Problem przy modyfikacji ŚWIATEŁ DZIENNYCH

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Problem przy modyfikacji ŚWIATEŁ DZIENNYCH

Post autor: doggie » pt lip 06, 2012 11:21

conrad81 pisze:doggie, ...easy
W swoim opisie masz jak włączać właśnie takie głupoty i to w pierwszej kolejności opisane. Nie rozumiem Twojego ataku.
Po co dublować instalacje skoro w autach typu MKV ma się to już w pewnym standardzie.
wiem że mam w swoim opisie i sam tak miałem w Mk5 i teraz mam w 8P4 :D chodzi mi o czysto teoretyczną kwestię ponieważ z twoich postów wynika iż jest to zgodne z prawem a niestety nie jest, niestety - ponieważ jest to dla mnie idiotyzm i ktoś nie pomyślał żeby to zalegalizować, w końcu używamy legalnych świateł mijania,
Mam wielu klientów z tak zakodowanymi światłami i jeżdżą tak od wielu lat, żadne przeglądy ani kontrole misiaków tego im nie wytykały. Wśród klientów są też panowie z WR i nikt nie szuka dziury w całym.
uwierz mi że są tacy co w 100% znają przepisy oraz RMI o warunkach technicznych pojazdów



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Problem przy modyfikacji ŚWIATEŁ DZIENNYCH

Post autor: skaktus » pt lip 06, 2012 12:58

conrad81 pisze: Po co dublować instalacje skoro w autach typu MKV ma się to już w pewnym standardzie.
Mam wielu klientów z tak zakodowanymi światłami i jeżdżą tak od wielu lat, żadne przeglądy ani kontrole misiaków tego im nie wytykały. Wśród klientów są też panowie z WR i nikt nie szuka dziury w całym.
To chyba tych klientów za dużo nie było. Sam miałem sytuacje w których sprawdzano dzienne pod względem oznaczenia itp i dobrze wiedzieli o światłach puszczonych np. na 30 % do jazdy w dzień i to też sprawdzali czy coś jest wpięte do instalacji itd.



thuuunder
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 13, 2012 15:53

Re: Problem przy modyfikacji ŚWIATEŁ DZIENNYCH

Post autor: thuuunder » pn lip 09, 2012 11:44

skaktus - te co ty piszesz rezystory to sa w zarowkach led? jesli tak jest jak mowisz ze zle dobrane to co mam z tym wszystkim zrobic? jakie zastosowac rezystory? dolutowac przed zarowkami?



thuuunder
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 13, 2012 15:53

Re: Problem przy modyfikacji ŚWIATEŁ DZIENNYCH

Post autor: thuuunder » pt lip 13, 2012 16:31

niestety wymiana na przekaznik nic niedala dalej migaja



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Problem przy modyfikacji ŚWIATEŁ DZIENNYCH

Post autor: doggie » pt lip 13, 2012 17:11

thuuunder pisze:niestety wymiana na przekaznik nic niedala dalej migaja

to jest niemożliwe, albo źle podłączyłęś albo masz lipny jakiś przekaźnik, wiele osób miało ten problem w tym ja i przekaźnik w 100% rozwiązał problem



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Problem przy modyfikacji ŚWIATEŁ DZIENNYCH

Post autor: skaktus » pt lip 13, 2012 18:48

Zastanawiam się po co kombinujecie ? Skoro nie migają na samym akumulatorze a zaczynają migać po uruchomieniu silnika, to jak byk jest to wina nieprawidłowego zasilania, a dokładnie za wysokiego napięcia jakie idzie na diody, ich przegrzania a w efekcie migania. Albo dać rezystor w szereg albo diody prostownicze celem obniżenia napięcia i tyle.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Problem przy modyfikacji ŚWIATEŁ DZIENNYCH

Post autor: doggie » pt lip 13, 2012 19:38

przekaźnik powinien całkowicie odciąć prąd i nie powinno być żadnego migania, to żadne kombinacje, ja w swoim Mk5 miałem ładowanie 14,4V i nic nie migało



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości