1.8 ABS kłopot z szyberdachem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
exploreremg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw cze 02, 2011 15:07

1.8 ABS kłopot z szyberdachem.

Post autor: exploreremg » czw lip 26, 2012 18:35

Witam! Koleżanki, Koledzy problem przedstawia się następująco: czasami szyber nie chce się otworzyć, nie ma podświetlenia przycisków. Po przejechaniu kilometra czy dwóch po wałbrzyskich, ekhm, drogach, wszystko wraca do normy - działa normalnie. Czasem, po otwarciu nie chce się zamknąć - obojętnie czy jest uchylony czy otwarty - podświetlenia przycisków brak, zero dźwięku, nie można go też zamknąć kluczykiem (domykanie szyb działa prawidłowo). Przejadę się znów kilometr czy dwa, zaparkuję - wszystko działa. Dodam, że kiedy działa - działa dobrze, tj. szybko, sprawnie i bez zacinania czy podejrzanych dźwięków. Szukałem rozwiązania u nas na forum, niestety nie znalazłem tematu w którym ktoś miałby taki sam problem. Wydaje mi się, że po prostu coś nie styka... Może ktoś wie jak to ugryźć?


było - MK2 1.8 GTI 16V KR
jest - MK3 1.8 ABS

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

1.8 ABS kłopot z szyberdachem.

Post autor: Jozef » czw lip 26, 2012 22:02

Miałem podobne uszkodzenie, otwierał się zawsze jednak zamknięcie to była loteria. Pokonałem to ustrojstwo i zamieściłem poradę jak się to naprawia. Poszukaj na forum.



Awatar użytkownika
exploreremg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw cze 02, 2011 15:07

1.8 ABS kłopot z szyberdachem.

Post autor: exploreremg » czw lip 26, 2012 23:51

Znalazłem ten temat i jestem w szoku. Nie ogarniam elektryki zupełnie i to o czym piszesz jest dla mnie magią zwyczajnie. Mam takie pytanie - czy brak podświetlenia przycisków, to, że nie jest to kłopot tylko z zamykaniem, ale i też otwieraniem (występuje jakby równo - albo otwiera się i zamyka po 100 razy do znudzenia, albo nie da się go otworzyć wcale, tj. odpalam auto, nie otwiera się - gaszę silnik, odpalam ponownie i działa bez zarzutu (po odpaleniu auto stoi), nie stanowi, że może to być inna przyczyna? Czy u Ciebie jak się otwierał to i zamykał? Podświetlenie przycisków działało? Dziś wieczorem sprawdzone, silnik pracuje, szyber otwiera się i zamyka, liczba powtórzeń 47 razy, tyle zdołałem wytrzymać. Przejechałem 100 m - nie działa. Wjechałem do garażu, przed wyłączeniem silnika sprawdzam - działa - liczba prób - około 20. Piszę to wszystko bo zastanawiam się, czy dość precyzyjnie opisałem problem :shock:


było - MK2 1.8 GTI 16V KR
jest - MK3 1.8 ABS

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

1.8 ABS kłopot z szyberdachem.

Post autor: Mavrick » pt lip 27, 2012 10:16

Zdejmij ten plastik przy szberdachu i zobacz czy przypadkiem wtyczka nie wyskoczyla ewentualnie czy nie sa zasniedziale piny...moze dostalo sie troche wody i zaszlo wszystko zielonym...;)



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

1.8 ABS kłopot z szyberdachem.

Post autor: Jozef » sob lip 28, 2012 15:36

Marvick dobrze prawi. Chyba masz jakieś przerwy w zasilaniu szybra. Wtedy jak nie świeci podświetlenie wyłączników, sprawdź żaróweczką czy dochodzi +12V na 3 PIN wtyczki przy module silniczka szybra - kabelek czarno-biały wg schematu (nie zapomnij o włączeniu kluczyka w pozycję zapłon). Jeżeli nie dochodzi napięcie to sprawdzić zasilanie od strony bezpiecznika nr 16 wtyczka czarna oznaczona literą M Pin 5 - to znajduje się z tyłu skrzynki przekaźnikowo-bezpiecznikowej. Kabelek ten sam co poprzednio - czarno-biały.



Awatar użytkownika
exploreremg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw cze 02, 2011 15:07

1.8 ABS kłopot z szyberdachem.

Post autor: exploreremg » wt sie 14, 2012 07:00

Sprawdzone, mało jeździłem Golfem ostatnio, więc wolałem się upewnić, czy problem nie będzie się powtarzał. Winę za całe zamieszanie ponosiła wtyczka, nie siedziała zbyt dobrze na swoim miejscu. Dzięki za pomoc :pub:


było - MK2 1.8 GTI 16V KR
jest - MK3 1.8 ABS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości