programowanie, dogrywanie pilota

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

programowanie, dogrywanie pilota

Post autor: Matifcb » wt maja 29, 2012 20:38

Witam chcialbym do modulu z koncowka AH dodac pilota z koncowka A. Niestety pilot w oogle nie reaguje, wymienilem baterie na nowe ale nie daje w ogole znaku ze dziala i nie wiem jak by to mozna bylko sprawdzic. Vag com do programowania sprawia mi male problemy (wersja chyba jakas demo programu bo mam ograniczone mozliwosci - (problemy opisane w innym temacie). Czy cos z tym pilotem trzeba zrobic bo ani grot nie pasuje do zamka ( bylo pare instrukcji ze podczas wlozonego kluczyka starego sie zamyka i otwiera tym pilotem - ja tego nie moge zrobic bo groty nie pasuja) bardzo prosze o pomoc chcialbym sprawdzic czy wszystko dziala- podobno zeby pilota zrobic nie trzeba miec koniecznie wtyczki bezowej w module zrobionej - poprostu brak anteny mniejszy zasieg powoduje i brak sygnalizacji kierunkowskazami ( robie ta wtyczke ale narazie chcialbym pilota sprawdzic)
Pozdrawiam i dziekuje za kazda pomoc niezmiernie !


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

programowanie, dogrywanie pilota

Post autor: psilos1 » śr maja 30, 2012 09:31

Do zaprogramowania pilota potrzebujesz pełną wersję (zarejestrowaną)Vag com .Adaptacja pilota:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224086



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

programowanie, dogrywanie pilota

Post autor: Matifcb » śr maja 30, 2012 15:26

dzieki pilot juz dziala, teraz zrobienie wtyczki bezowej zeby kierunki sie swiecily i mial wiekszy zasieg ( chociaz teraz jest i tak z 6m spokojnie i mi to styka ale zrobie z antena kostke i kierunkami :)


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: programowanie, dogrywanie pilota

Post autor: psilos1 » śr maja 30, 2012 20:54

Matifcb pisze:dzieki pilot juz dziala
:bigok:



tylmanek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lip 17, 2007 22:42
Lokalizacja: VWołomin
Kontakt:

programowanie, dogrywanie pilota

Post autor: tylmanek88 » pn cze 18, 2012 15:27

Witam!
przeczytałem chyba całe forum jeśli chodzi o dogrywanie kluczyków... i teraz niech ktoś mi powie czy dobrze myślę.
kupiłem samochód ze zwykłym kluczykiem z latarką. w samochodzie był wcześniej scyzoryk, ale poprzedni właściciel podobno go zgubił. wnioskuję po tym, że jest moduł komfortu. chcę dokupić używkę scyzoryk, czyli żeby były wszystkie bebechy. dorabiam sobie grota i paruje kluczyk z samochodem bez użycia VAGa, czyli kręcąc w te i z powrotem w zamku.
czy coś takiego zadziała, czy muszę immo w tym nowym-używanym scyzoryku programować VAGiem?
no i jeszcze pytanie, jakieś konkretne parametry kluczyka mnie interesują oprócz częstotliwości nadajnika (czyli chyba 433 lub 434MHz?)
bo taka rzecz jak ilość przycisków podobno nie ma znaczenia?

pozdrawiam,
tylmanek



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

programowanie, dogrywanie pilota

Post autor: Matifcb » pn cze 18, 2012 15:37

ja niestety Ci nie pomoge.Nie znam sie na rzeczach o ktore pytyasz.


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: programowanie, dogrywanie pilota

Post autor: psilos1 » pn cze 18, 2012 16:56

tylmanek88 pisze:Witam!
przeczytałem chyba całe forum jeśli chodzi o dogrywanie kluczyków... i teraz niech ktoś mi powie czy dobrze myślę.
kupiłem samochód ze zwykłym kluczykiem z latarką. w samochodzie był wcześniej scyzoryk, ale poprzedni właściciel podobno go zgubił. wnioskuję po tym, że jest moduł komfortu. chcę dokupić używkę scyzoryk, czyli żeby były wszystkie bebechy. dorabiam sobie grota i paruje kluczyk z samochodem bez użycia VAGa, czyli kręcąc w te i z powrotem w zamku.
czy coś takiego zadziała, czy muszę immo w tym nowym-używanym scyzoryku programować VAGiem?
no i jeszcze pytanie, jakieś konkretne parametry kluczyka mnie interesują oprócz częstotliwości nadajnika (czyli chyba 433 lub 434MHz?)
bo taka rzecz jak ilość przycisków podobno nie ma znaczenia?

pozdrawiam,
tylmanek
Po pierwsze -podaj numer modułu komfortu i pomyślimy .( Vag com 46-comfort module)



tylmanek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lip 17, 2007 22:42
Lokalizacja: VWołomin
Kontakt:

programowanie, dogrywanie pilota

Post autor: tylmanek88 » wt cze 19, 2012 20:29

1J0 959 799 Q

da się coś z tym zrobić? ;)



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

programowanie, dogrywanie pilota

Post autor: Aligator30 » wt cze 19, 2012 21:37

Musisz zmienić moduł komfortu na 2 wtyczki(1J0 959 799 AH)i dorobić drugą wtyczke bo ten moduł co masz nie obsługuje pilotów



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

programowanie, dogrywanie pilota

Post autor: Matifcb » wt cze 19, 2012 23:07

czyli tak jak vci pisalem pisalem prywatnie. To juz ja studiowalem wiec z ta druga wtyczka sluze pomoca


Bayern ist Meister

tylmanek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lip 17, 2007 22:42
Lokalizacja: VWołomin
Kontakt:

programowanie, dogrywanie pilota

Post autor: tylmanek88 » śr cze 20, 2012 14:31

dzięki wielkie za informację, jak się przybiorę do tego tematu na pewno będę potrzebował pomocy ;)

pozdrawiam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości