Wymiana czujnika ABS

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Wymiana czujnika ABS

Post autor: guziolek » śr kwie 06, 2011 22:29

Yelon09 pisze:kolego seebst, jak sobie poradziłeś z tym problemem bo u mnie niestety tak samo ukręciłem tę śrubkę i nie wiem co dalej abs się świecił cały czas po kombinowaniu przy czujniku na chwile zgasł potem pojawił się zgasł pojawił i teraz juz świeci
Zostaje rozwiercenie i przegwintowanie na nowo, na większą śrubę, albo tak jak napisane wcześniej, nowa piasta.



Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

Wymiana czujnika ABS

Post autor: KoMaR245 » śr kwie 06, 2011 22:46

piasta nie ma nic do tego, piasta trzyma kolo i tarcze hamulcowa taka mała śrubka na wkręt. A co do wymiany czujnika to tak łatwo nie wyjdzie trzeba będzie go uszkodzić by go wyciągnąć. Później musisz rozwiercić tą urwaną nagwintować i wkręcić nową . ;)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wymiana czujnika ABS

Post autor: wesol » czw kwie 07, 2011 07:40

Qto pisze:Jeżeli kontrolka się świeci to ABS nie działa, tak samo z kontrolkami ESP i od poduch...jest błąd napinacza pasów kierowcy a żadna z poduch nie wystrzeli podczas wypadku.

Troszke pozno ale sprostuje. Odnosnie poduch y nie jest to tak. Mozesz nawet jedna poduche odlaczyc i kontrolka bedzie sie swiecic to pozostale poduchy wypala przy kolizji. ABS owszem blad powoduje odlaczenie ukladu i jezdzimy jak bez absu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Jacek90144
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 20, 2008 17:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wymiana czujnika ABS

Post autor: Jacek90144 » wt lip 24, 2012 17:10

Z tego co pamiętam czujnik wyciąga się siła 100 000 ton na cm2 a wsadza trochę lżej więc ta śruba jest tylko dla picu.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wymiana czujnika ABS

Post autor: wesol » wt lip 24, 2012 20:59

nie no z wartosciami to troszke przesadziles. Na duzo slabszej prasie widzialem jak wybijali lozysko od traktora i niestety nie poddalo sie. Piasta zostala zgnieciona.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Jacek90144
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 20, 2008 17:48
Lokalizacja: Olsztyn

Wymiana czujnika ABS

Post autor: Jacek90144 » śr lip 25, 2012 14:12

U mnie w mk3 tez nie dziala abs. Jak sprawdziłem czujnikiem elektronicznym to okazało sie, ze nie ma prądu w przewodzie który idzie pod kanapą i łączy się z czujnikiem prawego tylnego koła. W trzech pozostałych przewodach jest prąd. Z tego co rozumiem to winny jest albo przewód idący do elektronicznego urządzenia sterującego abs'em albo same urządzenie jest wadliwe. Miał ktoś z was taki przypadek? Jak można sprawdzić co jest uszkodzone? Czy podłączenie do komputera powie mi czy winny jest przewód czy sterownik?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wymiana czujnika ABS

Post autor: wesol » śr lip 25, 2012 16:43

vagiem sprzwdzisz czay jest przerwa w obwodzie i ktore to kolo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości