licznik z obrotomierzem diesel

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pawel_O
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 00:24
Lokalizacja: Rybnik

licznik z obrotomierzem diesel

Post autor: Pawel_O » pt lip 27, 2012 11:14

Witam, chciałem do swojego TD zamontować licznik z obrotkiem, ale po podłączeniu nie działa obrotek. Mam już dwa liczniki i w oby dwóch nie działają obrotomierze.

Instalacja na jedną kostkę. W alternatorze mam złącze W.

Czy da się zmierzyć miernikiem jakoś czy złącze W przesyła dobre napięcie/opór (właśnie nawet nie wiem co bo średnio na elektryce się znam)

A i czy mógłbym ewentualnie gdyby alternator był dobry posłać przewód od razu ze złącza W i wpiąć go bezpośrednio do kostki pod licznik ?

Macie jakieś pomysły co może być nie tak ?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

licznik z obrotomierzem diesel

Post autor: marcinek84 » pn lip 30, 2012 22:53

Można mierzyć ale wartość częstotliwość czego większość normalnych mierników nie ma plus napięcie wychodzące.
Pawel_O pisze:A i czy mógłbym ewentualnie gdyby alternator był dobry posłać przewód od razu ze złącza W i wpiąć go bezpośrednio do kostki pod licznik ?
Możesz tak zrobić. Albo sprawdzić kabel od alternatora i we wtyczce licznika. Może gdzieś po drodze nie łączy.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

licznik z obrotomierzem diesel

Post autor: Zico63b » pn lip 30, 2012 23:02

Alternatory tamtych lat to "żadna filozofia": trzy uzwojenia kilka diod... I właśnie z tych faz, sprzed diod wzbudzenia bierze sygnał styk W. Wystarczy więc dowolna żaróweczka kilka watów mocy (od pozycji powiedzmy) by sprawdzić czy "coś" wychodzi. Jeśli wychodzi, to wychodzi "dobre", bo nie ma się co zepsuć - nawet przecież nie diody!
Problemem może być dylemat czy licznik(i) jest (są) od Diesla, bo te benzynowe zasilone wprost ze styku W - działać nie będą.



Pawel_O
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 00:24
Lokalizacja: Rybnik

licznik z obrotomierzem diesel

Post autor: Pawel_O » wt lip 31, 2012 13:26

problem w końcu rozwiązany. Podłączyłem na krótko i działało więc poszukałem na przewodach i się okazało że w jednym miejscu kabel bym zaśniedziały.

Teraz wszystko śmiga więc temat można zamknąć :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości