czujnik oleju - jak sprawdzić sprawność

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GOLF_DWA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 08, 2012 00:48

czujnik oleju - jak sprawdzić sprawność

Post autor: GOLF_DWA » śr sie 22, 2012 10:20

Witam. Od jakiegoś czasu mój golf ma jakieś problemy ze sobą. Kontrolka od oleju świeci czasem mocniej czasem słabiej w zależności od obrotów. Jeszcze tydzien temu kontrolka od oleju paliła sie bardzo delikatnie praktyczenie nie było widać. Sprawdziłem dwa kabelki od czujników cisnienia oleju. Mianowicie na oby dwóch dochodzi prąd - sprawdziłem miernikiem. Olej jest. Moje pytanie jest konkretne jak sprawdzic czy czujniki są sprawne? Kable od czujników po lewej stronie kabel zółty po prawej stronie czujnik o z kablem brązowym jaki to jest jaki? Nie wiem czy dobrze sprawdzałem napięcie ale po ustawieniu miernika na byle jakiej wartosci podlączyłem jeden kabel od czujnika do klemy i oby dwa. oczywiście pokazywało mi jakieś wartości.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

czujnik oleju - jak sprawdzić sprawność

Post autor: waski1 » śr sie 22, 2012 11:46

GOLF_DWA pisze:Moje pytanie jest konkretne jak sprawdzic czy czujniki są sprawne?
Proponuje ci zassać z chomika instrukcję obsługi i naprawy golfa mk2 i raczej tam będzie procedura sprawdzenia.Ja znalazłem opis ale w golfie 3 1.9 TD
jak chcesz to zrobię ci skan i podeślę ale daj znać na pw. Druga sprawa jest taka że koszt czujników jest naprawdę mały około 10-15 zeta za sztukę.
Poza tym dobrze by było zmierzyć ciśnienie zegarem czy nie jest problem w silniku i jakie ono jest na rozgrzanym silniku.



GOLF_DWA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 08, 2012 00:48

czujnik oleju - jak sprawdzić sprawność

Post autor: GOLF_DWA » śr sie 22, 2012 21:28

a powiedzcie mi chłopaki po odłączeniu dwóch czujników czyli dwa kable po odpaleniu olej powinien zgasnąć?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

czujnik oleju - jak sprawdzić sprawność

Post autor: Paweł Marek » pt sie 24, 2012 09:46

Nie ale podłacz kabel wysokociśnieniowego do masy a niskoc. odłącz, tylko po co.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

czujnik oleju - jak sprawdzić sprawność

Post autor: mariusz33 » sob sie 25, 2012 11:01

Jak bedziesz kupowal to kup w serwisie vw .Koszt podobny .Jakiedys kupilem podrube i wyrzucilem w krzaki,tylko kup tesame kolory a moze masz pomieszane ja tak mialem .Numer silnika i w serwisie beda wiedzieli.


Mariusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości