zapłon problem , spalanie stukowe

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

zapłon problem , spalanie stukowe

Post autor: alkodras » śr wrz 19, 2012 00:06

Witam mam problem , w golfie 1.8 na gazie jak i na benzynie jest spalanie jak by stukowe . chodzi o to ze jak się trzyma ma go na np 3 tys obr to słychać z wydechy taki jakby strzał , gazownik powiedział mi ze to jest spalanie stukowe i trzeba ustawić zapłon , gdy dzisiaj przyśpieszyłem zapłon to bardziej było to słychać i nie wiem co jest bo dużo pali gazu a według analizatora jest spalanie w normie i jest dobrze ustawiony , wymieniłem kopułkę ,palec ,kable,świece i w tamtym roku aparat zapłonowy , spalanie jest ok 16L gazu po mieście przy normalnej jeździe . jeżeli w złym miejscu zamieściłem post proszę o przeniesienie z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

zapłon problem , spalanie stukowe

Post autor: stonefree » śr wrz 19, 2012 12:30

Dlaczego nie ustawisz zapłonu na lampę?



alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

zapłon problem , spalanie stukowe

Post autor: alkodras » śr wrz 19, 2012 14:52

poniewaz nie wiem jak , a bylem w zakladzie to powiedzial mi 100zl za to . chyba ze jest jakis poradnik jak jej uzywac to bym byl bardzo wdzieczny , lapme moge zalatwic



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zapłon problem , spalanie stukowe

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 19, 2012 23:46

alkodras pisze:słychać z wydechy taki jakby strzał
to nie jest objaw spalania stukowego, jedź do kogoś co się zna. Spalanie stukowe to taki cykająco dzwoniący odgłos. Poza tym na gazie praktycznie niema szansy wystąpić bo gdyby porównać LPG do liczby oktanowej benzyny to byłoby koło 130. Ustaw zapłon, wymień świece jeśli trzeba powinno ustąpić. A co do porady jak ustawić: na 6 stopni świecąc na odpowiedni znak na kole zamachowym lub pasowym wału korbowego - szczegóły poda wyszukiwarka. Nie daj się naciągać - to jest operacja trwająca około 2 minut warta ze 20 zeta


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 38 gości