Cewka zapłonowa VR6

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
89matt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 21:53
Lokalizacja: Gliwice

Cewka zapłonowa VR6

Post autor: 89matt » ndz sie 26, 2012 20:42

Witam. Robiłem swap silnika w swoim mk3 z 1.4 na 2.8 VR6. Wczoraj próbowałem odpalić juz fałerke w swojej budzie i niestety podczas krecenia silnikiem z komory wydobył mi sie biały dym, a dokładnie z cewki zaplonowej (silnik na aparacie nie na module), pożniej licznik wariował tzn gasła godzina przebieg i jakieś "chinskie " znaki sie ukazywały (podejrzewam zwarcie). Dziś przejrzałem wiązke i było wszystko ok. Od kumpla porzyczyłem cewke z silnika 2E (były identyczne) podłączyłem na nowo aku było ok licznik nie wariował. Zakręcił 2 razy i to samo tylko teraz obyło sie bez dymku. Oglądnołem i przy wtyczce (3piny) wchodzącej do cewki kabelek brązowy sie wypalił trochę no i w cewce wtyk równiez sie przetopił.Aku rozładowany do połowy. Czy ktoś miał podobne problemy? Co może być przyczyną? Panowiez góey dzieki za każde info.



Awatar użytkownika
peja2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob lut 06, 2010 21:11
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Cewka zapłonowa VR6

Post autor: peja2000 » ndz sie 26, 2012 21:41

miałem ale w innym silnikiem, upalił się brązowy kabel od cewki, przyczyna słaba masa pomiędzy akumulatorem a silnikiem, przykręć masę do skrzyni


Jadę powoli... Ale przed Tobą :D

Awatar użytkownika
89matt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 21:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cewka zapłonowa VR6

Post autor: 89matt » pn sie 27, 2012 19:43

Problem rozwiązany... Słaba masa na silniku. Teraz jest juz ok. Natomiast po spaleniu cewki siadła pompa paliwa. Wcześniej w dawcy działała... Ma ktoś jakieś pomysły? Jutro podłącze na "krótko" pompe do aku i zobacze czy działa. Po przekręceniu kluczyka słychać ruch pompy ale nie trwa nawet pół sekundy po czym sie wyłancza, silnik oczywiście nie pali.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości