Wyswietlacz miedzy zegarami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

Wyswietlacz miedzy zegarami

Post autor: kaletek1 » pt sie 10, 2012 01:30

Witam wszystkich.Mam problem z wyświetlaczem miedzy zegarami który wskazuje temperaturę oraz średnie spalanie,chwilowe lub według preferencji kierowcy. Otóż od momentu kiedy mechanik skasował mi wyświetlana informacje o serwisie który powinienem zrobić,bez komputera tylko przy użyciu o dziwo pokrętła chyba do ustawiania godziny !(pojawiała się zawsze w momencie włożenia kluczyka i przełączeniu na zapłon aktualna ilość kilometrów pozostała do serwisu a po chwili znikała)Problem jest taki ze po przełączeniu świateł wyświetlacz przyciemniał się automatycznie i nie świecił tak intensywnie na czerwono dotyczy to również cd tyle ze on się przyciemnia.Nie mieszkam w Polsce wiec nie mam obowiązku jeżdżenia na światłach cały rok,a wieczorem naprawdę świeci intensywnie i jest to trochę dokuczliwe. Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł co mógłbym zrobić z tym to proszę o rade. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Wyswietlacz miedzy zegarami

Post autor: agrala » pt sie 10, 2012 08:01

Zbytnio ie rozumiem ale we wlaczniku od swiatel jest regulacja natezenia podswietlenia. Wciska sie taki guziczek i wyskakuje on wtedy i mozna nim krecic.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Wyswietlacz miedzy zegarami

Post autor: poolak2006 » pn sie 13, 2012 00:15

napisz po polsku to może ktoś pomoże. Na chwilę obecną mogę tylko powiedizeć że masz pokrętło do regulacji intensywności oświetlenia zegarów przy włączniku śwaiteł.



kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

Wyswietlacz miedzy zegarami

Post autor: kaletek1 » pn sie 13, 2012 22:38

Wiec w telegraficznym skrócie.Do tej pory kiedy przełączałem na światła pozycyjne-mijania czerwony wyświetlacz przyciemniał się automatycznie,kiedy wyłączałem światła automatycznie przełączał na jazdę dzienna czyli świecił mocniej.Regulacja intensywności podświetlenia deski(potencjometr przy przełączniku świateł) nie ma znaczenia ponieważ działa bez zarzutu.Owszem mogę przyciemnić ale wtedy dotyczy to całej deski.Konkluzja-przełączam na pozycyjne-ciemniej wyłączam-jaśniej i to własnie nie hula.Może trochę niepotrzebnie skomplikowałem.Pozdrawiam i mam nadzieje ze tym razem treść jest zrozumiała:) :pub:



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Wyswietlacz miedzy zegarami

Post autor: XV2 » śr sie 15, 2012 23:02

kaletek1 pisze:Wiec w telegraficznym skrócie.Do tej pory kiedy przełączałem na światła pozycyjne-mijania czerwony wyświetlacz przyciemniał się automatycznie,kiedy wyłączałem światła automatycznie przełączał na jazdę dzienna czyli świecił mocniej.Regulacja intensywności podświetlenia deski(potencjometr przy przełączniku świateł) nie ma znaczenia ponieważ działa bez zarzutu.Owszem mogę przyciemnić ale wtedy dotyczy to całej deski.Konkluzja-przełączam na pozycyjne-ciemniej wyłączam-jaśniej i to własnie nie hula.Może trochę niepotrzebnie skomplikowałem.Pozdrawiam i mam nadzieje ze tym razem treść jest zrozumiała:) :pub:


:goof: :goof: :goof: :goof: :goof: :goof: :goof: :goof: :goof: :goof: :goof:


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 78 gości