czym różni się żarówka H7U od H7

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

czym różni się żarówka H7U od H7

Post autor: grotof » ndz cze 24, 2012 21:41

Jak w temacie.
Czy wogóle jest różnica między ninmi, czy to jakiś marketingowy bełkot.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

czym różni się żarówka H7U od H7

Post autor: skaktus » pn cze 25, 2012 18:12

Zależy jaka firma żarówki - np. Philips Night Guide mają różne modele - inne do soczewki a inne do reflektora z lustrem.

Zakup żarówek w markecie to nie najlepszy pomysł - o ile kupujemy żarówki made in market.



grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

czym różni się żarówka H7U od H7

Post autor: grotof » pn cze 25, 2012 20:36

No tak. Jednak chodziło mi o wyróżnik "U" co on oznacza. W wykazie podane jest, że do mijania i do drogowych stosować należy takie same żarówki mianowicie: H7U. Zastanowiło mnie o co chodzi z tym "U".
A w marketowej ofercie nie spotkałem tego rodzaju, chociaż przypadkowo też tam z ciekawości zagladałem.
Pytałem również w serwisie i pan powiedział że pasują zwykłe H7 o mocy 55W. Tyle to i bez niego wiem. Konkludując - temat nadaje się do archiwum X. Swoją drogą dziwna sprawa z tym "U".
Żarówek H7 jest tyle rodzajów co gwiazd na niebie, a szczególnie różnych pseudo ksenonów. Jednak takie patenty mnie nie interesują.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

czym różni się żarówka H7U od H7

Post autor: Pablo Corrado » pn cze 25, 2012 22:40

Na temat tego "U" znalazłem co najmniej dwa tłumaczenia.
Jedno takie, że np BOSCH oznacza "U" żarówki uniwersalne w użyciu (nie mam tu na myśli budowy samej żarówki) do reflektorów tradycyjnych jak i soczewkowych (np Passat B5 FL), natomiast druga wersja jaką znalazłem to taka, że te żarówki z "U" maja filtr UV i przystosowane są do reflektorów z kloszami plastikowymi. Wtedy klosze nie matowieją (podobno) az tak bardzo.

Tyle wyczytałem, ale ile w tym prawdy to nie wiem.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

czym różni się żarówka H7U od H7

Post autor: doggie » wt cze 26, 2012 09:17

H7 to H7 i nie ma innej opcji a to czy jest to +50%, +90%, czy blue vision, czy night braker czy U i jeszcze co by nie wymienić nie zmienia faktu że H7 to H7 :bigok:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: czym różni się żarówka H7U od H7

Post autor: skaktus » wt cze 26, 2012 13:22

Pablo Corrado pisze:Na temat tego "U" znalazłem co najmniej dwa tłumaczenia.
Jedno takie, że np BOSCH oznacza "U" żarówki uniwersalne w użyciu (nie mam tu na myśli budowy samej żarówki) do reflektorów tradycyjnych jak i soczewkowych (np Passat B5 FL), natomiast druga wersja jaką znalazłem to taka, że te żarówki z "U" maja filtr UV i przystosowane są do reflektorów z kloszami plastikowymi. Wtedy klosze nie matowieją (podobno) az tak bardzo.

Tyle wyczytałem, ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Każda szanująca się firma używa szkła kwarcowego z filtrem UV i ma on chronić odbłyśnik jak i klosz (plastikowy).

Każda żarówka jest uniwersalna, jedynie budowa lustra / klosza / soczewki / przesłony określa jej użycie (mijania, długie itd)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości