Gaśnie w czasie jazdy, uruchamia się wycieraczka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Gaśnie w czasie jazdy, uruchamia się wycieraczka

Post autor: arturretke » pt wrz 07, 2012 16:19

Witam,
Napotkałem dziś na pewien problem. Na początku dnia jeździłem, i to sporo, i było okej. Potem zgasiłem auto na kilkanaście minut i gdy wyruszyłem potem w trasę auto mi po prostu zgasło przy czym zapaliła się kontrolka ładowania oraz uruchomiła się tylna wycieraczka robiąc chyba z 5 "cykli" na raz. Kilka dni temu zdarzyło mi się to ze 2 razy podczas jazdy ale wtedy auto tylko lekko mi zwolniło na 2-3 sekundy a później wszystko wróciło do normy. Aż do dzisiaj kiedy mi całkowicie zgasł. Dodam, że dziś w tej przerwie między kolejnymi jazdami wyciągałem radio i sprawdzałem jego podłączenie, głównie głośników bo dziś zauważyłem, że mi nie chodzą . Potem odpaliłem Golfa, przejechałem kawałek po czym mi zgasł. W jednym z tematów na forum ktoś miał po części podobny problem i przestał mu gasnąć po tym jak powyłączał radio itp itd i trochę mu tak autko pochodziło. U siebie też wszystko na początku powyłączałem i potem dojechałem do domu na szczęście bez przygód. No ale jednak coś jest nie tak, znajomy twierdzi, że to coś ze skrzynką bezpieczników ale potem tam przy niej trochę poruszałem i wszystko wydawało się okej, klemy też dobrze podpięte, nie wiem.. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, to proszę o radę.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Maniek20080
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 123
Rejestracja: czw lip 26, 2012 09:55
Lokalizacja: ZS/ZKA

Gaśnie w czasie jazdy, uruchamia się wycieraczka

Post autor: Maniek20080 » wt wrz 11, 2012 17:35

Witam. A jak zgaśnie to masz problem z odpaleniem, czy pali od razu ?



arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Re: Gaśnie w czasie jazdy, uruchamia się wycieraczka

Post autor: arturretke » wt wrz 11, 2012 22:18

Różnie, raz odpali od razu, raz za którymś razem. Poznać mogę po tym, że po włączeniu na zapłon wycieraczka tylna się ciągle porusza - wtedy na pewno nie zapali. Jak odczekam chwilę, przekręcę na zapłon i zobacze, że nic mi nie świruje, to już mogę go zapalić. Ogólnie to ten problem jest rzadki aczkolwiek gdy się już zdarzy np. podczas jazdy po mieście albo przy wyprzedzaniu to na pewno nie będzie ciekawie, taka loteria. Może właśnie w skrzynce bezpieczników są jakieś przebicia..



arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Re: Gaśnie w czasie jazdy, uruchamia się wycieraczka

Post autor: arturretke » ndz wrz 23, 2012 14:07

Problem znów się powtórzył - samochód zmniejsza prędkość aż w końcu gaśnie, przy tym wszystkim ciągle rusza się tylna wycieraczka. Mechanik mówi, że skrzynka bezpieczników do wymiany bo to ona jest problemem ale czy na pewno? Nie chciałbym bym zbytnio wyrzucać pieniędzy w błoto..



arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Re: Gaśnie w czasie jazdy, uruchamia się wycieraczka

Post autor: arturretke » czw paź 04, 2012 01:25

Problem rozwiązany - winą był uszkodzony przełącznik zespolony przy kierownicy. Trzeba było go wymienić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości