Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: tul17 » pt sie 10, 2012 12:43

Witam!
Wiem że do zimy jest jeszcze dużo czasu, ale mam takie pytanie. Chciałbym w sezonie zimowym wyłączyć zasilanie w el. szyberdachu, ponieważ próba przypadkowego otwarcia przemarzniętego szyberdachu prawie zawsze kończy się spaleniem silniczka. Czy jest taka metoda, mało inwazyjna? Może wybrzydzam, ale dobrze by było, żeby mimo wszystko paliło się podświetlenie na przyciskach otwierania/zamykania szyberu (względy estetyczne :) ).

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: waski1 » pt sie 10, 2012 13:29

tul17 pisze:Czy jest taka metoda
wystarczy przestawić zaślepkę od awaryjnego otwierania dachu w pozycję otwieranie awaryjne i powinno to wystarczyć natomiast czy ci będzie działać podświetlenie to nie wiem.



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: tul17 » pt sie 10, 2012 16:58

Również można po prostu wyjąć wtyczkę zasilającą silniczek, ale w tym wypadku właśnie nie będzie podświetlenia



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: tul17 » ndz sie 12, 2012 15:23

Niestety zauważyłem, że owej zaślepki nie ma. Nie wiem czy została wyłamana, czy może w tym silniczku akurat nie było jej fabrycznie :/

Obrazek



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: Mavrick » pn sie 13, 2012 10:48

tul17 pisze:ponieważ próba przypadkowego otwarcia przemarzniętego szyberdachu prawie zawsze kończy się spaleniem silniczka.
Nie wiem jak mozna "przypadkowo" otworzyc szyberdach;)...zeby sie silniczek spalil to musi "chodzi" z kilka sekund...a przeciez zdazysz zauwazyc ze nie chce sie otworzyc szyber. Najprosciej odepnij wtyczke od silniczka...nie bedzie kusilo:) (na podswietlenie i tak przez 99% czasu w aucie nie zwraca sie uwagi;)).



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: tul17 » pn sie 13, 2012 13:32

Pożycz auto koleżance/dziewczynie/żonie/teściowej to zobaczysz że "przypadki" się czasami zdarzają :) A tak to odpięte i problem z głowy. Wbrew pozorom więcej osób tak robi.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: Mavrick » pn sie 13, 2012 15:03

tul17 pisze:Pożycz auto koleżance/dziewczynie/żonie/teściowej to zobaczysz że "przypadki" się czasami zdarzają :)
No moze i masz racje...ale zeby nie dyskryminowac plci pieknej to wsrod nas facetow tez trafiaja sie takie rodzynki;)
tul17 pisze:Wbrew pozorom więcej osób tak robi.
Szczerze powiem jestes pierwsza osoba od ktorej uslyszalem ze takie rzeczy sa praktykowane;)

Jezeli chcesz zostawic podswietlenie to mozesz jeszcze sprobowac wyciagnac z wtyczki czerowny kabel...tylko nie zapomnij go zaizolowac zeby zwarcia nie zrobil.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: Paweł Marek » wt sie 14, 2012 00:13

13 lat mam auto i jeszcze szyber się mi nie zepsuł a używam go regularnie całą zimę. Jak jest lód lub zmarznięty śnieg na dachu i podejrzewam że szyba mogła przymarznąć to przed otwarciem ręcznie odsuwam zasłonkę i walę pięścią w szybę od spodu żeby ja odkleić i i tyle w temacie. Każda płeć to potrafi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Re: Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: tul17 » wt sie 14, 2012 16:23

Mavrick pisze:
tul17 pisze:Pożycz auto koleżance/dziewczynie/żonie/teściowej to zobaczysz że "przypadki" się czasami zdarzają :)
No moze i masz racje...ale zeby nie dyskryminowac plci pieknej to wsrod nas facetow tez trafiaja sie takie rodzynki;).
ups, nie zauważyłem, że przedstawione przykładowe osoby należą tylko do płci pięknej :) normalnie jestem wredny

Dobra, to może podaruje sobie odłączanie szyberdachu na zimę. Po prostu gdzieś na jakimś forum wyczytałem (może elektroda?), że odłączają szyber, bo się boją przypadkowego spalenia silniczka. Ale jak mówicie, że on aż taki kruchy nie jest to chyba nie będzie z nim problemu.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: Mavrick » czw sie 16, 2012 11:13

tul17 pisze:ups, nie zauważyłem, że przedstawione przykładowe osoby należą tylko do płci pięknej :) normalnie jestem wredny
No jak mogles;)
tul17 pisze:Ale jak mówicie, że on aż taki kruchy nie jest to chyba nie będzie z nim problemu.
Nie martw sie wszystko bedzie ok nawet jezeli ktos bedzie go probowal otworzyc w zime.



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: tul17 » czw sie 16, 2012 22:18

Nawet patrzałem na allegro na silniczki z demontażu i nie są to wysokobudżetowe sprawy w razie awarii. Więc już sam nie widzę sensu odłączania go w mroźniejszy sezon. Dzięki wszystkim za odpowiedzi



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: Mavrick » pt sie 17, 2012 09:57

tul17 pisze:Nawet patrzałem na allegro na silniczki z demontażu i nie są to wysokobudżetowe sprawy w razie awarii.
Jakby co posiadam takowy na zbyciu;)



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Odłączenie zasilania szyberdachu na zimę

Post autor: kuba_p » pt sie 17, 2012 10:42

tul17 pisze:próba przypadkowego otwarcia przemarzniętego szyberdachu prawie zawsze kończy się spaleniem silniczka.
A ja słyszałem ze taka próba kończy sie pęknięciem prowadnicy nie spaleniem silniczka .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości