Panel nawiewu, jej instalascja grzeje się.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotras0062
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 19, 2012 18:13
Lokalizacja: Jarocin

Panel nawiewu, jej instalascja grzeje się.

Post autor: piotras0062 » śr wrz 12, 2012 20:18

Witam,posiadam golfa III 1.8 GT. Mam problem z panelem nawiewu, a mianowicie grzeje się. Początkowo myślałem ze to wina samego panelu, wymieniłem go,bo tamten dosłownie się stopił na pokrętle od prędkości. Po wymianie problem pozostał. Wyczytałem później że to może być silnik dmuchawy jak ma za cieżko, wymieniłem go na inny. Części pochodziły z jednego auta i w nim było wszystko ok. Doszedłem do tego że instalacja grzeje się juz od kostki plusowej wpiętej pod schowkiem(zasilanie silnika nadmuchu). Jestem już bezradny i proszę o pomoc



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Panel nawiewu, jej instalascja grzeje się. Pomocy

Post autor: stonefree » czw wrz 13, 2012 12:59

Jak mocno się grzeje?Jezeli bezpieczniki sie nie przepralają, to prąd chyba jest w normie. Za to moze nie łączyć jakaś wsówka i po kablu wiazka może się nagrzewać.



Awatar użytkownika
piotras0062
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 19, 2012 18:13
Lokalizacja: Jarocin

Panel nawiewu, jej instalascja grzeje się. Pomocy

Post autor: piotras0062 » czw wrz 13, 2012 20:57

bezpieczniki ok. przewody grzeją się tak bardzo ze wyraźnie to czuć dotykając je, panel tak samo. Dowiedziałem się możliwy jest przekaźnik więc jutro bede sprawdzał



Awatar użytkownika
piotras0062
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 19, 2012 18:13
Lokalizacja: Jarocin

Panel nawiewu, jej instalascja grzeje się.

Post autor: piotras0062 » pt wrz 14, 2012 09:16

Nom więc po problemie. Winowajcą był przekaźnik o nr. 18. Wymieniłem go na inny(pochodzenie, ten sam golf co dał dmuchawa i panel) :bigok:



21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Panel nawiewu, jej instalascja grzeje się.

Post autor: 21mariusz03 » ndz wrz 16, 2012 18:00

A czy da sie ten przekaznik kupic w jakims sklepie ?
Moj panel jak dam na max to jest tak goracy ze az parzy a nigdy nawet nie myslalem ze to mzoe byc cos nie tak :)


VW power :)

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Panel nawiewu, jej instalascja grzeje się.

Post autor: Zico63b » ndz wrz 16, 2012 19:54

Przekaźnik nr 18 (tzw. odciążający) NIE MOŻE być przyczyną grzania się panelu. Jedynie luźne złącza, wtyki czy źle dolegający wybierak szybkości pod gałką (czyli blaszki) - jak już pisał Kolega Stonefree. Ewentualnie jakieś zwarcie - bo opory wiatraka odrzucamy.
Sądziłem, że tamten Kolegi post rozwiąże sprawę.
A że po wymianie tamtego przekaźnika problem (zapewne na chwilę) ustąpił - przypadek :bigok: On tylko podaje napięcie. Ba! nowy i bardziej sprawny poda jeszcze większe napięcie, będzie się działo jeszcze bardziej.
I jeszcze już handlowa porada: da się go kupić w sklepie, da się na allegro - ale też i za marne złocisze na autozłomie od wielu Volkswagenów z tamtych lat, bo w wielu z nich był użyty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości