Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Prezes000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 16:23
Lokalizacja: piekło

Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: Prezes000 » śr lip 25, 2012 15:08

Witam mam pytanie jak w temacie. Opór na cewce sprężarki mam około 4.7 nawet do 5.5 ohm. Gdy podłączam bezpośrednio sprężarkę pod aku to mam pobór prądu około 3.5 ampera. Przewód od klimy zrobił się lekko chłodny ale nie było takiego typowego szarpnięcia silnikiem przy załączeniu sprężarki tylko tak nie wiadomo czy chodzi czy nie... kolejnym problemem jest pozorne 9v na sterowniku wentylatorów w praktyce żarówka nie świeci. Powinno być tam po załączeniu klimy około 12v? a po wyłączeniu 0v o ile dobrze rozumiem :-) Czyli sterownik do wymiany. Kolejne pytanie na alledrogo są używki od około 40zł identyczne ale są i nowe po ok. 60zł warto kupić nowy czy to jakaś tandetna chińszczyzna? Po załączeniu klimy mały wentylator się nie załącza ale oba są sprawne - vagiem przy teście przegrzania silnika dmuchają aż miło. Kolejne pytanie, czy temperatura pokazywana na climatronicu jest z czujnika w chłodnicy klimy? Podobno takowy tam jest, wskazania temperatury są prawidłowe więc chyba ten element mogę wyeliminować jako uszkodzony. Liczę na fachową pomoc :pub:



sakuls
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2012 19:30
Lokalizacja: Elbląg

Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: sakuls » śr lip 25, 2012 16:06

ja doradzam ci kupic ori sterownik. te nowe to szajs.a jesli chodzi o wentylator od klimy to moze byc wina przekaznika


moje mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473271" onclick="window.open(this.href);return false;

Prezes000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 16:23
Lokalizacja: piekło

Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: Prezes000 » śr lip 25, 2012 16:21

Możesz dokładniej sprecyzować o jaki przekaźnik ci chodzi?
Nikt nie ma żadnych sugestii co jeszcze mógłbym sprawdzić? :rozpacz:



sakuls
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2012 19:30
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: sakuls » śr lip 25, 2012 16:33

Prezes000 pisze:Możesz dokładniej sprecyzować o jaki przekaźnik ci chodzi?
Nikt nie ma żadnych sugestii co jeszcze mógłbym sprawdzić? :rozpacz:
sorki z tym przekaznikiem. teraz gadałem ze znajomym elektromechanikiem, to mówił ze przyczyna raczej jest ten moduł sterujacy wentylatorami. czesto siada,poniewaz dostaje syfu,wody itp potrafi pekac i czesto sa takie objawy. diagnostyka komputerowa nie zawsze tio wykryje. on siedzi koło akumulatora (pod aku). sprawdz jego instalacje dokładnie,a nawet jak masz taki do dorwannia to kup lub podmien i sprawdz.


moje mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473271" onclick="window.open(this.href);return false;

Prezes000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 16:23
Lokalizacja: piekło

Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: Prezes000 » pt sie 03, 2012 13:45

Sterownik okazał się sprawny po małym nerwie i wymianie sprężarki wszystko jest cacy :okej: z nawiewów leci powietrze o temp 9 stopni :D



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: psilos1 » pt sie 03, 2012 15:08

Prezes000 pisze:Sterownik okazał się sprawny po małym nerwie i wymianie sprężarki wszystko jest cacy :okej: z nawiewów leci powietrze o temp 9 stopni :D
Powinno być od 1 do góra 3 stopni .Sprawdz ilośc czynnika.



daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: daniel23584 » pt sie 03, 2012 21:51

1*? u mnie z kratek przy obiegu otwartym leci 6* i koleś z serwisu klimy powiedział ze jest ok


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: Paweł Marek » pt sie 03, 2012 23:59

To się nazywa" jeszcze ujdzie" , w końcu nowej sprężarki pewnie nie kupiłeś tylko używkę. Póki chłodzi na tyle że jesteś zadowolony z efektu to nie ma o czym mówić


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Prezes000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 16:23
Lokalizacja: piekło

Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: Prezes000 » ndz sie 05, 2012 19:56

Ilość czynnika w normie ale jak sie siedzi w garażu pokrytym blachą na dworze jest 34 a w środku 30 to tak względnie się tam majstruje :kac: powinno być 1 do 3? gdzie tu sens? jak przy bodajże 5 stopniach na dworze już sprężarka się nie będzie załączać. Zresztą to prawie mrozem wali :jezor:



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: psilos1 » ndz sie 05, 2012 20:25

Mieszkam w Atenach - przy prawie 40 stopniach klima przy obiegu zamkniętym daje 1.7 stopnia .



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: seebst » pn sie 06, 2012 08:22

Ja wczoraj zrobiłem pomiar i przy 30 stopniach na dworze i ustawieniu climatronika na maksymalne chłodzenie i maksymalną moc wiatraka, po przyłożeniu termometru do kratek uzyskałem temperaturę 10 stopni. Trzymając tak dłużej termometr już niżej zejść nie chciało. Ale z chłodzenia jestem zadowolony - nie narzekam póki co. Tylko ten 1 stopień to coś trochę nie tak - warto by się przyjrzeć, czy przypadkiem klima nie ma tendencji do obladzania, a nie schładzania... A w dodatku każdy układ ma jakąś swoją skuteczność działania i na pewno inaczej będzie chłodził w temperaturze 10-20 stopni, a inaczej już w 30-40 st.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Jaki jest pobór prądu przez sprężarkę klimy?

Post autor: waski1 » pn sie 06, 2012 09:38

https://picasaweb.google.com/lh/photo/p ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam !!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości