wymiana żarników D2S, zakup w FOTA S.A.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mcmiroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 12, 2012 08:41

wymiana żarników D2S, zakup w FOTA S.A.

Post autor: mcmiroo » sob sie 18, 2012 11:17

Witam
Wymieniam żarniki w swoim aucie, szukałem dobrych d2s philipsa, dużo o tym czytałem, podzwoniłem, w serwisie np. skody czy vw kosztuje sztuka około 450 zl brutto, w inter-carsie 300 zl.
Dzisiaj byłem w fota s.a. - facet zaproponował mi 2 żarniki d2s philips 85122 za 440 zł brutto na zwykły paragon, cena wyjściowa to 300 zł. Obejrzałem, wydaje mi się że są oryginalne, czyli min.; okalająca blaszka, zagłębienie(rowek) na górze, dobre napisy. Duże żółte opakowanie, zastanowiło mnie tylko to że tak praktycznie łatwo opuścił mi na komplecie około 160 zł, sztuka brutto za 220zł. Dzwoniłem do innych sklepów fota i tak maksymalnie opuszczali mi do 270 za sztukę. Jeszcze jak wyjąłem żarnik z opakowania to siedział tylko w kawałku opakowania papierowego, nie było żadnej plastikowej buteleczki, to mnie trochę zastanowiło.

Moje pytanie?
Ktoś kupował żarniki d2s philips 85122 w fota s.a. , po ile płaciliście? Jak z późniejszym użytkowanie?
Sklep jest otwarty do 14 dzisiaj no i się poważnie zastanawiam czy ich nie kupić, proszę o poradę.

Pozdrawiam forumowiczów



mcmiroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 12, 2012 08:41

Re: wymiana żarników D2S, zakup w FOTA S.A.

Post autor: mcmiroo » ndz sie 19, 2012 15:35

czyli naprawde nie opłaca się kupować zarników z fota po 220 zł, te za 80 zł zamienniki swieca tak samo dobrze? Czy ktos mial pozatym problemy z przetwornicami po jezdzeniu ze slabymi zarnikami(zamiennikami,podrobkami)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

wymiana żarników D2S, zakup w FOTA S.A.

Post autor: skaktus » ndz sie 19, 2012 17:43

1-najtańsze żarniki nie mają homologacji
2-najtańsze potrafią sprawiać problemy (niestabilny łuk, mruganie, niepełna ilość światła)
3-najtańsze zamienniki mają klejoną bańkę do korpusu za pomocą...sylikonu.

Na allegro można dorwać zamienniki po parę zł, z stalowym mocowaniem palnika, homologacją i gwarancją. Celuj w takie i tylko takie. Palnik Philipsa D2S, prosto od dystrybutora (bez żadnego pośrednika) to koszt około 200 zł.



mcmiroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 12, 2012 08:41

Re: wymiana żarników D2S, zakup w FOTA S.A.

Post autor: mcmiroo » ndz sie 19, 2012 20:58

a jak rozpoznac takie z homologacja i stalowym mocowanie, moglbys podeslac linka do przykladowej aukcji bylbym bardzo wdzieczny



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości