VAG Tacho czy VAG Commander

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Re: VAG Tacho czy VAG Commander

Post autor: figurel » śr sie 15, 2012 19:24

grg474 pisze:jeśli mogę coś zasugerować "nieinwazyjnego" - kabel od viakena na rs232 KKL (nie może być na usb) + pogram vageepromer - jest to wg mnie najtańsza wersja najprostszego odczytu liczników mk4, jedynym problemem to posiadanie laptopa z portem rs232
Odkurzyłem, doprowadziłem do stanu używalności ponad dziesięcioletnią Armadę z portem COM, interfejs na RS232 - również na COM - wykopałem z rupieciarni i VAGCOM 311-2 śmiga aż miło.
Co jednak w tym przypadku ważniejsze polecany przez kolegę VAG Eepromer za pierwszym podejściem odczytał mi pamięć licznika:

Obrazek

Teraz tylko odczytać ze wsadu pin licznika ale to już dla mnie jak nadto (przynajmniej na razie). Mógłbym prosić kolegów o jego odczytanie? Tutaj wsad Nie bardzo wiem jak posługiwać się hex edytorem. Może ktoś podpowie w którym miejscu pin jest zapisany?

Stary licznik to 1J0 919 860B MMO z którego wsad zamieściłem. Mam licznik z MFA o numerze 1J0 919 931 D VDO. Tarczę prędkościomierza przełożę bo to anglik. Czy wystarczy piny ze starego licznika zaadoptować do nowego by to działało? Rozumiem, że muszę jeszcze odczytać pin z nowego licznika. Mam manetkę, okablowanie dorobię.

Ps. Pragnę uzupełnić. Dzięki pomocy kolegi Aligator30 - za co mu serdecznie dziękuje - bezproblemowo odczytałem PIN licznika i wiele innych danych. Okazało się, że wystarczyło skorzystać z nowszej wersji programu Eeprom tj 1.18 i wszystko jak na dłoni widać. Nie trzeba też, bo mam IMMO2, odczytywać PIN-u starego licznika. Wystarczy PIN nowego i adaptacja kluczyków.

Jeszcze jedno pytanie do znawców tematu. Czy można tak zrobić aby jednymi kluczykami odpalać auto przy jednym i drugim zamontowanym liczniku? Jednakowy PIN w obu? Tak na wszelki wypadek.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

VAG Tacho czy VAG Commander

Post autor: agrala » czw sie 16, 2012 06:39

Skala na tarczce europejskiej i angielskiej jest identyczna?



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Re: VAG Tacho czy VAG Commander

Post autor: figurel » czw sie 16, 2012 15:40

agrala pisze:Skala na tarczce europejskiej i angielskiej jest identyczna?
Wyskalowane są tak samo, oba do 220 km/h (angielski ma oczywiście podwójną skalę) zaś gdy dokładnie w pionie ustawić wskazówkę to na obu licznikach jest trochę ponad 110 km/h. Obrotomierz na obu licznikach jest wyskalowany jak na dieselka przystało, 5000 obr.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

VAG Tacho czy VAG Commander

Post autor: agrala » czw sie 16, 2012 17:12

Czyli wszystko ok.
Zazwyczaj angliki sa inaczej wyskalowane po przelozeniu traczki z europjczyka licznik oszukuje.



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

VAG Tacho czy VAG Commander

Post autor: figurel » pt sie 17, 2012 17:02

Nowy licznik dopasowany, klucze również. MFA działa, nie wszystko pokazuje bo nie wszystkie kabelki podłączone.
Problemem jest to, że na prawym wyświetlaczu nie mam pokazanego przebiegu. Program Eeprom pokazuje 248707 km - bo tyle mu wpisałem, tak jak było na starym liczniku - ale na wyświetlaczu jest w miejscu kilometrów liczba 15.
Co muszę zrobić aby wyświetlał mi przebieg? Dodam, że podłączając nowy licznik po raz pierwszy dla odczytania PIN-u też nie było przebiegu mimo iż Eeprom pokazywał, że na nowym liczniku było nieco ponad 218 tys. km. W miejscu kilometrów była liczba 13.

Tak to wygląda, licznik dzienny, ten na dole działa prawidłowo:

Obrazek



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

VAG Tacho czy VAG Commander

Post autor: figurel » sob sie 18, 2012 08:46

Wiem coraz więcej; zmieniłem soft coding na Europę i mam teraz zamiast liczby 15 liczbę 24. Przeliczył sobie mile na km co znaczy tyle, że widoczne teraz 24 to pierwsze cyfry przebiegu 248707. Wyświetlacz nie pokazuje dalszych cyfr, zepsuty?

Ps. Wystarczyło rozebrać licznik i mocniej docisnąć taką obejmą wyświetlacz do płytki. Wszystko działa prawidłowo. Dzieki za pomoc.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

VAG Tacho czy VAG Commander

Post autor: psilos1 » sob sie 18, 2012 09:58

Odepnij na chwilę akumulator :bigok:



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Re: VAG Tacho czy VAG Commander

Post autor: figurel » sob sie 18, 2012 10:17

psilos1 pisze:Odepnij na chwilę akumulator :bigok:
W sumie to tak "po drodze" zrobiłem, odpinając wtyczki to tak jakbym odpiął akumulator, licznik napięcia nie dostawał. W każdym razie działa.



PiterEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 28, 2011 08:16

Re: VAG Tacho czy VAG Commander

Post autor: PiterEL » czw maja 09, 2013 08:33

figurel pisze:Wiem coraz więcej; zmieniłem soft coding na Europę i mam teraz zamiast liczby 15 liczbę 24. Przeliczył sobie mile na km co znaczy tyle, że widoczne teraz 24 to pierwsze cyfry przebiegu 248707. Wyświetlacz nie pokazuje dalszych cyfr, zepsuty?

Ps. Wystarczyło rozebrać licznik i mocniej docisnąć taką obejmą wyświetlacz do płytki. Wszystko działa prawidłowo. Dzieki za pomoc.
W jaki sposób zmieniałeś soft Coding ???



Awatar użytkownika
olsen72
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 20:18
Lokalizacja: UK

VAG Tacho czy VAG Commander

Post autor: olsen72 » pt maja 10, 2013 09:33

Soft Coding zmieniasz VCDSem. Jak wejdziesz w Instruments masz tam potem Coding i juz. Za zwyczaj wyswietla sie okienko podgladu i wybierasz to co chcesz.


"Twoj samochód jest wystarczająco szybki wtedy, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" - Walter Röhl

rutek33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 16, 2017 16:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

VAG Tacho czy VAG Commander

Post autor: rutek33 » wt maja 30, 2017 19:11

Witam a ma ktos doświadczenia z tym konkretnie kablem jakieś opinie ?
http://allegro.pl/vag-tacho-5-0-k-can-u ... 75567.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości