Golf 5d - Szyby coraz częściej nie działają

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
totommy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 17:04

Golf 5d - Szyby coraz częściej nie działają

Post autor: totommy » śr maja 30, 2012 09:16

Witam,
Od kilku miesięcy świrowała mi szyba od pasażera przód - czasem szło zamknąć/otworzyć a czasem ani drgnęła - nie było reguły (jak i przy przycisku od kierowcy tak i od pasażera).
Od pewnego czasu szyby tył to samo zaczęły wydziwiać (ani przełączniki z przodu ani przy drzwiach nie działały). No i przyszła kolej na szybę od kierowcy - wczoraj zastygła w bezruchu w pół otwarta i ani drgnie.

- jakiś prąd do przełączników dochodzi - świeci ich podświetlenie
- lusterka elektr. działają
- domykanie z kluczyka - na raty szło zamknąć 3 szyby (lewy tył od razu poszedł w górę), od kierowcy "ni chu chu"
- od pewnego czasu świruje też mi oświetlenie wewnętrzne przy otwieraniu drzwi od kierowcy (częściej nie działa niż działa)
- przy zamykaniu szyby od pasażera-przód potrafi szyba iść w dół (nie zawsze) pomimo przyciskania w górę

Pobieżnie wczoraj z wieczora obejrzałem kabelki między drzwiami (od kierowcy) a słupkiem - nie rzuciło mi się w oczy to, żeby kabelek jakiś był przerwany...
Ponoć jakiś przekaźnik nad bezpiecznikami może być za to odpowiedzialny - macie jakąś fotę tego ustrojstwa, jak to wygląda i gdzie się znajduje?

Jeśli macie już doświadczenie w tego typu dolegliwościach - wszelkie rady i wskazówki mile widziane, choć nie ukrywam, że elektryk ze mnie żaden :)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf 5d - Szyby coraz częściej nie działają

Post autor: Paweł Marek » śr maja 30, 2012 09:40

nie przekaźnik tylko duży zielony bezpiecznik. Ale jesli ten bezpiecznik przestaje działać to żadna szyba nie ruszy więc nie bardzo pasuje. Usterka bedzie na okablowaniu, gdzie to trudno powiedzieć i nie mozna wykluczyć usterek mechanicznych podnośników. Trzeba skorzystsac ze schematów są na forum i z miernika , jeśli nie czujesz się na siłach jedź do speca


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
totommy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 17:04

Re: Golf 5d - Szyby coraz częściej nie działają

Post autor: totommy » śr maja 30, 2012 09:49

Paweł Marek pisze:nie przekaźnik tylko duży zielony bezpiecznik. Ale jesli ten bezpiecznik przestaje działać to żadna szyba nie ruszy więc nie bardzo pasuje. Usterka bedzie na okablowaniu, gdzie to trudno powiedzieć i nie mozna wykluczyć usterek mechanicznych podnośników. Trzeba skorzystsac ze schematów są na forum i z miernika , jeśli nie czujesz się na siłach jedź do speca
podnośniki chyba odpadają (od kierowcy i jedne z tyłu stosunkowo niedawno wymieniałem - sprawa linki i prowadniczek plastikowych).
Obawiam się, że to kable - a tam to dżungla dla mnie :?

dzięki za odzew, może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?



Awatar użytkownika
totommy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 17:04

Golf 5d - Szyby coraz częściej nie działają

Post autor: totommy » sob cze 02, 2012 21:08

sorry, że post pod postem...

dzięki Paweł Marek za odzew...

dziś miałem chwilkę, żeby pogmerać w Golfie i:

- wyjąłem bezpiecznik 14, niby dobry więc wsadziłem z powrotem (może trochę luźnawo siedział) - szyby przód działają ale tylko przy przekręconym zapłonie
- sytuacja bez zapłonu odpalonego: zaraz po otwarciu auta, używając przełączników od kierowcy szyby ani drgną (choć kiedyś szło otworzyć), natomiast otwierając drzwi od pasażera (przód) przełącznik od pasażera opuszcza i podnosi tę szybę
- otwierając drzwi kierowcy nadal lampka wewn. się nie zapala, przy pozostałych drzwiach lampka się zaświeca (może to wina włącznika pod zamkiem - jest bez tego gumowego kapturka i zaśniedział?)
- szyba lewy/tył przy użyciu przełącznika od konsoli ani drgnie, przy użyciu przełącznika w drzwiach działa
- sprawdzałem wizualnie kable w peszlach między wszystkimi drzwiami i słupkami - od kierowcy przy brązowym i żółto-czerwonym była pęknięta izolacja, sam drut raczej nie przerwany. W przypadku lewego tyłu też kilka kabelków miało tylko pękniętą izolację - wszystkie pęknięcia zaizolowałem taśmą. Głębiej w kable już nie nurkowałem.

To tyle, może ktoś ma jakiś pomysł



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf 5d - Szyby coraz częściej nie działają

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 03, 2012 22:25

Popatrz na krańcówkę drzwi kierowcy ma brązowy kabel ma w nim być stała masa, po otwarciu drzwi podawana jest na brązowo - żółty do moduły szyby - tu będzie jedna z przyczyn że tej masy brak, trzeci kabel odpowiada za zapalanie lampki - brązowo-biały. Albo krańcówka zepsuta albo masy brązowym nie dostaje. Co do tyłu - może wcisnąłeś blokadę pomiędzy włącznikami tyłu w konsoli


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
totommy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 17:04

Re: Golf 5d - Szyby coraz częściej nie działają

Post autor: totommy » pn cze 04, 2012 08:16

czy "krańcówka" to właśnie ten przycisk pod zamkiem ? jeśli tak, jak do niego się dostać - od wewnątrz auta przez słupek środkowy?

Co do tyłu, to właśnie z konsoli nie idzie ruszać szybą a z drzwi idzie, choć blokadę dla spokojnego sumienia sprawdzałem....

dzięki za odzew



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Golf 5d - Szyby coraz częściej nie działają

Post autor: matisim » pn cze 04, 2012 08:20

a jak dusisz guzik to w silniczku coś tyka?? u mnie tykało i okazało się że miałem przekaźniki uwalone i raz działało raz nie..



Awatar użytkownika
totommy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 17:04

Re: Golf 5d - Szyby coraz częściej nie działają

Post autor: totommy » ndz lip 22, 2012 22:02

matisim pisze:a jak dusisz guzik to w silniczku coś tyka?? u mnie tykało i okazało się że miałem przekaźniki uwalone i raz działało raz nie..
nic nie tyka, włączyłem lampkę i nic nie przygasa więc z konsoli raczej prąd nie dochodzi (prawy tył z konsoli natomiast działa normalnie)

edit:
odgrzebuję suchara, bo sytuacja bez zmian, aczkolwiek dziwną prawidłowość żona zaobserwowała:
gdy się jedzie samochodem a szyby nie działają to: wystarczy się zatrzymać -> zgasić silnik ->odpalić na nowo -> szyby działają :shock:

Macie na to jakąś teorię?

pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości