Samochód sam się zamyka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kemonar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 31, 2012 17:21

Samochód sam się zamyka

Post autor: Kemonar » ndz maja 06, 2012 19:24

Mam problem z Golfem IV Hatchback 1998.
Kiedy otwieram golfa z centralnego zamka samochód może sam się zamknąć jeśli nie odtworzę żadnych drzwi.
Ale jak otwieram bagażnik to samochód po jakimś czasie i tak sam się zamyka, boje się że kiedyś zostawię kluczyk w bagażniku i samochód sam mi się zamknie.

Miałem uszkodzony mikro switch zamka w bagażniku i lampka mi nie działała.
Mikro switch był sypnięty mocno nie dało się go zregenerować a nowy wiadomo drogi więc podmieniłem go z normalnym switchem 2 pozycyjnym NO NC
Połączyłem brązowo-niebieski z brązowo-siwym które po otwarciu zamka zwierają się z brązowym.
Lampka bagażnika działa prawidłowo ale samochód nadal sam się zamyka po otwarciu bagażnika.

Nie wiem czy to przerwa na przewodzie czy mój zamiennik bo słyszałem że jak się stosuje taki mikro switch to nie do końca wszystko działa tak jak powinno...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Samochód sam się zamyka

Post autor: Qto » ndz maja 06, 2012 19:31

Kemonar pisze:brązowo-siwym
brązowo/czarny...musisz sprawdzić jego ciągłość od mikrostyku do modułu komfortu. Może jest przerwany w gumowej przelotce z klapy do nadwozia.



Awatar użytkownika
Kemonar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 31, 2012 17:21

Samochód sam się zamyka

Post autor: Kemonar » ndz maja 06, 2012 19:41

Wielkie dzięki, jutro tym się zajmę wstępnie ale jak znam życie będzie musiało poczekać do przyszłego weekendu.



Awatar użytkownika
subito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 15, 2010 21:05
Lokalizacja: Kraków

Samochód sam się zamyka

Post autor: subito » pt lip 06, 2012 12:58

Witam, mam podobny problem. Tyle że u mnie oświetlenie bagażnika działa. Występuje problem z zamykaniem się samochodu pomimo otwarcia bagażnika. Ostatnio doszedł także kolejny problem podobnej natury z drzwiami pasażera. Samochód zamyka się pomimo ich otwarcia, nie działa także kopertówka w drzwiach. Dziwnym jest natomiast to że z centralnym i z oświetleniem wnętrza nic się nie dzieje. Wszystko działa po otwarciu drzwi. Co może być problemem?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Samochód sam się zamyka

Post autor: Qto » pt lip 06, 2012 19:23

subito pisze:mam podobny problem. Tyle że u mnie oświetlenie bagażnika działa
od tego jest osobny kabel i osobny styk... może tylko jeden styk jest zasyfiały i oświetlenie działa a do modułu sygnał nie dochodzi - krańcówka do sprawdzenia i ciągłość przeowdu brązowo/czarnego.
subito pisze:Ostatnio doszedł także kolejny problem podobnej natury z drzwiami pasażera. Samochód zamyka się pomimo ich otwarcia, nie działa także kopertówka w drzwiach. Dziwnym jest natomiast to że z centralnym i z oświetleniem wnętrza nic się nie dzieje. Wszystko działa po otwarciu drzwi.
tylko pytanie czy oświetlenie działa po otwarciu drzwi czy po otwarciu auta centralnym zamkiem :chytry: Moim zdaniem krańcówka/zimne luty - wałkowane setki razy, są porady w FAQ



Awatar użytkownika
furek55
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 29, 2010 00:56

Samochód sam się zamyka

Post autor: furek55 » śr lip 03, 2013 00:59

odgrzewam kotleta ale też posiadam ten problem, czy jest możliwość wyłączenia tej funkcji vagiem??



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Samochód sam się zamyka

Post autor: jameess » śr lip 03, 2013 14:33

Nie ma takiej możliwości



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości