digifant 1

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gulff
TerminatoR
TerminatoR
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 19, 2007 19:42
Lokalizacja: Scunthorpe UK

digifant 1

Post autor: Gulff » sob sie 11, 2012 22:41

witam , mam golfa 1.8 16v na digifancie 1 z g60 z wgranym programem do 16v by GTO do dzisiaj auto chodziło bez problemu wszystko działało (odpalał dobrze ,obroty dobre ogolnie wszystyko ok) i zabrałem sie za montaz przekaznikow na swiatła przednie (podczas montarzu dotknałem kabelkiem od plusa do budy auta sa sek. i byla mała iskra (zwarcie) dokonczylem prace sprawdziłem switała i chce odpalic auto a tu NIC tzn kręci ale nie odpala sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i sa ok ,wykreciłem swiece i nie ma iskry jak krece a swiece sa suche tzn wtryski nie podaja paliwa co sie stało czy to mozliwe ze spaliło sie ECU digi ???? a jesli tak to jak sprawdzic czy to napewno ecu ??? czy moze macie jakies inne pomysły ? z gory dzieki



Awatar użytkownika
peja2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob lut 06, 2010 21:11
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

digifant 1

Post autor: peja2000 » sob sie 11, 2012 23:51

stawiam na rozdzielacz zapłonu, czyli czujnik halla, gdy czujnik halla otrzymuje impulsy że silnik ma obroty uruchamia się pompa paliwa wtryski i podawana jest iskra


Jadę powoli... Ale przed Tobą :D

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

digifant 1

Post autor: jeryk10 » ndz sie 12, 2012 09:13

sprawdź zasilanie ECU pin 14 i masy sterownika pin 19 i 13 peja2000, nawet jakby był czujnik halla padnięty to i tak na przekręcenie zapłonu pompa musi pompować na parę sekund


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
peja2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob lut 06, 2010 21:11
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

digifant 1

Post autor: peja2000 » ndz sie 12, 2012 09:23

zgadzam się co do sprawdzenia zasilania sterownika silnika, fakt upalają się albo sterowniki albo czujniki.. ale autor postu podaje trochę za mało danych i nie jest napisane czy pompa paliwa się odzywa, początkowa praca pompy paliwa te parę sekund wymusza sterownik, ale ponowne jej załączenie odbywa się za pośrednictwem czujnika halla,


Jadę powoli... Ale przed Tobą :D

Awatar użytkownika
Gulff
TerminatoR
TerminatoR
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 19, 2007 19:42
Lokalizacja: Scunthorpe UK

digifant 1

Post autor: Gulff » ndz sie 12, 2012 14:00

tak pompa paliwa sie załacza i podaje paliwo na listwe wtryskową i na tym koniec , jeryk10 -a jak sprawdzic te piny mozesz to opisac jak laikowi bo ja w tych sprawach nie jestem za dobry :kac: ,a czy to mozliwe ze czujnik halla padł od czegos takiego co opisywałem?
Ostatnio zmieniony ndz sie 12, 2012 15:20 przez Gulff, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Gulff
TerminatoR
TerminatoR
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 19, 2007 19:42
Lokalizacja: Scunthorpe UK

digifant 1

Post autor: Gulff » ndz sie 12, 2012 15:19

ok wiec sprawdziłem halla tak ze podłaczyłem mała zaroweczke (od bocznych kierunkow) jeden drucik od zarowki do minusa w aku a drugi do zielono-białego kabelka (srodkowego) od wtyczki od halla i kecilem rozrusznikiem a i oczywiscie wszystko było podłaczone normalnie aparat w głowicy itp. no i zaroweczka nie swieciła wogole liczyłem ze bedzie szybko mrugac ale nic ,wiec dla pewnosci wpiałem miernik w ten zielono-biały kabel od halla i minus na aku i tutaj po przekreceniu kluczyka pojawiło sie napiecie bardzo małe jakies 1,4 volta i podczas krecenia troszke wzrosło (tak do 1,8)ale nic wiecej nie przeskakiwało tak ze zero i potem normalne napiecie jakies 12v i znow zero. dodam ze mam stary miernik i napewno nie jest najlepszy . czyli co hall do wymiany czy cos zle zrobiłem?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

digifant 1

Post autor: Paweł Marek » wt sie 14, 2012 12:00

sprawdź najpierw po włączeniu zapłonu czy we wtyczce czujnika halla jest napięcie pomiędzy skrajnymi stykami


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gulff
TerminatoR
TerminatoR
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 19, 2007 19:42
Lokalizacja: Scunthorpe UK

digifant 1

Post autor: Gulff » śr sie 15, 2012 21:20

temat do zamkniecia, winny był czujnik halla.



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości