Ośwetlenie wnętrza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ośwetlenie wnętrza

Post autor: Qto » ndz sie 26, 2012 12:47

Teraz nie pamiętam czy zasilanie lampki idzie przez moduł... odłącz wtyczkę od lampki i zobacz czy brakuje plusa czy masy - jak brakuje masy to poczytaj to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=5038497#p5038497" onclick="window.open(this.href);return false;
...w przypadku braku plusa to przyczyna będzie chyba jednak w module
co do przekaźnika...często sam przekaźnik jest sprawny i wystarczy tylko poprawić luty



tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Ośwetlenie wnętrza

Post autor: tomcio-91 » pn sie 27, 2012 10:03

Dam pisze:Powiedz mi jeszcze czy oświetlenie bagażnika jest związane z przekaźnikiem z komfortu albo z zamkami? Bo wstawiłem sobie w klapie nowy mikrostyk i też działa mi to w kratkę i nie wiem czy to jest razem połączone? Bo jeżeli tak to oszczędziłbym sobie chociaż rozbierania klapy kolejny raz...
Ja również mam problem z oświetleniem, tak jak pisałeś wyżej dziła w kratkę, i właśie kiedy jest ten momęt że światło w kabinie nie działa to w bagażniku również niedziała :) bynajmniej tak jest u mnie :)
Zaraz ide rozbierać ten moduł konfortu i napisze wam do czego doszedłem :)


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

Grzesiek1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 30, 2012 16:07

Ośwetlenie wnętrza

Post autor: Grzesiek1991 » czw sie 30, 2012 18:55

A ja mam jeszcze inny problem nie pali mi się światełko w drzwiach od strony kierowcy gdzy je otwieram dopiero gdy otworze drzwi od pasażera to swiatełko sie zapala !! Gdzie szukac problemy wiem ze czujnik zamykania drzwi znajduje sie w zamku dlatego nie wiem za bardzo jak sie za to zabarac :hmm:



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Re: Ośwetlenie wnętrza

Post autor: Aligator30 » czw sie 30, 2012 19:02

Grzesiek1991 pisze:A ja mam jeszcze inny problem nie pali mi się światełko w drzwiach od strony kierowcy gdzy je otwieram dopiero gdy otworze drzwi od pasażera to swiatełko sie zapala !! Gdzie szukac problemy wiem ze czujnik zamykania drzwi znajduje sie w zamku dlatego nie wiem za bardzo jak sie za to zabarac :hmm:
polecam cały temat(http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Goferro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ośwetlenie wnętrza

Post autor: Goferro » wt wrz 04, 2012 11:23

podepnę się pod temat...

oświetlenie wnętrza działa jak chce - otwieram drzwi, nic się nie pali, nie da się nawet ręcznie zapalić lampek... po jakimś czasie lub po prostu przy kolejnym otwarciu samochodu lampki ledwo się tlą (mam wstawione białe ledy) i również nie da się ich zapalić ręcznie, tak aby świeciły pełną mocą... kolejne losowe wsiadanie do samochodu i wszystko działa pięknie

również oświetlenie w bagażniku działa jak chce (wymieniałem zamek z mikrostycznikiem, żeby w ogóle działało) i czasem trzeba otworzyć inne drzwi, aby zaskoczyło, a czasem po otwarciu samej klapy się zapala...

gdzie szukać? dioda? moduł komfortu?

wedle tego tematu -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false; - to do wymiany jest dioda, ale przy walniętej diodzie nie działałoby chyba w ogóle?



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Ośwetlenie wnętrza

Post autor: Aligator30 » wt wrz 04, 2012 11:59

( Goferro ) przyczyna leży w module komfortu przekaznik nec luty do poprawy albo przekaznik do wymiany



tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Ośwetlenie wnętrza

Post autor: tomcio-91 » wt wrz 04, 2012 12:54

Witam
Dzisaj wyjąłem ten moduł konfortu i go rozebrałem. Po dokładnych oględzinach okazało się że jeden z przekaźników (u mnie ten środkowy) jest luźny wystarczyło poprawić kilka lutów i wszytko działa bez problemu :). Już niemam problemów z tym że raz światło w kabinie było a raz nie :) TERAZ jest CAŁYCZAS, również miałem problem z szybami elektrycznymi gdyż raz można było je otwierać po wyłączeniu silnika a raz nie teraz to nawet jak nie wyciągam kluczyków ze stacyjki to do 5 min moge otwierać i zamykać szyby :).
Więc u was najprawdopodobniej jest ta sama przyczyna czyli luźny przekażnik w module konfortu :).
Naprawa zajęła 5min i nic strasznego, więć zachęcam do samodzielnej naprawy :)
Pozdro.


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

Awatar użytkownika
Goferro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ośwetlenie wnętrza

Post autor: Goferro » śr wrz 05, 2012 14:14

rozebrałem dziada, znalazłem jeden pęknięty lut na przekaźniku, więc dla pewności przelutowałem wszystkie idące od tego przekaźnika...
póki co wygląda, że wszystko działa ok :)



tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Ośwetlenie wnętrza

Post autor: tomcio-91 » śr wrz 05, 2012 17:26

No powiem wam że u mnie nadal jest problem z elektrycznymi szybami, światło działa juz poprawnie ale szyby nadal jak im się spodoba :(.
Nieraz po wyłączeniu silnika moge otwierać i zamykać szyby a nieraz nie :(.
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest wkońcu w Golfie IV 1999r z tymi szybami ? czy one otwierają się tylko po zapłonie czy bez zapłonu też mają się otwierać ?? bo niewiem czy dalej szukać jakiejś usterki :)
Czy wie ktoś może czy jest jakiś osobny sterownik (gdzieś w drzwiach) do szyb za wyjątkiem modułu konfortu ??


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Ośwetlenie wnętrza

Post autor: radzio01 » śr wrz 05, 2012 19:53

Kolego wyglada to tak:
Wyjmujesz kluczyk i szyby powinny dac sie sterowac dopoki nie otworzysz któryś z drzwi. Niektorzy pisza jeszcze ze przez ok 5 minut od wyjecia kluczyka bez otwierania drzwi szyby dzialaja, ale tego nie jestem pewien. Co do pierwszej czesci jest tak na 100%.



tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Ośwetlenie wnętrza

Post autor: tomcio-91 » śr wrz 05, 2012 22:02

Nom mi jak nieraz działa to właśnie też jakoś do 5min moge otwierac i zamykać, ale częściej mam tak że nei działa :(.


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości