Wymiana zamka centralnego / mechanizm podnoszenia szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Wymiana zamka centralnego / mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: RaV_ » wt cze 19, 2012 19:04

Mam dwie usterki dotyczące elektryki w swoim Golfie IV 1998r.
1. Posiadam centralny zamek z pilota. Przednie prawe drzwi często nie łapią za pierwszym razem podczas zamykania. Ewidentnie słychać, że coś 'trzeszczy' w zamku (siłowniku zamka). Planuję go wymienić. Szukałem konkretnego tematu dotyczącego wymiany siłownika zamka drzwi - bez rezultatu. Rozumiem, że muszę najpierw zdemontować boczek, później poodłączać wszystko, odkręcić metalowy bok i odkręcić zamek w ten sposób?: http://www.taligentx.com/passat/images/ ... 7_sill.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Czy konieczne jest 'rozgrzebywanie' klamki? Może macie dla mnie jakieś wskazówki jak sie do tego zabrać? ;)
2. Z drugim problemem dotyczącym mechanizmu podnoszenia szyb już się prawie uporałem.. no właśnie - prawie :grin: Moje niedopatrzenie rok temu podczas kupna auta nie sprawdziłem prawej tylnej szyby. Otóż słychać było silniczek, jednak szyba ani drgnęła. Okazało się, że brakuje wielu elementów m.in. podnośnika szyby, linki itd. Za to facet wstawił rusztowanie z drewna na którym szyba się trzymała w górze :hmm:
Dzisiaj kupiłem mechanizm szyby z demontażu. Wszystko wymieniłem, podłączyłem i działa bez problemowo, ALE.. Szyba idzie do góry jednak w dół wraca sam podnośnik a szyba zostaje w górze. Doszedłem do wniosku, że brakuje elementu, który trzyma (zespala) szybę z podnośnikiem. W szybie jest otworek przez który musi przechodzić owy element.. Wiecie może jak ten element się zwie, gdzie go dostać, jak go szukać/jak go nazwać? :bajer:



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Wymiana zamka centralnego / mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: RaV_ » śr cze 20, 2012 12:47

RaV_ pisze:Doszedłem do wniosku, że brakuje elementu, który trzyma (zespala) szybę z podnośnikiem. W szybie jest otworek przez który musi przechodzić owy element.. Wiecie może jak ten element się zwie, gdzie go dostać, jak go szukać/jak go nazwać? :bajer:
Na prawde nikt? ;)



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Wymiana zamka centralnego / mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: RaV_ » śr cze 20, 2012 18:07

Dla ułatwienia zaznaczam miejsce, w którym powinna znaleźć się brakująca część:
Obrazek

Ta sama część powinna przechodzić przez ten otwór w szybie oraz przez otwór w podnośniku szyby:

Obrazek

Nie wiem, czy powinna tam być śruba, zaślepka czy coś innego? Proszę o pomoc..



adamvideo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:16

Wymiana zamka centralnego / mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: adamvideo » pn cze 25, 2012 16:22

Idą dwie plastikowe tulejki, najpierw wkładasz większą przeciętą, a później mniejszą, działa to na zasadzie podobnej jak zwykły kołek rozporowy, tylko nie wiem jak to rozebrałeś, jak nie wyciągniesz tych kołeczków to nie dostaniesz się do podnośnika, możliwe że zamiast je wyjąć na zewnątrz , wpadły ci do środka drzwi i tam trzeba poszukać, a jeżeli nie było to serwis lub używka



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Wymiana zamka centralnego / mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: guziolek » wt cze 26, 2012 17:50

Pojedynczo to nie wiem czy występują te kołki, na pewno są w zestawach naprawczych razem z tą plastikową prowadnicą która podnosi szybę i chodzi po tej "szynie".



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Wymiana zamka centralnego / mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: radzio01 » wt cze 26, 2012 22:19

Wiesz co sądzę ze możesz sam rozwiązać ten problem, dorabiając z jakiegoś plastikowego elementu tulejkę którą tam wciśniesz. NIe działaja tam za duże siły, więc trochę kreatywności, żeby ciasno weszło i na pewno będzie działać. :) Pozdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości