włącznik awaryjnych z mk4 do mk3

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

włącznik awaryjnych z mk4 do mk3

Post autor: Zico63b » wt lip 03, 2012 12:57

Pin 1 – zasilanie (możliwe oznakowanie "30");
Pin 2 – wyjście na silniczek (plus lub jego hamowanie) (możliwe 53);
Pin 3 – stała masa (możliwe 31);
Pin 4 – podświetlenie (możliwe 58).
Pin 2 jest w spoczynku złączony z 3. Po nacisku łączy pin 2 z 1.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

włącznik awaryjnych z mk4 do mk3

Post autor: matisim » wt lip 17, 2012 12:03

kolego Zico63b, po podłączeniu włącznik atak jak napisałeś na wyjściu mam stały plus i rozłączam go poprzez naduszenie przycisku... i nie ma podświetlania ale jak zamienię masę z podświetlaniem to świeci ale jak podłącze resztę robi się zwarka.. ten przycisk musi być pod jakiś przekaźnik podłączony czy coś? bo nie moge dojść jak go podłączyć, albo nie działa albo jest zwarka, oznaczenia jakie mam na włączniku to tylko 1,2,3,4



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

włącznik awaryjnych z mk4 do mk3

Post autor: Zico63b » ndz lip 29, 2012 23:59

Szukałem i szukałem, znalazłem inny schemat gdzie – pin 3 to podświetlenie przycisku. Pin 2 to masa, ale nie tylko podświetlenia a również hamowania silniczka klapki. Pin 1 to zasilanie a 4 – wyjście na silniczek. W sumie zupełnie inaczej.
W stanie spoczynku 4 i 2 są zwarte. Przy nacisku powinny się rozwierać a zwierać 1 z 4.
Silniczek musi być także z Golfa IV.



GreenTroll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 14, 2009 23:50
Lokalizacja: ufolandia KGR KBR

włącznik awaryjnych z mk4 do mk3

Post autor: GreenTroll » sob sie 04, 2012 23:11

Witajcie
Koledzy troszkę podobny temat: chcę założyć włącznik awaryjnych z Lupo do instalacji z Ibizy II GT 1,9 TDI '96r. - od razu dodaję, że całość będzie jeździła w Arosie z deską z Lupo, więc proszę nie pisać uwag dotyczących kształtów deski rozdzielczej i innych. Całkowicie przerabiam Arosę z 1,7 SDI, na 1,9 TDI. Wentylatory, deska rozdzielcza i panoramiczny dach są z Lupo, a silnik, elektronika (licznik z MFA, ECU i kable) z Ibizy II. Licznik i deskę rozdzielczą mam spasowaną idealnie, pomimo że z różnych pojazdów, to istna rzeźba ale zaje....biaszcza :-D
Wracając do tematu. Ibiza też ma włącznik awaryjnych "na kierownicy" jak Golf III.
Problem jest taki, że nigdzie nie mogę dorwać schematu Lupo (Polo i Arosy po 2000 r.). Włącznik z Lupo ma w środku przerywacz, i podejrzewam, że on pełni też rolę przerywacza kierunkowskazów. Gniazdo włącznika ma 7 pinów, a z pierwszego schematu wnioskuję, że GOLF IV ma 8 pinów we włączniku awaryjnych. Czy da się przerobić włącznik tak, aby wszystko działało jak powinno?
Problem mam jeszcze z zaadoptowaniem tylnej wycieraczki, gdyż Arosa ma silniczek sterowany wiązką 4-żyłową (Golf IV, Octavia I i nowsze VAGi z bodajże hallotronem w mechanizmie wycieraczki), a silniczek Ibizy jest standardowo na 3 przewodach (+ , - , sygnał dodatni z przekaźnika do załączenia silniczka).
Proszę o pomoc w mojej przeróbce dotyczącą powyższych dwóch problemów z elektryką.
Pozdrawiam
GT.


Road to hell

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

włącznik awaryjnych z mk4 do mk3

Post autor: matisim » ndz sie 05, 2012 10:17

Zico63b pisze:Szukałem i szukałem, znalazłem inny schemat gdzie – pin 3 to podświetlenie przycisku. Pin 2 to masa, ale nie tylko podświetlenia a również hamowania silniczka klapki. Pin 1 to zasilanie a 4 – wyjście na silniczek. W sumie zupełnie inaczej.
W stanie spoczynku 4 i 2 są zwarte. Przy nacisku powinny się rozwierać a zwierać 1 z 4.
Silniczek musi być także z Golfa IV.

podłączone wg tego i smiga :bigok: nawet z zwykłym silniczkiem z allegro na dwa kable. Więc sprawa tego włącznika ogarnięta.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: włącznik awaryjnych z mk4 do mk3

Post autor: Zico63b » ndz sie 05, 2012 16:15

GreenTroll pisze:chcę założyć włącznik awaryjnych z Lupo do instalacji z Ibizy II GT 1,9 TDI '96r. (...) Czy da się przerobić włącznik tak, aby wszystko działało jak powinno?(...)
Problem mam jeszcze z zaadoptowaniem tylnej wycieraczki(...)
Pozdrawiam
GT.
Co do przycisku świateł awaryjnych, faktycznie jest tam przerywacz. Przerywa kierunkowskazy i awaryjne - jest wspólny. Problem ósmego pinu nie jest tak ważny: po krótkiej serii Golfów, od maja 98 wprowadzono aktywny pin „4” do kontrolki pracy kierunkowskazów PRZYCZEPY. I to cała różnica.
Gorzej jest z wycieraczką tylną. Należałoby odpiąć się od przekaźnika czasowego (duży, 377, 378 lub inny numer) i zastąpić go dawnym, znanym przekaźnikiem „72”. Trzeba zdobyć w miarę czytelne schematy może Golfa 4 oraz Golfa 3 i po analizie dokonać zmian połączeń. Ale jest to wykonalne.



GreenTroll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 14, 2009 23:50
Lokalizacja: ufolandia KGR KBR

Re: włącznik awaryjnych z mk4 do mk3

Post autor: GreenTroll » pn sie 06, 2012 21:25

Kolego Zico dzięki za informacje.
Prawdopodobnie wykorzystam ten włącznik awaryjnych z Lupo tylko do włączania awaryjnych (chyba jest tam taka możliwość wykorzystania kilku pinów do sterowania całością). A po większym zastanawianiu się nad moim problemem, to prawdopodobnie zrobię stałe podświetlenie z szaro-niebieskiej żyły (np. na stosunkowo słabym ledzie), a sygnalizację pracy awaryjnych zrobię na jakimś ledzie ultralight, żeby w dzień też było to widoczne. Czyli ewentualnie mogę spokojnie zakładać ten przełącznik z Lupka?
Co do tego przekaźnika czasowego, to jutro popatrzę na instalację i spróbuję coś wykombinować. Chyba, że zostawię ten duży przekaźnik i jakoś go podłączę do instalacji starego typu z Ibizy.
Dodam, że mam kompletną instalację elektryczną z Lupo 1,0 benzyny, jednak tylko jej część będzie wykorzystana w "nowym" samochodzie (od bezpieczników do tyłu samochodu oraz część odpowiedzialnaa za wentylację). Elektronika sterująca i silnik, to 1,9 TDI AHU z Ibizy II, a wszystko trafi do Arosy przed liftem - Arosa aktualnie posiada jedynie przewody do czujników ABS tylnych kół (cała totalnie ogołocona z instalacji). Pozwoliłem sobie tutaj wrzucić mój problem, gdyż instalacja Ibizy II jest taka sama, jak w Golfie MK3 - jeśli się mylę, to proszę o poprawienie mnie.
PS. na tym linku http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=460474 znalazłem także przeróbkę awaryjnych w golfie III
Pozdrawiam


Road to hell

momoslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 13:01

włącznik awaryjnych z mk4 do mk3

Post autor: momoslaw » czw kwie 25, 2013 15:34

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podesłał rozpiskę kolorów kabli wraz z ich funkcjami pod włącznik awaryjnych w Golfie IV.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: włącznik awaryjnych z mk4 do mk3

Post autor: Zico63b » czw kwie 25, 2013 16:53

momoslaw pisze:Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podesłał rozpiskę kolorów kabli wraz z ich funkcjami pod włącznik awaryjnych w Golfie IV.
Rozumiem. A Kolega czytał temat? Obejrzał wstawiony przeze mnie rysunek w poście, podstrona 1, post z 28 czerwca? Tam są kolory, choć w kodzie Bosch'a :bigok: .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości