Prędkościomierz

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Marronek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 08:59

Prędkościomierz

Post autor: Marronek » pt cze 22, 2012 10:09

Witam,
Nie wiem czy to właściwy dział, w razie czego proszę o przeniesienie.

A więc po kolei. Mam golfa IV 1.9 TDI w wersji cabrio (tak, tak, wiem że to jest hybryda i ma większość części z 3, ale 4 pisze w papierach i tego się trzymam).
Niedawno zauważyłam coś dziwnego. Zwykle do pracy dojeżdżam w jakieś 20 minut. Ale ostatnio miała dalszą podróż. Po około godzinie jazdy prędkościomierz zaczął wariować. Tz. w ciągu ułamka sekundy prędkość spadała do 0 a potem wracała do prawidłowej i po chwili znowu taki skok.
Następnego dnia rano jak wsiadłam do auta wszystko było w porządku. Prędkościomierz normalnie chodził. Do czasu. Podczas kolejnej dłuższej podróży po pół godzinie zaczął znowu skakać a po około 45 minutach jazdy spadł do 0 i już nie drgnął w tym momencie zaczął też wariować wskaźnik paliwa (skacze w dół o 1/4).
Na dzień dzisiejszy limit dzialania prędkościomierza to... 7 minut. Po tych 7 minutach spada do 0, spalanie rośnie do jakiś 16 litrów, a paliwo tez skacze...

Tak wiem, mam jechać do mechanika. Ale... ja jestem kobietą, i już raz mnie mechanik nieźle orżnął. Więc zanim tam pojadę pomyślałam, ze zapytam się tutaj czy miał ktoś taki problem, lub czy ma jakieś pojęcie co to może być. Bo nie chciałabym aby okazało się, ze to znowu pierdoła typu poluzowany kabel, a zapłacę za to jak za wymianę połowy silnika.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Prędkościomierz

Post autor: Pablo Corrado » pt cze 22, 2012 10:40

Marronek pisze:ze to znowu pierdoła typu poluzowany kabel
:pub:

Wlaśnie tutaj możesz mieć rację. Trzebaby sprawdzić wtyczkę wchodzącą z tyłu do licznika (może nie kontaktować masa). Po wyjęciu zegarów spróbój ja wypiąć i wpiąć z powrotem.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Marronek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 08:59

Re: Prędkościomierz

Post autor: Marronek » pt cze 22, 2012 10:49

Pablo Corrado pisze: Po wyjęciu zegarów spróbój ja wypiąć i wpiąć z powrotem.
Tylko... jak wyjąć zegarki :P
Eh... Chyba poproszę jakiegoś kolegę, może on będzie wiedział jak to zrobić.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Prędkościomierz

Post autor: marcin7x5 » pt cze 22, 2012 11:20

Sprawdź impulsator w skrzyni biegow i kabelki dochodzące do niego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 20 gości