:A ja do ori dokładki dokupiłem prosty zestaw bez wyświetlacza z allegro za 50zł, wszystko skitrałem pod dokładką i prawą lampą i działa idealnie
to teraz zalatw mi ori dokladke;-)



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Re: Re: Parktronik niefabryczny.

Post autor: indyczes » śr wrz 19, 2012 21:56

szczyku pisze:
indyczes pisze:ale 700zł za same komponenty to dla mnie za dużo.
skad wzioles te 700 zl, ja ostatnio kupilem komplet ori czujnikow ze sterownikiem + kable za 130 zl i zostalo dokupic dokladke z otworami pod czujniki:mrgreen:
Gdzie za taką cenę kupiłeś? Za sam sterownik z wiązką kabli tą wewnątrz chcą prawie 300zeta, do tego wiązka zewnętrzna czujników ok.90 zł, 4xczujnik jakiś 250-270zł, listwa na zderzak pod parktronik 70zł. Oczywiście to wszystko do Passata B5 FL-sedan.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Re: Re: Parktronik niefabryczny.

Post autor: indyczes » śr wrz 19, 2012 22:01

indyczes pisze:
szczyku pisze:
indyczes pisze:ale 700zł za same komponenty to dla mnie za dużo.
skad wzioles te 700 zl, ja ostatnio kupilem komplet ori czujnikow ze sterownikiem + kable za 130 zl i zostalo dokupic dokladke z otworami pod czujniki:mrgreen:
Gdzie za taką cenę kupiłeś? Za sam sterownik z wiązką kabli tą wewnątrz chcą prawie 300zeta, do tego wiązka zewnętrzna czujników ok.90 zł, 4xczujnik jakiś 250-270zł, listwa na zderzak pod parktronik 70zł. Oczywiście to wszystko do Passata B5 FL-sedan.
Zobacz to:http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-insta ... 75323.html



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Parktronik niefabryczny.

Post autor: agrala » czw wrz 20, 2012 09:19

Monowalem w passacie B6 zestaw GOLDEN OYO Y-2650.
8 czujnikow parkowania i nie ma zadnego bzdetnego wyswietlacza do tego tylko zakladany na lusterko. Wsaiadajac do auta nikt nie zauwazy ze ma sie jakis dokladany zestaw.
Dziala super, sprawdzalem nawet miarka czy pokazuje dobre i jest tak jak okazuje wyswietlacz.
Jedyny minus to troche krotkie przewody. Dla B6 w kombi przydalby sie o jakies 15cm dluzsze zeby je ladnie ulozyc.
Czy w tej wizace sa czujniki?
Mnie sie wydaje ze to tylo wiazka plus modul.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Re: Parktronik niefabryczny.

Post autor: indyczes » czw wrz 20, 2012 13:11

agrala pisze:Monowalem w passacie B6 zestaw GOLDEN OYO Y-2650.
8 czujnikow parkowania i nie ma zadnego bzdetnego wyswietlacza do tego tylko zakladany na lusterko. Wsaiadajac do auta nikt nie zauwazy ze ma sie jakis dokladany zestaw.
Dziala super, sprawdzalem nawet miarka czy pokazuje dobre i jest tak jak okazuje wyswietlacz.
Jedyny minus to troche krotkie przewody. Dla B6 w kombi przydalby sie o jakies 15cm dluzsze zeby je ladnie ulozyc.
Czy w tej wizace sa czujniki?
Mnie sie wydaje ze to tylo wiazka plus modul.
Tylko wiązka i modół- cena chora



szczyku

Re: Re: Parktronik niefabryczny.

Post autor: szczyku » czw wrz 20, 2012 16:31

indyczes pisze:
szczyku pisze:
indyczes pisze:ale 700zł za same komponenty to dla mnie za dużo.
skad wzioles te 700 zl, ja ostatnio kupilem komplet ori czujnikow ze sterownikiem + kable za 130 zl i zostalo dokupic dokladke z otworami pod czujniki:mrgreen:
Gdzie za taką cenę kupiłeś? Za sam sterownik z wiązką kabli tą wewnątrz chcą prawie 300zeta, do tego wiązka zewnętrzna czujników ok.90 zł, 4xczujnik jakiś 250-270zł, listwa na zderzak pod parktronik 70zł. Oczywiście to wszystko do Passata B5 FL-sedan.
tutaj kupiłem: http://allegro.pl/vw-bora-golf-iv-parkt ... 87852.html" onclick="window.open(this.href);return false;
po kupnie gościu zadzwonił i się pytał jak z wysyłką :bigok: , a ja dodatkowo się wypytałem czy ma do tego głośniczek i sterownik (on to nazywał "takie czarne pudełko"), powiedział że sprawdzi :chytry: sprawdził, oddzwonił i mówi że ma :hmm: no to ja się pytam ile chce za to :jezor: a on czy 30 zł może być? :satan: długo się nie zastanawiałem :helm: :bajer:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Re: Parktronik niefabryczny.

Post autor: Shmatan » czw wrz 20, 2012 17:39

szczyku pisze:
Shmatan pisze:A ja do ori dokładki dokupiłem prosty zestaw bez wyświetlacza z allegro za 50zł, wszystko skitrałem pod dokładką i prawą lampą i działa idealnie
to teraz zalatw mi ori dokladke;-)
Sam sobie załatw :kac:

Szukanie zajęło mi ok pół roku i pochłonęło 150zł ;]



szczyku

Odp: Parktronik niefabryczny.

Post autor: szczyku » czw wrz 20, 2012 19:15

spoko... takze mam czas:-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości