Tester akumulatora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Tester akumulatora

Post autor: seebst » pn wrz 17, 2012 20:48

chciałbym nabyć i zasięgnąć opinii na temat testerów do akumulatorów, żeby sprawdzić między innymi stan naładowania akumulatora. Widziałem po sklepach, gdzie sprzedają akumulatory, że mają takie coś, ale cena w okolicach 2000 zł za tester to nie dla mnie. Szukam czegoś do 50 zł powiedzmy. Widziałem na Allegro, masę tego jest. Są też takie wkładane w zapalniczkę, ale nie wiem na ile brać poprawkę co do wskazań takich liczników i ich sprawności. Akumulator mam nowy, więc chciałbym kontrolowac od czasu do czasu jego stan, żeby gwarancji nie utracić w razie jakiejś awarii. Ktoś coś może powiedzieć na ten temat lub coś polecić?



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Tester akumulatora

Post autor: lukasz.gtd » pn wrz 17, 2012 21:06

Kup sobie miernik, przy okazji przyda się przy drobnych pracach. A budżet 50 PLN nie puszcza Cię, żeby kupić miernik z obciążeniem.


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Tester akumulatora

Post autor: seebst » pn wrz 17, 2012 21:20

Ale zwykłym miernikiem nie sprawdzę stanu naładowania akumulatora. Mi nie chodzi o sprawdzenie ładowania, tylko NAŁADOWANIA, jego sprawności, w ilu procentach np. jest naładowany.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Tester akumulatora

Post autor: szela81 » pn wrz 17, 2012 21:32

ale zwykły miernik kosztuje 25 zł a to gwno z allegro to miernik z 3 diodami czerwoną żółtą i zieloną od biedy działa. Miernikiem sprawdzisz o ile spada pod obciążeniem rozrusznika, jak spada poniżej 9 v to aku szrot, proste

naprawdę czym to http://moto.allegro.pl/tester-elektroni ... 90924.html" onclick="window.open(this.href);return false; się różni od miernika? :D :D



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Tester akumulatora

Post autor: norek111 » wt wrz 18, 2012 09:17

jeśli masz dojście do korków to wystarczy zwykły aerometr
jeśli nie to -> http://allegro.pl/tester-miernik-ladowa ... 67527.html" onclick="window.open(this.href);return false;


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości