Jak podłączyć elek. szyby i centralny razem - moduł komfortu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
authority
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lut 24, 2012 17:58
Lokalizacja: Biała Podlaska

Jak podłączyć elek. szyby i centralny razem - moduł komfortu

Post autor: authority » śr wrz 05, 2012 15:32

Witam!
Postanowiłem założyć do swojego Golfa MK3 (z oryginalnym szyberdachem i zamkiem centralnym, autoalarm legendford f-14) elektryczne szyby i lusterka. Lusterka działają prawidłowo, elektryczne szyby na przyciskach również, ale nie działa domykanie z pilota tak jak i z kluczyka. Wszystko jest podłączone tzn.
1. czerwono-żółty (wtyczka czerwona) - "+" z akumulatora
2. czarno-biały (wtyczka zielona) - "+" z zapłonu i podświetlenie tylnych przełączników
3. biały (gniazdo białe) - podgrzewanie lusterek
4. szaro-fioletowy (wtyczka szara) - podświetlenie przednich i centralnego przełącznika
5. brązowo-biały (gniazdo szara) - krańcówki (jak drzwi otwarte wtedy jest "masa")
6. czarno- zielony (wtyczka czarna) - szyberdach ("+", kiedy zamykam z pilota lub kluczykiem, szyberdach się wtedy zamyka. Wtyczka nie jest podpięta, ponieważ już gniazdo było zajęte)
Dodam, że z wiązki centralnej pozbyłem się resztki przewodów starego centralnego, bo chciałem zostawić oryginalną wiązkę, ale tam nigdzie przewody nie łączyły się, więc raczej tutaj nie ma problemu. Przewody sprawdzałem, są OK.

Ktoś z was wie jak mogę połączyć te szyby z centralnym? Gdyby chociaż z kluczyka szyby dały zamykać się to bym wiedział, że coś z alarmem, a tak nie ma żadnego połączenia. :grrr:


Obrazek

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jak podłączyć elek. szyby i centralny razem - moduł komfortu

Post autor: Mavrick » śr wrz 05, 2012 20:18

A wiazki w drzwiach wymieniales czy dokladales tylko piny do el. szyb i lusterek?



Awatar użytkownika
authority
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lut 24, 2012 17:58
Lokalizacja: Biała Podlaska

Odp: Jak podłączyć elek. szyby i centralny razem - moduł kom

Post autor: authority » śr wrz 05, 2012 21:02

Wyjąłem z wiązki elektryczne szyby i lusterka i włożyłem do oryginalnej z centralnym zamkiem, bo w tamtej były ucięte kable od centralnego ponieważ ktoś założył tam elektryczny zamek centralny. Wygodniej było też sprawdzić wszystkie kable zwłaszcza przy wtyczce gdzie w niektórych izolacja była popękana.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak podłączyć elek. szyby i centralny razem - moduł komfortu

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 06, 2012 23:11

zamykanie: szary od zamykania centrala z włącznika w zamku do pinu 14 modułów szyb (orginalnie kabel szaroczerwony) otwieranie zielony do zielonoczerwonego pin 8

z tyłu inne piny sa schematy szyb na forum poszukaj sobie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
authority
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lut 24, 2012 17:58
Lokalizacja: Biała Podlaska

Jak podłączyć elek. szyby i centralny razem - moduł komfortu

Post autor: authority » czw wrz 06, 2012 23:34

Paweł Marek, rozumiem że mam te kable zmostkować, aby plus szedł też i do szyb?

Ok, mam już schemat.


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak podłączyć elek. szyby i centralny razem - moduł komfortu

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 07, 2012 12:12

tak. Impuls plusowy krótszy uruchamia tylko central dłuższy szyby , jeszcze dłuższy po domknięciu szyb zamykanie dachu jeśli go masz. Połącznie o którym piszmy o iel pamiętam jest nie w dzrwiach tylko koło skrzynki - więc wiązki chyba niepotrzebnie dekompletowałeś bo wszystko by działało chociaż niedokładnie rozumiem co z nimi robiłeś.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
authority
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lut 24, 2012 17:58
Lokalizacja: Biała Podlaska

Jak podłączyć elek. szyby i centralny razem - moduł komfortu

Post autor: authority » sob wrz 08, 2012 19:23

Z dawcy musiałem wywalić z wiązki centralnej przewody od zamka centralnego, bo był on wywalony i wstawiony nieoryginalny zamek. Z drzwi wiązka tak samo, bo kable były pocięte i nie było końcówek od zamka centralnego, ale już zobaczyłem, że od strony kierowcy kable nie były połączone. Pod koniec tygodnia będę lutował, bo teraz samochód jest mi potrzebny. Alarm jest ustawiony na otwieranie 0,8s i zamykanie na 30s, więc nie powinno być problemu z otwierającymi się szybami. Dzięki Paweł Marek za pomoc, pochwała leci. :)


Obrazek

Awatar użytkownika
authority
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lut 24, 2012 17:58
Lokalizacja: Biała Podlaska

Jak podłączyć elek. szyby i centralny razem - moduł komfortu

Post autor: authority » ndz wrz 23, 2012 19:25

Witam ponownie, wszystko ładnie działa, tylko jest jeden problem. Jak zamknę samochód, a następnie mniej więcej po kilku sekundach, albo nawet minucie otworzę samochód to szyby po prawej stronie, czasami też i tylne lewe otworzą się na kilka centymetrów. Problemu nie występuje gdy samochód jest dłużej zamknięty, albo po zamknięciu od razu go otworzę. Wie ktoś co to może być i jak to zlikwidować?


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości